arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky.
Uvažuji o studiu módního průmyslu (oděvní návrhářství,design..). Módu mám ráda, ale čím dál tím víc se setkávám s názory, se kterými ač nerada, musím souhlasit. Většina dovážených věcí je samá čína. Ale co hůř, lidi to kupují. Nevím, zda se tvrdohlavě vrhnout jako snílek do něčeho, o čem jsem snila jako malá, ale nikdy nebyla dost na to, abych tento sen zrealizovala, nebo se prostě smířit s tím, že tento obor u nás nemá budoucnost a jít jako ovce na nějaké finančnictví, bankovnictví apod?
Přemýšlela jsem také o studiu v Dánsku, kde je škola zaměřena na tento obor. Myslíte že když už bych se pro to rozhodla, mám raději odjet studovat za hranice, kde bych strávila 2 roky, ale nezískala titul Bc. ale jen diplom? Osobně se bojím že u nás v ČR se na tituly hodně dává, ale přeci jenom byla by to zkušenost. Otázkou je zda by ji někdo ocenil.

Budu ráda za každý názor.
Díky

V Česku si s tím oborem skoro nic, pokud se vážně nechystáš udělat něco velkého pro modní společnost..pokud chceš jet za hranice JED!! Já bych hned jela mít tu možnost! Jed!! Pak už se na to bude lépe dívat v životopise že si byla v Dánsku... a pak tady můžeš pokračovat... Sama uvidíš.. Ale já být tebou zdrhám z téhle hnusné čr kde není budoucnost Všeci studují ekonomii a bla bla a makaj v mekáči...

a já věřím,ž e to budoucnost má! Není to tak zlé, pro ty, kteří dělají svoje věci (ale za relativně přijatelné peníze), tu je uplatnění. Podívej se, lazy 50 eye, moje oblíbenky from kaya with love... stačí se podívat, jak narváno bývá na dyzajn marketu... jde o to mít trochu i obchodního ducha, najít díru na trhu... a být samozřejmě šikovná
co se týká toho studia, tak přece můžeš odjet, udělat si tam ten diplom, a pak to zkusit tady - s tím bys to i mohla mít lepší u přijímaček. Získat zkušenost, jak to chodí jinde (i když, neznám zrovna situaci v tomhle oboru, ale dost lidí, která odjela, upozorňuje, že to, že je jinde tráva zelenější, si lidi jen malují ve svých představách. Jedna kamarádka neměla talent, takže věděla, že se ve svém vysněném oboru nedostane v čr na školu. Tak to zkusila do anglie, kde měli nějaké kvóty pro cizince - vystudovala, ale talent jí to samozřejmě nedodalo a uplatnění tak nemá).
Takže za mě - určitě do toho jdi, pokud myslíš, že na to máš - talentovaní lidé se uplatní

Studovala jsem oděvní průmyslovku a zdrhla jsem, zjistila jsem, že to není pro mě. Určitě jed do zahraničí, tam to bude mít nějakou cenu a něco tě tam naučí. Já si připadala jak švadlena s maturitou, šili jsme to, co po nás chtěli učitelky z hnusných látek ala moda socialismu, naprosto nenositelné. Taky jsem chtěla být modní návrhářka, ale ta škola mi to uplně zprotivila, takže jsem šla nakonec na jiný obor a smířila se s tím, že ze mě druhá Coco Chanel prostě nebude.

arrow
profile_image
whitelily
od 26. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Dafné

máš pravdu, že v ČR se hodně dá na tituly ale ještě výce se dá na to, že si absolvent nějaké prestižní zahraniční školy.
Pokud máš talent a vizi tak si rozhodně jdi za snem. Ono mít titul ješté neznamená, že neskončíš u fritézy v Mekáči nebo jako pingl.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené