Mám takový problém. Teda já ne, ale mamka...už hrozně dlouho jí brní ruce, především po nějaké těžší práci, ale teď už i když jenom vyždímá hadr....Bolí jí to hlavně v noci. Když byla u lékaře, řekl jí, že to asi budou ucpaný kanálky. ale že s tím nemůže nic udělat a dal jí Fastum Gel. Potom ještě chodila na nějaký laser, to jí pomohlo na chvíli a teď už jí to zase bolí. Je mi jí líto, protože se kvůli tomu brnění rukou v noci ani nevyspí. Prosím, nemáte s tím někdo zkušenosti? Pokud ano tak uvítám každou radu.

chitkitka
ahoj, u jakého lékaře byla mamka? Pokud si obvodní nevěděl rady, měl jí poslat ke specialistovi. Skutečně to vypadá na ty kanálky...ale být to nemusí. Samozřejmě, že se to dá řešit...není to nic neobvyklého. Ať mamka zkusí neurologa.
Nemám vlastní zkušenost, ale jedna známá. A byla s tím na operaci - ve Vysokém Mýtě - prý tam jsou machři na ruce.

arrow
Neprodává v Bazaru

možná by to mohlo být i od páteře. To má alespoň moje mamka, už od mládí má problémy s páteří a brněním rukou taky trpívá ...

arrow
Neprodává v Bazaru

a neurologa ať rozhodně navštíví ....

chitkitka
Já to měla,a vlastně pořád mám od páteře. Udajně to spraví operace,zatím užívám léky na bolest.

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

chitkitko,

seš moc hodná holka, že se o mamku zajímáš a její zdraví...klobouk dolů...janis

nejspíš se to týká krční páteře
na netu je o tomto diskuse: http://diskuse.doktorka.cz/brneni-rukou/

a tady odpověď odborníka:

Dotaz:
Dobrý den, jsem žena, 25 let, nyní v 19. týdnu těhotenství. Dnes v noci jsem se probudila a měla jsem pocit, jakoby "přeležené", brnící levé ruky, nejvíce v malíčku (ten jsem zpočátku vůbec necítila). Zkoušela jsem ruku rozcvičit, ale i teď odpoledne mě pořád jakoby brní. Pracuji celé dny u počítače (převážně s myší), jsem levák. Byla jsem i u své lékařky, protože mě podobné obtíže s různými přestávkámi trápí už třičtvrtě roku. Bylo mi řečeno, že tyto problémy mám od krční páteře a nic víc.
Zajímalo by mě, jestli nemůže být jiná příčina (např. v cévním systému) a jak by bylo možné se tohoto problému zbavit ?

Odpověď:
Sama sobě si odpovídáte na svou otázku :
levačka, celé dny pracující s počítačem, brní malíčková strana levé horní končetiny. Příčiny mohou být: 1. mimo již uváděnou C páteř, 2. epicondylitis LHK ( zánět v oblasti lokte,) 3. syndrom karpálního
tunelu ( přetížení v oblasti zápěstí), 4. postižení
ulnárního nervu. Jednoznačně - na dálku - se to nedá stanovit.
Navštivte neurologa nebo orthopéda.V žádném případě to nesouvisí s probíhajícím těhotenstvím.

janis
seš moc hodná holka, že se o mamku zajímáš a její zdraví...klobouk dolů...janis
Při vší úctě - to je snad samozřejmost, ne?

Myslím že byla u nějakýho v nemocnici v Benešově, tam jí poslala obvodní. Nevíte, jestli se to od té páteře dá nějak zmírnit třeba pohybem, cvičením atd? Ona ráda jezdí na kole, ale třeba po 10 minutách dál jet nemůže. Má i odpružený kolo a zatím jí nic nepomohlo...Kanálky jí i řekli že to jsou, ale prý to ještě není tolik aby s tím něco udělali...To člověk musí tak trpět aby si tě pořádně všimli???

Leo
3. syndrom karpálního
tunelu ( přetížení v oblasti zápěstí
Něco takovýho jí řikali, ale zatim s tim nic neudělali. Obíhat doktory se jí taky nechce, a ani na to nemá čas. S počítačem pracuje jen doma a to když je ošklivo a není do čeho píchnout....chjooo

chitkitka
víš je potřeba aby si došla k neurologovi, ten jí vyšetří a po léčbě bude následovat rehabilitace šitá jí přímo na tělo...pokud by to od páteře skutečně bylo tak už bude muset procvičovat stále, aby se potíže nevrátili (teda lépe řečeno - měla by...)
Ale spíš to vypadá na ty kanálky - vlastně to potvrdil i lékař...

chitkitka
Při vší úctě - to je snad samozřejmost, ne?
Pro mě to samozřejmost je když vidím jak je unavená a není to z práce ale z toho jak pořádně nespí...

chitkitka
Pro mě to samozřejmost je
Pro mě právě taky.

Držím palce, ať to s maminou dobře dopadne

Děkuju a děkuju všem za rady. Zkusíme jiného doktora, snad to pomůže. Ještě sem se chtěla zeptat, jestli má někdo zkušenosti s alergií na sluníčko a jak se to projevuje? Ale to asi bude hodně individuální co?

chitkitka

Kamaradce se takto zpocatku projevovala roztrousena skleroza, urcite najit dobreho doktrora a preptat se ho. . Drzim palce.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené