arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Časově náročná práce: Pracujete někdo ve 12-ti hodinových směnách?
Zajímaly by mě také vaše tipy jak využít zbývající čas, jak si čas zorganizovat atp.
Jak relaxovat, tip jak rychle "vypnout" ...

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Schokodeluxe
Pracujete někdo ve 12-ti hodinových směnách?
Skoro 15 let jsem pracovala ve 12 hodinových směnách a to ranních i nočních. Je to opravdu náročné a ve dny kdy jsem chodila do práce jsem stíhala ve "volném čase" maximálně základní údržbu domácnosti, trochu navařit a jít spát...zkoušela jsem šidit spánek, abych si užila víc volna, ale tudy cesta nevede, pak každá další směna byla hůř zvladatelná. Okamžitý relax mi po návratu z práce domů zaručila pouze plná vana vody a po ní kafčo a pár minut koukání "doblba".
Výhodou takové směnosti ale bylo poměrně dlouhé volno, takže tam se dá leccos dohnat i slušně zarelaxovat. Měla jsem dost času na přátelé, rodinu, domácnost, koníčky, cvičení...
Ovšem dospěla jsem k závěru, že mě tahle práce na směny neskutečně vyčerpává a že se mi nedaří ani v tom volnu nabrat dost sil, tak jsem před měsícem skončila.
Na 12 hodinové směny u žen musí být tuším ministerstvem povolena vyjimka zaměstnavateli a na noční 12hod směny musí být dokonce souhlas lékaře...osobně si myslím, že je to naprosto opodstatněné a delší dobu se tak opravdu moc pracovat nedá, já opravdu za celou dobu nenašla způsob jak efektivně "dobít baterky" mezi směnami.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Ahoj
Jé těch přece je...počínaje prodavačkama v hypermarketech...přes sestřičky v nemocnicích...nebo třeba laborantky jako jsem já.
V podstatě se na 12hodinové směny pracuje ve všech velkých závodech a institucích kde je vyžadován nepřetržitý provoz.
No a co třeba podnikatelky, ty možná pracují ještě déle

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

pro mě je hodně důležité cvičení a tak nějak si nedokážu představit jak to budu zvládat v pracovním týdnu, ale zkusit se má vše tak uvidím

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

teďka jsem v Marianně četla dobrý tip, co dělat když přijdete domů po náročné práci od jedné paní podnikatelky, bylo to nějak takto "přijdu domů, dám si sprchu, obléknu se do přijemného a pohodlného oblečení, zapálím svíčky, navoním se příjemným jemným parfémem, uvařím čaj a relaxuji"

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Schokodeluxe

ahoj, mám také časově náročnou práci, teď mě minimálně do března čekají v podstatě samé dvanáctky. minulý týden celý pracovala cca od půl osmé do devíti do večera, ještě k tomu mimo Prahu,takže cvičení jsem vůbec nestíhala - bazény mimo Prahu např. zavírají už v devět a v hotelu také člověk nemá ani ten rotoped. Takže volný čas co mi zbývá pak trávím většinou jen surfováním na netu a odpočinkem,případně zajdu do baru.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

SabinaG
Na 12 hodinové směny u žen musí být tuším ministerstvem povolena vyjimka zaměstnavateli
to by mě zajímalo jestli to tak opravdu v zákoně je.. Ale nevím jestli by se to vztahovalo i na moji práci, protože oficiálně mám 40h pracovní týden, zbytek přesčasy,ale ty nám zaměstnavatel neproplácí.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Schokodeluxe
pro mě je hodně důležité cvičení a tak nějak si nedokážu představit jak to budu zvládat v pracovním týdnu
Nechci tě strašit, ale párkrát jsem si zkoušela po práci zacvičit a není to ono...ještě po první směně se to dá...ale pak jsem fakt neměla sílu....a to jsem minimálně do spinningu blázen Nakonec jsem právě sportování věnovala ty volný dny, tam to zas bylo moc fajn

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem si vypočítala že po příchodu domů mi bude zbývat 75 min. čas s tím abych teoreticky spala 8 hodin, což mě tedy děsí ale bylo by to vždy jen týden (Po-Ne) a pak týden "volna" reps. jiná práce kde je to na mě jak si ji čas. rozvrhnu.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

satina
Ale nevím jestli by se to vztahovalo i na moji práci, protože oficiálně mám 40h pracovní týden, zbytek přesčasy,ale ty nám zaměstnavatel neproplácí
Oni na to mají své kličky
Já to před pár lety podepisovala, že souhlasím s vyjímkou se zákona, ale jestli to bylo jen ten rok nebo na dobu neurčitou to nevím. Ovšem každý rok jsem chodila na prohlídky k lékařce a ta mi musela potvrdit, že mohu pracovat na 12 hodinové směny v noci.
Dělala jsem ve velké firmě a tam se tohle opravdu hlídá.
Ovšem jednu dobu jsem měla ve stejné firmě "souběh" a dělala jsem tutéž práci i 16 hodin denně a různými kličkami se to obešlo bez jakýchkoliv povolení lékařů i ministerstva...takže pokud to máš jako přesčasy tak firma asi ví co si může "dovolit"

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Schokodeluxe
"přijdu domů, dám si sprchu, obléknu se do přijemného a pohodlného oblečení, zapálím svíčky, navoním se příjemným jemným parfémem, uvařím čaj a relaxuji"
to je moc dobrý...paní podnikatelka dělala totéž co já, ale já navrch vařila a trošku poklízela, takže jsem si tu pohodičku narušila...můj plat mi na služebnou nestačí

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

SabinaG
Dělala jsem ve velké firmě a tam se tohle opravdu hlídá.
také pracuji ve velké nadnárodní firmě, takže si myslím, že to budou mít nějak ošetřené.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

myslím že je fajn si navyknout na určitý příjemný rituálek po příchodu domů z práce, zvlášť když toho času opravdu není nazbyt

arrow
profile_image
Saami
od 29. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já pracuju na 12 h směny taky, někdy se to protáhne i na 14h, ale přijdu domů, jdu spát a když mám volno, tak ho většinou prospím. Je pravda, že mám volno 1x do týdne, takže se neni čemu divit...Je to fakt šílené, ale nějak mi ten spánek chybí...Ale brzo s touhle práci skončím, takže to mě udržuje při životě

arrow
profile_image
33lejaby
od 16. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jsem servírka,14 ti hodinové směny,náročné když máte domácnost,puberťáka,velkého psa a jste na to sama. A v léťě chodím do práce s děsem co mě čeká,nestíhám si odskočit ani na toaletu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené