Vlastním bonsai - Zanthoxylum piperitum neboli pepřovník. Poslední dobou mám sní veliké problémy. Lístky odpadávají a jsou hrozně lepkavé, vlastně celá rostlina počínaje kmenem je na dotek hrozně lepivá. Jsem z toho nešťastná, hledám rady, cenné informace, které by mě pomohly rostlinu zachránit. Budu vděčná za jakýkoliv zdroj informací.

arrow
profile_image
aangie
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zadej dotaz na living.cz do sekce pokojové květiny, tam jsou skuteční odborníci.

arrow
profile_image
Naiko
od 9. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To budou puklice, přesně takhle mi zatočily s citroníkem. Je to rostliný parazit, který pouští takovou šťávu, která pokrývá listy a kmen a hodně to lepí. A rostlina opadá a chřadne. Schválně zkus rostlinu dobře prohlídnout, hlavně listy zespodu, jestli tam nenajde takové malé hnedé krunýřky, je to přilepené k listu, nehýbe se to.
Jinak na to koupíš postřik na puklice normálně někde v zahradnických potřebách, ten pomůže, ale není to na tři dny, než se dá kytka do kupy, je to na dýl.
Jo a izoluj ji od jiných, rádo se to přenáší.

aangie
Naiko
Děkuji. Zkusím ten postřik. Jsem z toho opravdu nešťastná. Jsem milovnice bonsají, mám jich několik. S tímto problémem se peru poprvé, doufám, že ostatní budou OK.
Ten postřik se provádí i včetně zeminy?

arrow
profile_image
aangie
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No, myslím, že puklice to nebudou. Ty se sundávají mechanicky a místa se potírají tyčinkou napuštěnou líhem. To by chtělo foto. Jinak, hodně lepí mšice a molice, ale molice bys poznala, při dotyku odlétávají.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené