monča Ta Ikea s těmi vnitřními vybaveními je dobrá, ona je celkově dobrá, ale to je pech, že to nejde do všech typů linky....ono není nutné investovat hafo peněz, aby to vypadalo pěkně, klidně za míň, není třeba kupovat linku ze studia, která vyjde třikrát dráž, než když si to vymyslíte sami...s tím papírem, mamka si to dává celý život a ještě na tom má krajkové cokýnky papírové, takže vnitřek je vždy úhledný, čistý, takový selský
...ale vnitřky jsou tím pádem chráněné před poškozením....

arrow
profile_image
Kamilla
od 11. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

monča
No my jí teď máme 160x160 a pračku máme také v předsíni, teď jí zvětšíme na 160x200 a pračka se pěkně vejde dovnitř. Zvětšíme jí právě do chodby, máme velikou chodbu a je téměř k ničemu, protoře vestavné skříně tam nejdou díky všem dvěřím do dalších místností. Takže se tam můžeme s koupelnou hnout a chodba zůstane i tak dál prostorná (třeba pro budoucí kočárek atd.). Složité postavit to svépomocí asi nebude, přestávám se toho bát, ale právě to pytlíkování po víkendech, to bude na dlouho. Bydlet tam chceme tak dlouho, dokud můžeme zanechat staré WC a vanu, pak se nakýblujeme k ségře - taky nebydlí daleko a pak zase zpátky jen co tam bude nové WC a vana. Já jsem hlavně šťastná, že už jsme do toho kopli a že už bouráme, ono se to potáhne, ale ani se nenaděju a bude hotovo. Důležité je to rozhodnutí. Dokud se jen plánuje, tak se to jen oddaluje - já plánovala pomalu 3/4 roku.

arrow
Neprodává v Bazaru

Natýska
monča
Kamilla

K tý vaší diskuzi, jestli bourat nebo nebourat, tak jsem jednoznačně pro bourání a to z těchto důvodů:
1. V umakartovém jádru jsou staré rozvody elektriky z hliníku, které vedou do kuchyně. Nikdo před 30 lety nepočítal s tím, že bude tolik kuchyňských spotřebičů (varná konvice, mikrovlnka atd.) Už teď je to na vyhoření, v zásuvkách se upalují hliníkové dráty.
2. Původní umakart může být shnilý,vnitřní kovová konstrukce rezavá, lepit na umakart cokoliv je vyhazování peněz, protože do 5 let by nastal nějaký problém.
3. Často se argumentuje zmenšením prostoru u zděného jádra, protože jsou zděné stěny silnější a težší. Ale většinou se dá kam hýbat aspoň pár cm snad všude.
4. Doporučuju jednoznačně oddělené WC ! Hlavně z hygienických důvodů. Psalo se o tom v několïka článcích, že hlavně při čůraní u chlapů vzniká aerosol, který pak vdechujete, prostě je to totálně nehygienické ! U našeho 3 pokojového bytu nám stavební úřad ani společné WC s koupelnou tuším nepovolí. Teď jsme dva, takže nám nebude vadit, když se budeme potkávat na WC s koupelnou, ale když přijde návštěva, půjdeme na velkou, návštěva si pak půjde to toho smradu umýt ruce, budeme mít děti atd. Jednoznačně samostatné WC, za pět let bych litovala.
5. Když WC tak závěsné. Dokud nemáte závěsné WC, nevíte jak pohodlně se uklízí.

arrow
profile_image
Kamilla
od 11. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Karolyn
Naprosto s tebou souhlasím a přesně tohle jsou důvody, proč chci bourat!

Má ještě někdo nějakou zkušenost a radu? Budu vděčná za všechno!

arrow
Neprodává v Bazaru

taky máme typickou panelákovou koupelnu s umakartovým jádrem (takovou ve které se sotva otočíte)a před asi 10lety jsme taky řešili co s tím,někdo dá tapety, natře,bourání tehdy nebylo tak časté,my jsme se nechtěli pouštět do bourání a tak jsme zvolili tuto cestu ABITIBI
http://www.zcharvat.cz/obkladove-desky
http://www.makam.cz/
máme obložené(jsou na to speciální lepidla lepí se to)i venkovní stranu z chodby,neubere to místo z tak malého prostoru panely mají jen sílu asi pár mm,omyvatelné,dělala nám to firma,jinak samozřejmě že bourání třeba v případě že chcete ještě změnit dispozice a rozměry koupelny je asi lepší .

arrow
profile_image
Kamilla
od 11. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

manolia
Právě, my chceme koupelnu zvětšovat - máme zbytečně velkou chodbu, tak máme kam. Takže do toho jdeme!

arrow
profile_image
vega
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, my jsme měli jádro ve výborném stavu a tak jsme ho nechali, v koupelně máme rohovou vanu, ovyvadl.skříňku, stěny normálně s kachlema, strop spec.sádrák. Wc máme nově, zavěšený wc, obklad a super, zvenku máme taky sádrokarton a není poznat, že jádro není zděné. Za pár let už tu nebudeme, tak mi přišlo škoda dát min. 150 tisíc za nové jádro.

arrow
Neprodává v Bazaru

ahojky,my jsme tohle dělali víc jak před rokem,máme celej byt zrekonstruovanej,normoš ytong stěny,sádrošem jen udělaný stropy s bodovkama na chodbě a v koupelně,spojen se záchodem,jen oddělenej stěnou s okýnkem,koupelnu ted máme obrovskou udělali jsme to na úkor chodby,ve ketré mám i vestavěný kout se skříní...pokoje jsme natáhli,prostě celkově podle našich představ

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

84

Ahoj holky,
slučujete wc s koupelnou? Neměli jste s tím problémy? Kamarád to chce sloučit, ale našel nějakou vyhlášku, kde toto sloučení povolují jen u bytu 2+1 a on má 3+1.. nevíte některá o tom něco? Předem děkuji.

arrow
profile_image
vega
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

martooni
Máš pravdu, také by správně mezi wc a kuchyní měly být i dvoje dveře.

arrow
Neprodává v Bazaru

martooni
my s tím rozhodně problémy neměli,moje mamka a sestra to tak mají taky a v klidu,já mám 3ˇplus 1

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

84

vega aha aha.. a takže to nesmí udělat?
SPA, a jak jste to tedy udělali?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky,
nemáte někdo tip na dobré koupelnové studio (PRAHA), které spolupracuje s vlastním architektem příp. designérem? Hlavně mi jde o kvalitu návrhu, ale nechci jen kvůli koupelně vyloženě architekta...
Když jsme rekonstruovali kuchyň, tak jsme od známých dostali doporučení na jedno kuchyň. studio, se kterým spolupracoval architekt a za 1500 Kč jsme dostali úžasný návrh kuchyně... Já jsem svoji představu měla, ale architekt našel mnohem lepší řešení, které mě v životě nenapadlo... Sice mi to poněkud pošramotilo ego, protože si o svých designérských schopnostech dost myslím, ale návrh byl super . Takže hledám někoho podobného, ale se zaměřením na koupelny (v mém případě se nejdná o panelák, ale "cihlu")

také se chystáme obložit zeď sádrokartonem, konkrétně sádrokartonovými deskami, protože v jedné zdi kdysi byly dveře, které se zazděly, ale zeď nám dost praská. Sádroš máme už na stropě, ale nebyli jsme u toho, když se to dělalo a nejsme si teď jisti, zda se sádroš musí nějak extra připevnit, přítel teda asi ví, jak ho tam připevní, ale je tu někdo, kdo něco takového už dělal a vzpomene si, jakým proncipem se tam desky připevňovaly? Samozřejmě ocením jakékoliv kutily, kteří mají nápad

Holky, promiňte mi prosím tu hloupou otázku, ale jakožto člověk, který nikdy v paneláku nebydlel...se zeptám...v čem je problém u toho umakartového jádra? Proč bourat a dávat zděné? Jen mě to zajímá, já nikdy v paneláku nebydlela.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené