Máme doma dvě kočky, jedna je ale poslední 3 měsíce pořád špatná. Měli jsme jít na běžné přeočkování ale kvůli různým nemocem nemůžeme. Má 2 a půl roku a zvracela nanejvýš z trávy. Začalo to někdy v říjnu kdy byla skleslá a pořád jen ležela, potom začala kýchat, kýchla třeba 3x po sobě bez nadechnutí a lítal z ní sopel, dostala na to injekce a dobrý. Potom ale začala zase kýchat ale už ne tolik, jen sem tam. Minulý týden se v jednu ráno pozvracela ale to teda dost, měla k tomu průjem. Tu noc se pozvracela ještě jednou pak to přešlo. Dostala dietu. Teď už je na normální stravě ale včera se zase pozvracela 2x. Byly to ale jen šťávy a vždycky ji vysí nějaký hlen z pusy a snaží se ho otřepat tak to máme všude. Zarazilo mě ale, že měla trochu pěny u pusy. Nevím jestli je to normální nebo ne. Nevím co s ní je, už mám docela strach.

arrow
profile_image
denisatenisák
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kamarád měl britku, které bylo několik měsíců špatně a nevěděli z čeho, rentgen nic neukázal, sono také ne , píchali jí i nějakou kontrastní látku a prosvicovali a nic. Nakonec jí otevřeli a zjistili, že jim doma okusovala lampu (taková jako okrasná , trčeli z ní vlákna ty byli podsvícené), a ty kousíčky těch vláken jí v žaludku vytvořili chomáč, který jí ucpal a jen zvracela.
Tak jestli to není něco ve Tvém okolí co by Tě ani nenapadlo. Oni si také mysleli, že si čas od času kousne a normálka vyloučí.

To je taky možné. Teď mě ale nic nenapadá co by mohla doma okusovat. Každopádně se musím doma porozhlídnout. Díky za typ.

Na veterině jsem poslední dobou pořád Ale pokud nic jiného nezbude tak budu muset.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já teda kočku nemám, mám psa. A ten když měl rok a něco, tak taky často zvracel, měl i ten hlen co popisuješ. Stávalo se to v noci...a víš čím to bylo? Tím že mu žaludek tráví strašně rychle, a když má vytráveno, tak pořád pracuje a pak zvrací žaludeční štávy. Dostali jsme prášek na zklidnění žaludku, anacid, dávali ho do jídla a vše bylo v pořádku. Tak jestli to nemá z toho. Pokud ji dáváš jist ráno, nebo kolem oběda, tak do večera ji vytráví a pak se ji natráví žaludeční šťávy... ale jak říkám, já mám psa... Hodně štěstí

Misku mají vždy plnou, tak z hladu to být nemůže. Minulý týden jak zvracela, tak vyzvracela jídlo a bylo toho dost. Udělala hned dvě hromádky, co hromádky ale hromady. Včera to byly jen sliny a v tom nějaký hlen a ta pěna u pusy. Té pěny se bojím nejvíc. Venku nebyly od konce léta tak nemohly chytit žádnou nemoc.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Alergie?

arrow
profile_image
clairee
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych teda s veterinou neotálela.. Pěna u pusy bývá často příznakem otrav. Napadá mě, jestli třeba neokusuje nějakou rostlinu, co máte doma, to je docela časté. Ale podle mě by ji opravdu měl vyšetřit veterinář

Já bych s ním začla na veterinu ...kočičku teda taky nemáme,ale když jsme měli prvního pejska,dělo se mu to stejný,pak mu zjistili epilepsii v pokročilém stádiu,takže už nebylo záchrany Ale,to snad nebude Váš případ Takže já osobně bych okamžitě vyhledala odbornou pomoc...Držím pěsti

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na veterinu a pokud možno hned. Pěna u pusy neznačí nic dobrýho.

arrow
profile_image
vjuu
od 30. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Utíkej s ní na veterinu.. moje kočka taky zvracela.. nejdřív jídlo - pěna.. pak jídlo-krev-pěna .. a pak už jenom krev-pěna.. Nejdřív nám řekli, že jsou to vředy, tak se léčila na vředy, na chvili to ustoupilo, ale začalo to znovu, tak jí vyšetřili krev a zjistili,že jí selhávají játra a ledviny a že už jí není pomoci..

arrow
profile_image
Jinglle
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

34

Cituji Napti: Na veterině jsem poslední dobou pořád

Asi bych zkusila oslovit jiného veterináře, ideálně nějakého co se zabývá trávicím ústrojím.

Přítel říkal, že to pěna nebyla, že to byly sliny. Mě to jako pěna připadalo. Na veterinu chodíme do Olomouce do Neředína. Mají tam otevřeno 24 hodin denně. Alergie si nemyslím že by to byla. Vždyť ji krmíme pořád těmi stejnými granulemi. Granule myslím že máme kvalitní - purina one, Applaws. Po včerejším zvracení si za hodinu zase normálně hrála, takže špatně jí dlouho nebylo. Možná bych zkusila nějaké dietní jídlo, ale vůbec netuším co taková kočka na dietě jí, má někdo zkušenost?

arrow
profile_image
Jinglle
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

34

Cituji Napti: purina one, Applaws

Ta kombinace granulí mi připadá zvláštní. K Applaws bych určitě nevolila Purinu, ale spíš třeba Arden grange nebo jiné stejně kvalitní granule
Jako dieta mně napadá uvařit kuře s rýží, pokud bude ochotná to jíst.
Ale každopádně to chce asi důkladnější vyšetření, dokud se nezjistí příčina. Co se týče změny veteriny mám vlastní zkušenost. Náš původní veterinář známého jména mi dva dny v bolestech nechal umírat kocoura, přitom ho mohl v pohodě zachránit. Dlouhou dobu jsme pak s druhým kocourkem jezdili do 80km vzdáleného Brna, než jsem objevila veterinu kterou máme teď. Takže opravdu když nevědí na jedné zkusila bych jinou veterinu.
Taky je dobré podívat se, ev. vložit dotaz na nějaké kočičí fórum:

http://www.modrykocour.cz/forum/search.php?mode=re sults

http://kocky-online.cz/forum/

arrow
profile_image
Aristokočka
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mě to možná připadá jako otrava - co třeba kytky? Např. vánoční hvězda..... Navíc to může být natolik ošidné, že jedné kočce po tom špatně nebývá a druhé ano, což je moje zkušenost. Koček máme 10, vánoční hvězdu ožíraly všechny, ale jen dvě zvracely. Taky nám chvíli trvalo, než jsme na to přišli.

Jinak podobné příznaky měl kocour, když "ulovil" nějakého nechutného brouka, asi střevlíka...proto usuzuji na tu otravu po něčem, co kočička snědla

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené