Ahoj holky,
zrovna ležím doma se zánětem močových cest ( a to ještě nezačala ani zima), pročítala jsem tady ty diskuze o zánětech močáku a ledvin. A narazila jsem hodně na to, že píšete že by se měli jíst sušené brusinky. Jen chci říct, že pokud myslíte ty sušené brusinky, které koupíte snad v každém obchodě tak ty NEE... Museli by jste denně sníst tak dva balíčky brusinek aby vám to aspon trochu pomohlo ( navíc brusinky jsou strašně kyselé pro žaludek). Vím o čem mluvím, jedla jsem snad pul roku denně jeden balíček a akorát mi bylo z toho zle a záněty jsem měla pořád, když jsem to řekla doktorce tak se jen zasmála a potvrdili mi to na více místech. Takže zajít do lékárny a koupit si kanadské brusinky, mužu doporučit od firmy Swiss, jsou sice drahé, ale stojí za to. Při zánětu by se taky neměl pít urologický čaj, ten vám zánět nevyléčí, spíš ublíží, je jenom jako prevence.
Takže hodně štěstí s bojem snad aspon vy najdete něco co vám pomůže

Proč by měl urologickej čaj při zánětu ublížit? Z vlastní zkušenosti i od kamarádek vim, že nám to kolikrát zahnalo náběh na zánět.

Já si taky nemyslim, že by urologickej čaj v akutním stavu ublížil. Je pravda, že v akutní fázi asi už nepomůže, ale minimálně trochu uleví tomu řezání a pálení. Co se týče těch brusinek, tak firma Swiss vyrábí několikery brusinky, ale nejlepší jsou MegaBrusinky, ty mají nejvyšší koncentraci. A ještě víc má Urinal Akut, takže když cítím, že by se mi mohl rozjet zánět, dám si Urinal Akut a k tomu vypiju několik hrnků urologického čaje. A zatím to vždy zabralo.

arrow
profile_image
Dexi
od 18. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A já si myslím, že jsem furt pila čaj a byla spokojená, jak záněty odchází po prvním náznaku, pak jsem se jednoho takového zmetka nemohla měsíc zbavit, až mi paní doktorka řekla, že není divu, že na něj klasický antibiotika nezabírají, když se jedná o chronický zánět močáku... takže prášky na rok a půl, paráda. Urologický čaj je fajn, jako prevence, ale myslím, že může "zamaskovat" rodící se chronický zánět, takže... Za dlouhé košilky a záda (a nohy) v teple!

No tak zcela určitě, pokud to trvá dýl jak dva tři dny, tak nespoléhat na to, že čaj zabere a běžet k doktorce. To je jasný, urolog.čaj sám o sobě neléčí, nicméně si myslím, že při prvním velmi lehkém diskomfortu v kombinaci třeba s urinalem může zabránit tomu, aby se zánět víc rozjel.

arrow
profile_image
RadusS
od 30. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Taky právě ležím doma se zánětem moč.cest, ale urologický čaj mi zakázali pít, že to ještě víc vyprovokuje...mám záněty opakovaně, ale nesmím ho pít ani jako prevenci, natož pak k léčbě už akut.zánětu

arrow
profile_image
JáBlondýnka
od 23. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Dříve jsem měla záněty každé 2 měsíce, antibiotika pořád dokola..Osvědčila se mi nejvíc ze všeho - voda s citrónem, když už na sebe poznám, že to na mě jde : D tak udělám minimálně litr vody s citrónem a snažím se to co nejrychleji vypít..Třeba tak během půlhodiny, hodiny..A světe div se, pomáhá to..Pomohlo to i sestře, když byla v Anglii a nechtěla vyhledávat doktora a sestřence to také pomohlo..Od té doby, co jsem tohle zkusila už jsem akutní zánět léčený antibiotika neměla..Jinak jsem taky ze začátku pila ty čaje ale to je fůůůj, od Swiss jsem také měla brusinky, jedla jsem i sušené brusinky, ale tohle prostě funguje zaručeně..A samozřejmě téplé fusky a nelépe ještě termolahev do postele. A ještě jedna rada..Pokud Vám to "dole" píchá, řeže svědí - tak je dobré si udělat sedací koupel. Napustit si lavór teplou vodou na nohy ponožky a posedět si aspoň 15 min. Mě pomáhaly různé bylinky, ty se musí svařit, vyluhovat,... tak mi jednou dr. doporučila přidat do vody hypermangan - koupíte v lékarně za pár kaček - jsou to taková zrníčka, která obarví vodu do růžova - a úplně stačí 1 max 2 zrníčka..V tom si posedíte, dáte si tu vodu s citrónem a teplo a budete fit..Ale pozor funguje to opravdu jen v těch začátcích..Když už to máte rozjeté, tak mi přišlo, že lépe uvolňuje ten zánět - čůrala jsem kousky hnisu..Jo a kamarádka, co trpěla na močáky opravdu fest - ta když měla zánět, tak čůrala krev prostě masakr, tak mi povídala, že jí zase hoodně pomáhá pivo - že po něm chodí pořád čůrat a tak se rychle pročiští a zánět se vyplaví..

Tak mi dneska doktorka předepsala broncho-vaxom, trpím na časté záněty a chtěla jsem něco na posílení imunity ted na zimu, protože minulou zimu jsem měla 4 záněty po sobě a cpát do sebe tolik antibiotik není zrovna nejlepší... po přečtení letáčku jsem ale zjistila, že broncho-vaxom je na posílení imunity dýchacích cest.. má to vůbec smysl brát?? s dýchacími cestami nemám žádný problém, nechápu proč mi nepředepsala uro-vaxom.

Reaguji na JáBlondýnka: to vyzkouším až mě to zase chytne, ale stím pitím bych to zas tak nepřeháněla, já teda za den vypiju tak litr nebo dva, a když jsem se při zánětu snažila vyplavit ty špatné bakterie z močáku a vypila tak za hodku asi litr, tak jsem myslela že mi prosknou ledviny, nemohla jsem vztát, to byla příšerná bolest, nemohla jsem se ani pořádně nadechnou, už mě málem vezla sanitka, nakonec jsem to zaspala a pak to přešlo.. nevim jestli to bylo z toho pití, doktorka říkala že to muže být ledvinová kolika a dala mi nějaký kapky... ale s pitím už to přehánět teda radši nebudu

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Klariša: má to vůbec smysl brát?

Nemá, měla jsem ho několikrát a na močák to nemělo absolutně žádný vliv.

Reaguji na Nunu: no to je skvělí, v lékarně jsem za to platila asi 280,- a je mi to k ničemu a uro-vaxom jsi měla? Ten na močové cesty pomáhá?

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ten ne. Měla jsem broncho kvůli angínám, až teď půjdu k dr.tak si o ten uro řeknu, nikdy mi ho žádný doktor ani urolog nenabídl, nechápu proč, když jsem tam s močákem chodila pořád. Ta tvoje dr. je asi padlá, když ti dá ten broncho. Nebrala bych to, šla za ní, ať ti řekne, proč zrovna ten ti napsala, když by se spletla, tak ať ti ho vymění, tolik peněz za to a k ničemu. za 280to máš asi jen na měsíc, pak je měsíc pauza a znova balení.

Reaguji na Nunu: no já angínu měla naposled nekdy před 3 rokama, zítra si budu volat na výsledky krve, tak se jí na to rovnou zeptám (ikdyž ona není zrovna nejmilejší člověk), chodím ještě na nefrologii, kde mi to taky paní doktorka nenabídla a to jsem tam byla v zimě snad každej měsíc. Už ted mám panickou hrůzu z toho jak pojedem s přítelem v lednu na hory ( minulej rok to byla katastrofa, celej týden jsem to tam probrečela bolestí). V tom letáčku je psaný, že se to má brat 10dní po sobě pak za týden 3 dny po sobě a pak zas 3dny, ale v tom bych měla asi trochu zmatek.

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Klariša: tak se jí na to rovnou zeptám (ikdyž ona není zrovna nejmilejší člověk)

Tak to jsem zvědavá, jak ti to zdůvodní, ať je milá nebo ne, je to její práce, tak ať jí dělá pořádně.

Cituji Klariša: v lednu na hory

To máš odvahu, o jakékoliv aktivity v zimě se vůbec nepokouším.

Cituji Klariša: V tom letáčku je psaný, že se to má brat 10dní po sobě pak za týden 3 dny po sobě a pak zas 3dny, ale v tom bych měla asi trochu zmatek.

A ta doktorka ti neřekla jak to brát? Já to naposled brala tak jak jsem psala.
No uvidíš co ti řekne, ale myslím že se pěkně sekla. Asi vaxom jako vaxom

Reaguji na Nunu: práve, že odvahu moc nemám, ale chtěla bych jet, s přítelem už máme rezervovaný pokoj na chatce, tou dobou je tam o volné pokoje rvačka, tak bych to nechtěla rušit, proto jsem doufala že mi pomuže něco na imunitu. Řekla mi, že to mám brat ráno nalačno tak 20 minut před jídlem, ale jak dlouho to mám brat mi neřekla. Tak dám zítra vědět, jak jsem dopadla.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené