arrow
profile_image
adellka
od 23. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Název tématu upraven moderátorkou.

Ahoj, potřebovala bych poradit. Bývalá kamarádka mi dluží 3000 (já vím, není to moc, ale jsem studentka a ty peníze teď nutně potřebuji), Půjčila jsem jí je, dříve jsme byly dá se říct nejlepší kamarádky a důvěřovala jsem jí... Nedávno si našla přítele a na mě si vůbec nechtěla udělat čas, bydlí ode mě 3 minuty cesty a za celej měsíc jsem se s ní domluvila jednou, že se uvidíme, když jsem k ní ale přišla, řekla mi, že na mě zapoměla a jede opět za přítelem s kterým chodí do třídy, takže je s ním každý den... Chápu, že je s ním ráda, ale zapomenout na mě... a nemohla to s ním posunout ani o 2 hodiny, to mi přijde moc, ale asi to sem zas tak úplně nepatří... Prostě po tomhle všem jsem jí řekla o své peníze, ne že bych se jí chtěla třeba pomstít, že se se mnou nebaví, ale shodou okolností jsem je zrovna potřebovala, ale ona mi začala ignorovat sms, nebrala mi telefon, nekomunikovala přes icq, nic... zklamalo mě to, že je jí uplně jedno, že její nejlepší kamarádka nutně potřebuje svoje peníze... Největší problém je, že to teď pořád natahuje, svoje peníze nemá, nic nedělá, s rodičema se pořád jenom hádá... Nevím, jak z ní peníze dostat, vím, že svoje mít teď nikdy nebude. Jediné řešení je nejspíše jít za jejími rodiči, ale nechci je obírat o jejich peníze, když si je nevypůjčili oni, ale jejich dcera, mimochodem jí je 16, takže ještě není plnoletá... Už se to táhne týdny a z jejího chování usuzuju, že proto, aby mi mé peníze mohla vrátit vůbec nic nedělá, na druhou stranu jsem ráda, že vidím jaká doopravdy je a vím, že s takovýmhle člověkem už se stýkat nechci... Ale teď opravdu nevím , co můžu dělat, poradíte někdo?

arrow
profile_image
Tulipan
od 19. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, zkusila bych to ještě jednou slušně, a pak přitvrdit. Pokud můžeš, tak si jí někde odchytni a promluv si s ní, že bys potřebovala, aby Ti vrátila peníze a at navrhne termíbn, do kdy by to bylo možné. Pokud s tebou nebude komunikovat at už to zkusíš po sms, pak bych napsala sms, že jsi jí dávala šanci, to vyřešit slušně. Dej jí konečný termín do kdy ty peníze chceš vátit, a pokud ne, klidně bych jí řekla, že o téhle její půjčce řekneš rodičům. pokud je jí 16 let, tak rozhodně nebude se jí líbit, aby rodiče věděli, že si vypůjčuje peníze. Pokud ani pod touto výhružkou by Ti peníze nevrátila, normálně bych šla na jejíma rodičema, pokud je znáš nebo jim zavolala. Nemůžu ti říci jestli rodiče se zachovají adekvátně a vrátí peníze s tím, že dceruška jim to bude muset vrátit, alespon nebude mít klídek. Nenech to jen tak
rozhodně. Jen z tebe cítítm, že možná spíš jak ty peníze tě mrzí, že kamarádka se ti už nevěnuje a nemá čas. jestli to všechno děláš opravdu jen kvůli těm penězům nebo je tam i něco jinéhio.

arrow
profile_image
ruzicka
od 27. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahojky, souhlasim s Tulipankem, zkus to řešit přes rodiče a dej pak vědět, držim palce

adellka
Trochu se bojím, aby když se takhle zachovala nakonec nezapřela, že jsi jí něco půjčila.
Každopádně to zkus jak píše Tulipan a pak dej vědět jak jsi pořídila

arrow
profile_image
Morgan81
od 4. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, odhoď strachy stranou, tohle od ní rozhodně neni slušný a solidní jednání. Měla by sama říct, do kdy je schopná ti to vrátit, a ne ignorovat smsky. Zkusila bych jednou napsat strohou sms, že chceš vědět datum do kdy ti to splatí a pak že to vyřešíš jinak, že za svojí dobrotu se nebudeš doprošovat. A žádný vysvětlování. Pokud by nereagovala, zajdu za rodičema, anebo přinejhorším - to, co se povedlo mě, když mi jeden známý nechtěl vrátit telefon, který jsem mu půjčila... řekl, že je tam špatný software a že ho dal kamarádovi na opravu... Nechtěla jsem, protože byl ještě v záruce! Jenže on už měl připravenou jednu výmluvu za druhou, že kamaráda nemůže sehnat, že už je to opravené ale nesešli se, bla bla bla... Takže jsem mu asi po 2 měsících napsala, že jedu na policii a opravdu jsem tam jela, no měla jsem asi štěstí, že tam zrovna byli 2 policajti, kteří tam se mnou hned ochotně zajeli... Byla doma jen jeho maminka, oni jí vysvětlili o co jde, ta hned rozklepaná vzala telefon a volala synáčkovi, že jsou tam "esenbáci", a vysolila mi 3,500 za můj telefonek A to byl 37letej gauner, kterej mi tvrdil, že je mu 32, maminka je u něj v bytě věčně na návštěvě, atd atd. Byl nasáčkovanej u maminky on, a měl toho už o něco víc, můj telefon byla jen kapka v moři...
Myslim si, že u 16leté holky bude stačit jen sebevědomý přístup a když s tim zajdeš za rodičema, případně bych řekla jim, že s tim půjdeš na policii a i když víš ti to oni nevrátí, budou tam mít o dcerušce záznam... To by se jim asi moc nelíbilo..

Ahoj,
tak já mám podobnej problém, mě dluží kamarádka 9000,- bylo to víc, ale část už jsem z ní postupně vyrazila. Je to už přes rok a je jí taky uplně jedno, že ty peníze potřebuju. Ona ale dluží, kam se podívá a nevrací, vždycky mi akorát napíše, že nemá a je s tim hotová. Dříve jsme se stýkaly taky pořád a teď už vůbec. Ale abych řekla pravdu, tak už nemám chuť se s ní scházet ani já. Tohle se nedělá! A to neni žádná studentka, mluvim o dospělý, 36ti letý ženský. Už nemám ani energii na to, urgovat jí smskama, protože to je házení hrachu na zeď.

já bych šla za rodiči hned, pokud tě takhle ignoruje a nebyla schopná to řešit doteď, tak to nebude řešit asi nikdy. Pokud nejsou její rodiče nějací jelimani, tak ti peníze dají a jí pěkně nadaí (což jí asi patří), přece jen oni mají teď zodpovědnost za vše i za její dluhy. Já chápu kamarádku, že třeba vážně chce být 100%času s přítelem (prostě láska je láska a zamilovaní se někdy chovají nepochopitelně), ale dluhy si má každej řešit hned.

arrow
profile_image
Morgan81
od 4. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Aghy
Nemáš nějakého ranaře, co jen nebude vypadat, že žvaní.. Ale aby si za ní dojel, třeba před práci nebo před dům, aby viděla, že ví kde pracuje nebo kde bydlí... Přitáhl by si jí za límec a prostě řekl, že za týden si pro to přijde, jinak se nevyspí.. Nebo nějakou výhružku... Já vim jak už se člověku pak nechce otravovat, taky jsem si to zažila s bývalým který mi dlužil 75tisíc.. a člověk pak měsíce může jen psát "Kdy už mi to konečně dáš, už mam toho "přístí týden" dost!" Ale nejvíc mi na tom vadí, že tyhle zrůdy si pak můžou jen pomyslet "Tak to mi vyšlo, tý už to vracet nemusim... " Místo aby mákli a něco něco našetřili, tak se přiživujou na druhejch, který nevinně nalítnou. To je humus.

Morgan81
té holce je 16, chtěla bych vidět toho vola co by jí vyhrožoval.

Morgan81
A jak jsi to nakonec vyřešila, dostalas to z něho? Já už nad touhle variantou přemýšlela, ale nechce se mi se takhle špinit. Na to já bych neměla žaludek. Jako ona pro mě jako kamarádka skončila a takhle asi pro víc lidí. Jednou jí dokonce někdo zmlátil, ale nakonec z toh měl průšvih sám, vyšetřovali to policajti.Hele ta fakt dluží všude, spíš jsem já trdlo, že jsem jí půjčila, protože jsem to tušila, že to takhle dopadne. Ale zase člověk si aspoň vytřídí kamarádky no, když už nic. Ale je teda hustý, jak se může člověk, se kterym roky trávíš pomalu každej den takhle od tebe otočit o 180 stupňů, to je nad moje chápání.
Jo a zkoušela jsem jí i vyhrožovat, že si pro ty peníze dojdu k jejím rodičům, ale na to mi akorát slíbila, že mi to vrátí do měsíce a že rodiče to za ní stejně neřešej, tyhle věci, no a co myslíte? Zase skutek utek.

Aghy
mojemu příteli ejdnou dlužil známý 20tis. uháněli jsme ho rok (pak přítel podal trestní oznámení probíhalo trestní řízení, snad i něco jako soud a přítel vše dostal zpět a ještě mu přiznali i nějaký malý úrok a navíc i tisícovku za smsky,volání a dojíždějí k němu. Ten chlap co mu dlužil neměl peníze, takže mu prostě zrušili stavebko a hotovo (ale je třeba donutit dlužníka k tomu aby se k dluhu přiznal=nechat ho podepsat papír o tom, že vám dluží).

Aghy
měla jsi za rodiči jít (většina rodičů buď svému milému dítěti vysvětlí jak se to s dluhama má a nebo to rovnou zaplatěj za to svoje děťátko) a když už nic, tak aspoň uvidí co mají doma..většina rodičů to vůbec neví i když to všichni ostatní ví (a i ona ti si myslím raději zaplat, než aby se shodila před rodiči-ale musíš ji říci, že za nimi opravdu půjdeš). My jsme taky za jeho rodiči byli a ti mu pěkně nadali a nutili ho k tomu, aby nám aspň podepsal to, že dluží (což je skoro vyhráno).

arrow
profile_image
Tatou
od 29. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji linsdaylohan: je třeba donutit dlužníka k tomu aby se k dluhu přiznal=nechat ho podepsat papír o tom, že vám dluží

Jak má prosímtě takový papír vypadat? Co tam všechno musí být aby to pak případně mělo nějakou váhu u soudu?
Stačí jen napsat rukou například: Já osoba A (bydliště, RČ) dlužím osobě B (taky bydliště, RČ) částku tolik a tolik, kterou splatím ke dni tomu a tomu... Nebo je na to nějaký speciální formulář? Na co bych neměla v tom papíře určitě zapomenout? Díky

arrow
profile_image
Misty87
od 29. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tatou
Tady je napsáno, jak má dlužní úpis vypadat: http://www.smlouva-zdarma.cz/dluzni-upis

arrow
profile_image
Tatou
od 29. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Misty87
super, děkuju

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené