Ahoj všichni,
zajímalo by mě, jestli někdo z vás trpí tzv. polohovou benigní závratí. U mě se první "záchvat" objevil v 16 letech. V noci mě probudilo hrozné motání hlavy, které se zmírnilo jen při poloze v sedě. Mohla jsem jen chodit a sedět. Ležení nepřicházelo v úvahu. Potom jsem ještě do toho zvracela a omdlela. Přijela pro mě rychlá. Ovšem, co přesně to je jsem se dozvěděla až nedávno. Byla jsem s tím před těmi5ti lety hospitalizovaná v nemocnici, kde proběhla nejrůznější vyšetření. Nikdo na nic nepřišel.
Od té doby se mi to stalo ještě několikrát, vždycky mi pomohl čípek torecan a případně kousek prášku na spaní. Do pár hodin to přešlo. Nebylo to takového rázu, jako v těch 16ti letech.

Před pár dny se mi to stalo znovu jenže to už mi dělalo problém i to sezení, mohla jsem jen chodit. Jenže..doktoři z naší krajské nemocnice mě začali posílat na psychiatrii . To jsem byla docela v šoku. Když problémy nepřestaly ani přes celou noc, kdy mě neustále budilo motání hlavy, nemohla jsem najít ani ideální polohu, tak jsem jela do nemocnice do vedlejšího města. Tam poprvé padl výraz "polohová závrať". Jenže mi tam s tím nic neudělali, dali mi kapačku, která mě uspala a probrala jsem se až v posteli doma. Takže vlastně žádné řešení, žádná pomoc. Pouze diagnóza. Jediné plus bylo, že hlava se mi přestala motat.

Ale vzheledm k tomu, že mi tenhle problém dost komplikuje život, nejsem schopná s tím normálně fungovat, když už to přijde, začala jsem se o tenhle problém zajímat sama víc, hledala jsem na internetu. Našla jsem nějaká cvičení, jenže jsou dost "drastická" a nedovedu si představit, že až se mi to znova dostaví, toto praktikuji sama. A to už proto, že většinou se opravdu držím, abych opět neomdlela.

Chci se zeptat vás ostatních, jestli s tímhle problémem máte nějaké zkušenosti, jestli s tím bojujete, případně jste se toho úspěšně zbavili a zda nemáte tip na nějakého odborníka, který se na toto specializuje a je nejlépe z Pardubického, či Královéhradeckého kraje. Kdyby byl odjinud, nevadí, v tom případě bych si za ním dojela.

Děkuji všem

*Omlouvám se za chybu v názvu, má tam být BPPV, prosím o úpravu, pokud je to možné. Děkuji.

arrow
profile_image
octomilka
od 24. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, a byla jsi s tím u fyzioterapeuta? Možná by mohly pomoct repoziční manévry a vestibulární rehabilitace

Reaguji na octomilka:
Nebyla, ale zkusím nějakého vyhledat, děkuju

arrow
profile_image
Kamejka
od 5. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

U mě trvalo od prvních příznaků 4 měsíce, než mi jeden doktor diagnostikoval BPPV. A ty čtyři měsíce byly hrozné - všemožné vyšetření, neurologie, CT - a nakonec mě taky posílali na psychyatrii. Naštěstí jsem pak natrefila na neurologa, který na to přišel. Léčba jako taková neexistuje - jediná léčba je právě provádění těch manévrů. První týden to byla hrůza - dobrovolně se dostávat do těch hrozných stavů. Obě děti mě u toho držely za ruce a pak jsem vždycky padla a spala. Pak už to bylo jen lepší a v takové míře se mi to už nikdy nevrátilo. Párkrát jsem začala cítit lehkou nerovnováhu a hned jsem si udělala ty cviky a byl klid. Amber - držím ti palce. Hlavně že víš, co ti je - pro mě bylo nejhorší období kdy jsem měla ty stavy a nemohli přijít na to, co mi je

Reaguji na Kamejka:
Děkuji za reakci.
No...Mně to trvalo 5 let, než se na to přišlo na neurologii. Akorát že tam místo nějakých manévrů mi dali tu kapačku a poslali domů. Odkud jsi? Mohla by jsi mi poslat kontakt na toho doktora třeba do SZ? V mém okolí moc doktorů ani neví, co BPPV vůbec je, což mi jeden i napsal i do mailu jako odpověď na můj dotaz, jestli mi může pomoct. Fyzioterapeut. Prý se mám objednat na vyšetření (samozřejmě tučně placené), kde mi stejně nic nezjistí, žekne, že jsem zdravá a půjdu domů. Opět ten samý scénář, jako vždy. Ty cviky jsi prováděla sama? Bez toho doktora? S tím, že u tebe byly děti?

arrow
profile_image
Kamejka
od 5. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ty jsi první,na koho jsme s BPPV natrefila A protože vím, jak mi tenkrát bylo, tak tě chci trochu podpořit. Ani ten první neurolog, který mi 3 měsíce kroutil krkem a pak mě poslal na psychiatrii to nepoznal. Ten druhý diagnostikoval po 5 minutách. Spadl mi balvan ze srdce. Od té doby jsem u něj nebyla. Protože fakt kromě toho cviku nic není. Děti u mě při cvičení byly jako psychická podpora On to ani není cvik. Jenom jeden pohyb, při kterém se dostaneš do polohy, kdy se ta hlava roztočí. A ty jen dýcháš a čekáš až se dotočí Trvá to pár sekund (nebo desítek sekund) A tak pořád dokola. Ty jsi to nedělala? Neboj se toho - pomůže to.

Reaguji na Kamejka:
Já právě taky kolem sebe nikoho takového nemám. Nebo o tom třeba jen nevím. myslíš takové to: hlavu otočit na pravou stranu a lehnout na levý bok a čekat a pak obráceně? Nedělala jsem to, přišla jsem na tyhle cviky teprve nedávno a od té doby (ťuk ťuk) nic, A právě si nedovedu představit to udělat sama, protože to musí být hrozný pocit. Ale asi mi nic jiného nezbyde, no :-/ kolikrát jsi to opakovala?

arrow
profile_image
Kamejka
od 5. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ano - tohle je ten manévr. Měla jsem to dělat ráno a večer na každou stranu desetkrát. Dělala jsem to jen večer, protože mě to tak vyčerpalo, že jsem pak jen padla a spala. Zpočátku jsem to zvládla tak 3x na každou stranu. Ale po pár dnech se hlava točila míň a míň a dělala jsem to víckrát. A pak už se najednou netočila vůbec - ještě jsem to dělala pár dnů, a pak párkrát do týdne, ale už se neroztočila . Popros někoho ať je u toho s tebou - jen tak pro dobrý pocit, že u tebe někdo bude. Jo - taky jsem úplně přestala pít minerálky a začala pí každý den čaj na játra. Protože je to usazení minerálních krystalků, tak jsem si řekla, že by to mohlo podpořit

Reaguji na Kamejka:
Já myslela, že se to má dělat až v té chvíli, kdy to na tebe samovolně přijde. Ono se to tím dá i vyvolat?
Minerálky moc ani nepiju, jen fakt výjimečně, jinak piju čistou vodu z kohoutku. Takže to může mít i souvislost s játrama? Mohla bych je teda taky zkusit pročistit....

arrow
profile_image
Kamejka
od 5. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nene - cvik se má dělat pořád právě jako léčba. Pokud máš BPPV, tak tento cvik to točení hlavy vyvolá a tím že dráždí ty rovnovážné tělíska, tak dochází k nápravě. Co se týče těch pročišťovacích čajů - to už je moje samoléčba. Potřebuju mít pocit, že něco aktivně dělám pro zlepšení . Držím ti palce ať se toho zbavíš, ale aspoň už nebudeš vyděšená z těch "točících stavů", když víš, co ti je

arrow
profile_image
Ludek1
od 12. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Amber, to, co popisuješ, neodpovídá příznakům BPPV!

BPPV se vyznačuje krátkými, jasně ohrničenými záchvaty vždy spojenými se změnou polohy hlavy. Nejčastěji ulehnutí nebo hluboký předklon / záklon.

Omdlení je krajně nezvyklé.

Vím, o čem mluvím, mám BPPV, postiženy obě! uši ve 32 letech.

Cviky jsou sice "šílené" ale účinné.
Z počátku by se ale měl provést nápravný manévr, cviky jou už jen doplnění aby se t neopakovalo. Po manévrech u mě bylo okamžitě 95% problému pryč, zbytek se daří korigovat cviky - dělám 1x denně serii po 8mi.

Medikace téměř nezavbírá.
L.

Reaguji na Ludek1:
Tak co jsem tak různě četla, tak bezvědomí není výjimkou. A přesně tyto problémy já mám, při změně polohy. Z lehu do sedu, nebo naopak, při otočení hlavy a teda hlavně při záklonu hlavy.
Co je nápravný manévr?

arrow
profile_image
Ludek1
od 12. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Vzhledem k tomu, že tím tpím již nějakou dobu a nastudováno mám více, než mnohý doktor vím, že:

- bezvědomí se nevyskytuje! (obšem je rozdíl bezvědomí a to, že se člověku tak točí hlava, že má pocit na omdlení,a le neondlí)
- jedná se o přesně ohrničený atak - po vyvolání většinou vymizí do pár desítek vteřin (tomu vůbec neodpovídá to, že ani nemůžeš sedět)
- je to čistě mechanická věc ve vnitřním uchu (mio úrazu hlavy žádný přímy vliv nebyl pozorován - minerálka, játra,...)

Manévry:
-Musí být diagnostikováno který kanálek na kterém uchu je "zanesený"

Epleyův manévr - léčebný manévr (počátek léčby - nutno u lékaře nebo terapeuta, aby se udělal správně)

Brandt – Daroffovy cviky
- domáí cvičení které by mělo zamezit zpětnému usazení otolitů v kanálku

Je toho plný internet!!

Osobně si myslím, že máš jiný problém, než BPPV - cervikovestibulární syndrom!

arrow
profile_image
japkosoft
od 4. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Amber: Ahoj, kdyby si chtěl někdo přečíst mé zkušenosti s BPPV a nějaká doporučení, může na mých stránkách ZDE: http://www.jaromirhruska.estranky.cz/clanky/the-ne ws/bppv-----aneb-casino-royal-v-me-hlave..html

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené