arrow
profile_image
Fialka92
od 29. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky!

Je mi 24 let, s ničím se neléčím, nikdy jsem neměla zdravotní problémy, ale od prosince 2014 mě trápí pořád něco. Nevím, jestli to spolu souvisí, ale asi jo, když to začlo skoro naráz.
Začalo to problémy se spaním- nemohla jsem často usnout, škubala jsem sebou při usínání, ale co bylo horší, zdály se mi děsné noční můry pořád jsem se budila (žádné psychické problémy tomu nepředcházely, prostě z ničeho nic). To asi po měsíci přestalo, spím v pohodě, ale do teď mám občas (3× týdně zhruba) dost podivné usínání – pří usínání sebou škubu a – nevím, jestli to pochopíte, špatně se to vysvětluje – někdy se mi už zdají sny, vidím už různé situace a lidi a slyším ty lidi mluvit, slyším hlasy a zvuky, prostě probíhá mi v hlavě sen jak kdybych už spala, ale pořád jsem ještě vzhůru a uvědomuju si, že jsem vzhůru a že slyším něco, co neexistuje, a to uvědomění si té situace mě probudí. Ale stává se to fakt jen při tom usínání, ve dne nic neexistujícího nevidím ani neslyším, takže si nemyslím, že jde o nějakou psychickou poruchu, ale trochu mě to děsí (hlavně ty zvuky) a připadám si před spaním jako blázen.
Pokračovalo to asi od pulky ledna brněním rukou a nohou, ale opravdu je to takové brnění, že mě někdy v rukách a nohách až píchá a bolí to. To mám tak obden po celých 5 měsíců, ale jsou i dny, kdy mi skoro nic není. Nehorší je to po ránu, aniž bych mělo něco přeležené (to poznám podle toho, že to brnění pak přetrvává celý den, ale přeleženina je hned pryč a navíc to mám ve všech 4 končetinách), to mám občas ty ruce takové ztuhlé, že se mi s nimi i blbě manipuluje, když si třeba chystám snídani nebo maluju oči řasenkou, tak to jde blbě a někdy mi z rukou i něco vypadne.
Časem se objevilo i cukání ve svalech, skoro všude, ale hlavně zase nohy a ruce, občas cítím, jak mě sem tam někde něco samo škubne, vidět to většinou nejde, ale jednou jsem si sundala boty a opravdu na vlastní oči viděla, že se mi samy hýbou prsty na nohou, vždycky tak podivně v nich škubne a hýbne se nahoru, nebo jsem jednou jela v metru a měla semknuté ruce v klíně a taky jsem viděla, jak vždycky nějaký prst sám od sebe vyletí a cítím záškub. A úplně nejhorší je to při usínání, min. tak 3× týdně sebou škubu, a když už to jednou začne, tak se to vyšplhá až na takových 6 záškubů celého těla, které mě vždycky probudí.
Taky jsem zpozorovala, že se mi zhoršil zrak, mám problém s rozmlženým viděním a se zaostřováním (ale zase ne pořád, někdy je líp, někdy hůř, ale když se učím, tak je to pro mě fakt nepříjemné, ale nikdy jsem brýle nenosila a zrak měla v pořádku).
Začala jsem to řešit tak, že jsem začala brát (fakt pravidelně, denně, bez jediného vynechání) 1,5 gramu hořčíku, protože jsem myslela, že to bude z nedostatku, když jsem si něco ohledně brnění hledala na internetu, a začala jsem víc spát, myslela jsem, že jsem třeba unavená a přetažená. Ale ani 5 měsíců pořádného spátku a dopování se nadměrným množstvím hořčíku nepomohlo, ba naopak se mi v posledních dnech přitížilo. Bolí mě už lehce 4 dny hlava na pravé straně nahoře a pak jakoby i za okem pravým trochu a chvílema mi hrozně hučí v uších a vadí mi světlo a zase mě končetiny hrozně brní až v nich píchá a škube. Ale migréna to určitě nebude, ta bolest hlavy je dost mírná, nic jiného mi není, nezvracím, nic mě nebolí, teplotu nemám, unavená nejsem, ráno jsem byla i běhat – snažím se na to prostě nemyslet a neřešit to a fungovat normálně, ale po těch 5 měsících už to nejde a začínám mít docela strach.

Opravdu nechápu, co to může být, nic nedělám špatně, žiju zdravě, jím zdravě a vyvážěně, hodně spím, sportuju, nadváhu nemám (63kg na 176cm), fyzicky se nepřetěžuju (studuju vš a u toho mám sedavé zaměstnání) neberu žádné léky, akorát teda asi 2 roky kouřím, ale nikdy mi nic nebylo, nechápu, co se najednou mohlo stát…Navíc v rodině žádné nemoci a takovéhle problémy nemáme, jen mamka a babička se léčí se štítnou žlázou, ale to je všecko.
Tak se chci zeptat, měl jste někdo podobné příznaky a co nakonec bylo příčinou? Napadá vás něco, čím by to mohlo být způsobené?

Moc děkuji za všechny reakce!
ps: K doktorce objednaná jsem, ale až na 8.6., tak se tomu snažím přijít na kloub do té doby takhle, jestli někde nemá něco podobného..

arrow
profile_image
mimi55
od 13. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Dost mi to připomíná moje problémy s krční páteří.

Reaguji na mimi55:
Mohla by to být roztroušená skleróza.

Příznaky:
Nemoc se projevuje v atakách (záchvatech).
Slabost, únava, dvojité vidění, porucha vidění na jednom oku, poruchy čití na kůži končetin a trupu,svědění v obličeji, potíže při mluvení, pocity mravenčení, brnění, ztrnulosti, poruchy hybnosti končetin, ztráta kontroly nad končetinami, poruchy koordinace pohybů, závratě, třes, potíže se střevy, poruchy řízení močového měchýře.

arrow
profile_image
Tate
od 28. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Fialka92: Objednaná jsi na ten červen zřejmě ke specialistovi... Dělal ti obvoďák odběry krve? I to by mohlo třeba zatím napovědět...

Jinak si myslím, že máš takové ty příznaky, které se hodí ke každé druhé nemoci a při tom výčtu mě napadala velká spousta nemocí. Krční páteř, tetanie, borelióza, velký stres (ten taky někdy dělá divy), někdy i nenošení brýlí při zhoršení zraku dělá velkou neplechu. Jednou jsem měla něco podobného: celkově mi bylo divně, brněly mě ruce tak, že jsem dávala každému sáhnout, jestli to necítí (a nechápala jsem, že ne), točila se mi hlava a pak jsem měla svalový třes nohou, ale takový, že mi nohy nekontrolovatelně lítaly ze strany na stranu... Jak nějaký záchvat. Doktoři na nic nepřišli a usoudili, že to bylo pravděpodobně ze stresu, který jsem v tu dobu mimochodem vůbec neměla. Prý se to může kumulovat a tělo se ozve až později. Bylo mi tehdy střídavě zle asi 5 měsíců.
Rozhodně se ale nechej vyšetřit, člověk je pak klidnější, když se vyloučí nějaké vážné nemoci.
A co mi pomohlo? Nasadila jsem hořčík a jiné vitamíny a minerály, na stavy jsem si zvykla a přestala jsem si z nich dělat velkou hlavu, snažila jsem se zabavovat koníčky a vyvarovat se stresovým situacím... A jednoho dne jsem si uvědomila, že mi je dobře.

Doufám, že ti testy dopadnou dobře a není to nic vážného. Přeji hodně sil, určitě bude zase líp !

Cituji True: Mohla by to být roztroušená skleróza.

Přesně toto mě taky napadlo.

Měla jsem podobné příznaky a ihned mě poslali na rezonanci a lumbálku. Zajdi si ke specialistovi...

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ten tvůj problém se spaním mi připomíná něco jako lucidní snění. Ale příznaky níže mohou být od ledasčeho, stres , psychické vypětí , krční páteř nebo i zmiňovaná roztroušená skleróza., cokoliv nervového původu.Tady ti nikdo diagnozu neurčí takže si zajdi k lékaři na potřebné vyšetření a pokud ti nic nezjistí pak je patrné, že je problém v psychice, všechno má svou příčinu.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě napadá, jestli to nejsou prostě příznaky celkové demineralizace organismu. Jak se celkově cítíš psychicky - bez ohledu na ty problémy, které tě teď trápí? Nejsi celkově bez elánu a vyčerpaná a jakoby lehce v depresi?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené