arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nechala bych si ji. Myslím, že z mazlivého kotěte vyroste mazlivá kočička.

Taky bych si ji nechala, neměla bych to srdce ji vrátit. Ale je to jak u psů, mezi rádoby chovateli je spousta potvor, takže kdoví, co ti nakukala a koho jsi místo rodičů kotěte viděla. No teď už je to jedno, ale pokud chceš určité plemeno, kupuj s PP a chovatele vybírej.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na tindra: Já myslím, že člověk který si prostě zvíře nenechá jen protože nesplňuje nějaké ne zas tak důležité požadavky, by si žádné zvíře pořizovat neměl ... a teď nemluvím konkrétně o Tobě, protože byť se mi upřímně vůbec nelíbil fakt, že Tě nějaká výměna/vrácení vůbec napadla, věřila jsem, že to zase tak vážně nemyslíš.
A protože

Cituji tindra: Kočička zůstává, je to miláček nás všech.

gratuluji ke kočičímu kamarádovi a přeji vám všem, abyste spolu zažili spoustu pěkného.

Cituji muška: Jenom bych zvážila kastraci nebo koťátka.

Tak pokud je to kočka bez PP, nebo kočka na mazlíka s PP, čili není chovná, tak logicky kastrace, netřeba dál šířit potomky neuchovněných a netestovaných koček.

arrow
Neprodává v Bazaru

To se takto nedá brát - každý zvířecí jedinec je osobnost. Já mám psa, yorka, holčičku a vůbec nevykazuje povahové rysy yorků.
Osobně jsem u zvířat spíš "na holky" :-D

arrow
profile_image
tindra
od 26. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To, že se témata na omlazení točí většinou kolem negativních poznámek odbíhajících od původní otázky je zde už asi normální, ale holky, opravdu nad některými z vás žasnu. Podle sebe soudím tebe? Opravdu zarážející. Na dálku přes internet víte všechno nejlépe. Nejvíce mě zarazila poznámka jedné z vás, že bůhví co mi majitelka nakukala a pravé rodiče jsem určitě neviděla. Představ si, že viděla, to je, co? Majitelka měla celou rodinku pohromadě, takže jsem je viděla osobně (a malá pozn. - až z tohoto opět s naprostou jistotou vyvodíte, že majitelka je má určitě jen na množení, tak to prosím nekomentujte, samy vůbec nevíte jak to je) Typické klevetící ženské. Snad jsem tím některým nezkazila celý den.
A k PP - ne, naše je nemá. Papíry nejsou 100% jistotou, že je kotě naprosto v pořádku. Jakákoliv nemoc se může vyvinout v průběhu života jak u PP, tak samozřejmě bez ( ze zkušeností např. nádor na mozečku...) I PP mají anomálie v chování. A pardon, ale kolikrát jsem viděla chov PP koček v takovém "chlívku", ale hlavně že jsou papírové. Opravdu ne, děkuji. Naše kočička je z hezkého prostředí od milující majitelky, očkovaná základními vakcínami a zbytek si vyřešíme sami, nemusíte mít péči. A ke kastraci - ano půjde. Bydlíme na vesnici a uhlídat ji tady by bylo nemožné. Máme ji pro radost a mazlení, jako kteroukoliv obyčejnou kočku. Snad z toho některé tady dnes večer usnete.

Ráda bych poděkovala těm, které přispěly svým užitečným názorem týkající se hlavní otázky, nefungují mi citace Kočička zůstává doma, vše vyřešeno. Netřeba dalších negativních a nepřejícných poznámek.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tindra: Omlazující urejpaná klasika, netrap se jimi Brácha si kdysi pořizoval britskou kočku a naopak - po pár dnech doma poznal, že nemá frndičku ale pindíka, a kocour je mazel. Paní, od které ji /ho/ měli, z toho byla sama špatná a cpala jim peníze zpátky, ale nechtěli, už to byl prostě jejich Pinďa. Ať vám číča dělá radost, asi to tak mělo být

Nechtěla jsem rýpat, já ti přeju, ať je koťátko v pořádku a spokojené! Třeba až ti jednou bude záležet na nějakém plemeni, pochopíš, co jsem ti chtěla říct

arrow
profile_image
tindra
od 26. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Quin:
Nechtěla jste být nemístná a drzá, ale rozhodně jste nepozorná. Já bych doporučila lépe číst.

Cituji tindra: Naše kočička je z hezkého prostředí od milující majitelky, očkovaná základními vakcínami a zbytek si vyřešíme sami, nemusíte mít péči.


A když jste odchovala koťata pouze jednou, tak je asi nemístné tvrdit, že je to snadné. Dnes nám vet řekl, že někdy to opravdu není lehké poznat, zvlášť u starších koťat a hlavně kocourků, takových případů měli již několik. To asi tak k vašemu zbytečnému příspěvku.

Reaguji na Johanita:
Děkuji za podporu! Paní majitelka nám také nabízela ihned výměnu nebo peníze, ale rozhodně teď nelitujeme, asi to tak mělo být

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Quin: ale já odchovala koťata jednou v životě a u všech po pár dnech spolehlivě určila pohlaví, je to snadné.

To záleží na tom u jak starého kotěte to děláš. Několik dnů po narození se to dá rozeznat celkem dobře, nicméně pak je určité období (jak dlouhé přesně nevím) kdy je to skutečně obtížnější, no a pak už je to zase jasné.

Takže zrovna podle tohoto bych o kvalitách chovatelky nesoudila. Možná se jen nedívala právě tak brzo.. a nebo se sice dívala, ale britky jsou tak nějak téměř jedna jako druhá, takže to bylo k ničemu, víš.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: Takže zrovna podle tohoto bych o kvalitách chovatelky nesoudila. Možná se jen nedívala právě tak brzo.. a nebo se sice dívala, ale britky jsou tak nějak téměř jedna jako druhá, takže to bylo k ničemu, víš.

No nevím.. správně má jít kotě od maminky ve 3 měsících a to už teda kocour má pěkné kouličky, tak mi není jasné, jak je možné toto nepoznat??

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené