Cituji Arfar: Nejsi třeba kadeřnice?

Nene, to fakt nejsem. Ale děkuji za rady

Cituji imoen: a cvičíš? nemáš sedavé zaměstnání? můžeš dobře otáčet hlavou, nebolí tě na prsou a u srdce?

Cvičím většinou ob den, skáču přes švihadlo, tak nevím, jestli to stačí...Sedavé zaměstnání bohužel mám, ale nedá se říct, že bych 9 hodin denně seděla na zadku, to opravdu ne. Pořád popobíhám.
Jinak nic z těch dalších příznaků, akorát se mi občas zdá (tak 2x denně) , že mi moc buší srdce, ale nejspíš se už moc sleduju...

Cituji imoen: každopádně všechnu tu jsou jen pravděpodobné domněnky a určitě je nutná návštěva doktora.

Původně jsem si myslela, že jsou to karpály, jenže je má kolega a má dost odlišné příznaky.
K lékaři se samozřejmě chystám, jen jsem nevěděla, ke kterému mám jít, tak zkusím nejdřív neurologa.

Všem Vám moc děkuji za rady holky

Reaguji na Samanthička:

To vyšetření u neurologa je určitě namístě, brnění, křeče a bušení srdce, to fakt vypadá na tu tetanii Ale nechci tě strašit, uvidíš, co ti řekne dr. Přeji ti hodně štěstí.

Cituji Arfar: Ale nechci tě strašit, uvidíš, co ti řekne dr. Přeji ti hodně štěstí.

Já už jsem připravená na všechno Děkuju moc

arrow
profile_image
giddies
od 27. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tohle co popisuješ mi začalo dělat asi po 4 měsícech v nové práci,kde se nadělám rukama- dělám nepřirozené opakované pohyby.Nejdříve mi to začalo tím,že mě ze spaní budilo brnění rukou.Myslela jsem,že jsem si tak často přilehávala ruce a odkrvila jsem si je,ale později jsem zjistila,že si na nich opravdu neležím.Běhěm dne mi pak nějaké určité sevření pěsti nebo při nějakém obyčejném pohybu rukou projel jako kdyby el. proud,je to opravdu nepříjemné.
Co se týče nohou tak ty mi brní taky často,protože v práci stojím vkuse několik hodin,ale někdy brní i naopak z dlouhého sezení.
Zajímavé je,že když jdete na povinnou prohlídku na hygienu,je tam přesně uvedená tato otázka ohledně brnění rukou...takže předpokládám,že to s těma potížema bude mít za následek nadměrná svalová zátěž....
V tvém případě ale těžko říct,čím to je,pokud neděláš manuálně...

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Určitě bych přidala pohyb -hlavně chůzi - dynamickou a taky bych zašla na srovnání Dornowkou, člověk by nevěřil co může zavinit sezení u pc - kdysi jsem četla na blogu pana Veselého jak někdo chodil po všech možných čertech, ďáblech a příčinou byla sedavá práce u pc - tělo je uvolněné, jen ruka je neustále napjatá jak jí člověk má na myši, úplně jsem žasla kam až může taková zdánlivá blbost dojít.
doporučuji k četbě URL

arrow
profile_image
Citrónek
od 19. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

60

zkusila bych ten hořčík mě hodně pomohl, protože mám tetanii

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Arfar: to fakt vypadá na tu tetanii Ale nechci tě strašit,

strašení tetanií není žádné strašení, naopak - byla by to jedna z nejlepších diagnoz, která u těchto příznaků přichází v úvahu

Reaguji na Jully:

Z nejlepších? Já tetanii mám - neurogenní a zase taková standa to není, je totiž spojená s psychikou, pokud si myslíš, že fyzično je horší, tak to teda nevíš, o čem mluviš u té těžší tetanie jsou podobné stavy jako u panické poruchy, což asi nejlepší není. A nikdy to nevyléčíš, můžeš mít dva roky klid a pak se to vrátí z ničeho nic.

arrow
profile_image
drazula
od 10. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Arfar:

potvrzuji, že tetanie není nic moc, mám latentní tetanii, opakovaně v průběhu několika let ověřenou na EMG, někdy jdou do křeče i svaly krku, takže se nedá ani polknout, brní ruce, ale i obličej, kolem úst, může trnout i jazyk, a samozřejmě se přidá obava, strach a už nastupuje panika..., prostě děsná legrace, a objeví se to i přes suplementaci hořčíkem, B6 a vápníkem, stačí být ve stresu - psychickém, ale i fyzickém tj. při nemoci, vyčerpání po nějaké delší aktivitě atd.

Reaguji na drazula:

Ano, panika, to je skvělý stav, lepší než karpální tunel, to jsou kecy! Taky už beru 5 let hořčík, ted k tomu ten vápník a B6.

arrow
profile_image
Lucira
od 23. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na to, zda se jedná o karpální tunel, je jednoduchá pomůcka (snad ji napíšu správně)- prý stačí zvednout obě ruce nahoru nad hlavu (vzpažit) a pokud to minutu nevydržíte, tak se s největší pravděpodobností jedná o karpálky...mamče to kdysi poradil jeden doktor, teď už je úspěšně po operaci jedné ruky, druhá ji ještě čeká

Cituji Arfar: Taky už beru 5 let hořčík, ted k tomu ten vápník a B6.

Tak jsem včera naklusala do lékárny a koupila si hořčík a vápník v tabletkách, tak uvidíme, co to udělá přes víkend.
Pokud nic, v pondělí se objednám na neurologii.

Četla jsem, že je to i z nervů a stresu, je možná příčina v tom, že jsem třeba strašně žárlivá a když se s přítelem pohádám, jsem úplně nepříčetná, dělá se mi špatně od žaludku a rozklepou se mi ruce tak, že neudržím ani skleničku?

Skoro každý den se kvůli něčemu pohádáme, jsem strašný nervák a každá maličkost mě vytočí do nepříčetnosti

Reaguji na Samanthička:

Nejsem si jistá, jestli za víkend pocítíš změnu, já už si na ty svoje začátky moc nepamatuji. Tetanie vzniká příčinou stresu, tělo není schopno si vytvořit hořčík a vápník při dlouhodobém stresu, takže ti tvůj miláček mohl zavinit tuto nepěknou nemoc. Mě se to stalo po bolestivém a hrozně škaredém rozchodu, k tomu troška problémů s rodinou a už to bylo- můj první záchvat, jela jsem v autobuse, nebylo místo k sezení, já měla hlad a najednou jsem dostala křeč do obou ruk, byla jsem zmatená, měla jsem hrozný strach, bušilo mi srdce a mdlo. Když jsem přijela domů byla jsem strašně vyčerpaná. Asi po půl roce jsem s tím šla k dr. a ten mě poslal na neurologii a hned se vědělo, dostala jsem hořčík a ještě nějaké prášky, ty si nepamatuju, ale vím, že se mnou to nebylo moc dobrý, tak možná nějaký na zklidnění a dva týdny jsem prospala. Není to nic vážného, neumírá se na to, i když v pokročilém stadiu si myslíš, že umíráš, neumřeš, je to ale nepříjemná nemoc, která se ti vždy vrátí, bude stačit troška stresu a máš to zpět ani nemrkneš. Přeji hodně štěstí a když to přijde, tak já si opakuju, mám to v hlavě, je to jen psychika, dej si prášky, pomalu dýchej, ze začátku to lidem dělá problém, tak zkus dýchat do sáčku nebo do dlaní a křeče i strach a bušení srdce odezní. Zkus to příteli říct, možná by to mohlo pomoct, můj nynější přítel byl také nervák, tak jsem mu vysvětlila, že se mi s ním stavy opět zhoršily a snaží se kontrolovat, protože mě miluje. Určitě i tak doporučuji toho neurologa, naučí tě s těmi stavy pracovat. Hodně štěstí

Reaguji na Samanthička:

Cituji Samanthička: jsem strašný nervák a každá maličkost mě vytočí do nepříčetnosti

Hořčík a vápník se dá z těla vyloženě vyřvat, tak pozor na to Začneš křičet a tím si hladinu hořčíku a vápníku snižuješ.

arrow
profile_image
drazula
od 10. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sice mnoho výrobců potravních doplňků dělá mixi vápník hořčík, tak ale vstřebávání není nejlepší, mnohem účinnější je kombinace hořčík B6 v jedné tabletě, jak už tu někdo psal... a vápník v kombinaci s vitamínem D (rybím tukem)

na neurologii bys ale stejně měla jít, někdy berou krev na hladiny těchto minerálů, mě tedy ano, před začátkem braní a po cca půl roce, může se stát, že se hladiny v krvi přesto nezvedají..., může jít i o nějaké špatné vstřebávání těchto minerálů, nebo zvýšený obrat, a nemusí to být jen psychickým stresem, ale nějakým dlouhodobějším ,,nepozorovaným" zánětem, hormonálními změnami, mnohé hormony zasahují do metabolismu vápníku atd., také by mohlo jít o problém s ledvinami atd., jenže také může jít o nějaké jiné neurologické postižení - je dost nemocí postihujících nervosvalový přenos, včetně neuroinfekcí, nebo ortopedické...
takže osobně bych doktora navštívila

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené