arrow
profile_image
Anetkaa
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
často se mi to stává hlavně ve škole, v autobuse nebo někde v ''přetopených'' místnostech - najednou mi začne hučet v uších, mám pocit na zvracení a přestanu vidět na 5-10 minut.. pak to přejde jsem vždycky celá spocená mám úplně mokrá záda a nemam sílu se udržet na nohou...klepou se mi ruce. Stalo se mi to třeba i při návštěvě kadeřníka..U lékaře (praktického) sem s tím byla několikrát a pokaždé mi bylo řečeno jen to, že mám nízký tlak a že s tím nic dělat nemůžu. Někde sem četla, že je dobré u sebe nosit v takovém případě něco sladkého ale i to jsem zkoušela a nepomohlo mi to.. navíc poslední dobou se mi to stává fakt často a já už nevím co s tím. Nemáte s tímto někde zkušenosti? Budu ráda za kažkou radu a info..

Ano, je to opravdu nízký tlak. Jak to máš s oblékáním? Nestává se Ti to, když je Ti zima, nebo jsi dlouho bez pohybu, třeba sedíš 15minut bez jakéhokoliv pohybu v buse? V tu chvíli se totiž zpomalí pumpa, která přepumpovává krev a ty jdeš do mdlob.

arrow
profile_image
EvianT
od 26. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

27

Ahoj stává se mi to často..nebo teď už míň,protože to většinou "vydýchám" Mě pomáhá okamžitě si sednout, zaklonit trošku hlavu dozadu,zavřít oči a zhluboka dýchat. Stává se mi to při oslabení organismu,nebo při nevolnosti od žaludku. Po cestě domů už mám vytipované lavičky, kam se vždycky hroutím

Co zkusit trošku kofeinu? Tabletky, nebo obyč kafíčko.

Cituji Anetkaa: mi začne hučet v uších, mám pocit na zvracení a přestanu vidět na 5-10 minut.. pak to přejde jsem vždycky celá spocená mám úplně mokrá záda a nemam sílu se udržet na nohou...klepou se mi ruce.

Takové stavy mi způsobuje krční páteř.
Když jsem to měla po prve, tak jsem myslela, že umírám.

arrow
profile_image
Kamilinka
od 5. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Také to může být nedokrvením mozku při nízkém tlaku.Nech si udělat kompletní vyšetření , aby se nic nezanedbalo.

Stopro nízký tlak, taky se mi to stává

Co se týče zvýšení, tak kofein jen krátkodobě tlak zvýší, pokud chceš trvale-začni aktivně sportovat

arrow
profile_image
shaolinka
od 13. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přesně, nízký tlak. Nevím, možná i něco dalšího, ale mám to samé. naštestí už né tolik.. vždy když je někde teplo a naprosto vydýchaný vzduch. nebo po ránu, třeba. v metru pokud to jde, se snažím si sednout. Také ale už to většinou vydýchám a dost piju, jakmile cítím, že by to mohlo přijít.. Jinak si myslím, že dostatkem tekutin se tomu dá také předcházet. Akorát ty oči- 5 min je teda docela dost! to si neumím představit. Když se mi tohle začalo stávat právě někdy v pubertě, tak jsem taky přestala vidět, jakoby měla tik v oku , jenže to jsem vždy omdlela :/ většinou to bylo po odběru krve.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

S největší pravděpodobností jde o ten nízký tlak, ale nezanedbala bych to a nechala se vyšetřit na neurologii. Teď už jen přesvědčit praktika, aby vypsal žádanku.. Ještě mě napadlo, že to pískání v uších se spojuje s anémií, tak si nechat udělat krevní obraz.

arrow
profile_image
Anetkaa
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Misul.Svecova: bez jakéhokoliv pohybu

přesně tehdy se mi to stává.Reaguji na shaolinka: většinou to trvá kolem 8mi minut jednou sem začala vidět až po 15ti minutách to už sem vážně myslela že asi umíram

Jinak děkuji za všechny reakce, zkusím kofein i to cvičení a zajdu znovu k lékaři dík moc!

arrow
profile_image
kristyx
od 29. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

taky mám to samé, sladkosti jsem zkoušela ale nepomohlo.. spíš zkus pít to kafe nebonos u sebe hroznovej cukr, to mi občas pomůže a taky když třeba ti ve třídě bude takhle špatně, tak si dej vlasy z krku na stranu, vyhrň rukávy a zápěstí ze spoda pod studenou vodu to mi taky funguje

arrow
profile_image
pusenka11
od 18. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teď jsem v rámci cca 3 měsíců prodělala vyšetření u několika lékařů. Stávalo se mi, že jsme z ničeho nic začala špatně vidět, rozbušilo se mi srdce, byla mi zima, stav na zvracení a pocit, že snad umírám. Nikomu bych tohle nepřála, jelikož je to fakt hrozné. Několikrát mi domů volali i sanitku a zpět jsem se vrátila vždy s tím, že mi klesla hladina hořčíků. Tak jsem brala hořčík, pak i vápník....stále žádná změna. Všechny krevní výsledky v pořádku, EEG, EKG, Ct mozku, Rezonance....vše v pohodě. Poslední zážitek mám z pondělního rána. Moje obvoďačka se už naštvala, že je mi stále zle a nic se neví, poslala mě k neuroložce - mimochodem už 4 v pořadí a ta mi řekla, že to vypadá na psych. problém. Že jsem v minulosti prodělala nějaký šok a dlouhodobou psych. zátěž a stačí málo (věta atd) a podvědomí si vzpomene - no a nastává kolabs. Tak mám předepsané antidepresiva a uvidíme za měsíc na kontrole. CHci ti jen napsat, že také mám nizký tlak a 90na60 je u mě běžné. Nemusí to být vždy jen nějaká banalita a je třeba se fakt nechat vyšetřit. Tak ať se ti vede.

arrow
profile_image
staflik35
od 16. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na pusenka11: Souhlasím s pusenka 11, nemusíš si to ani připouštět, ale mozek říká něco jiného, možná je toho poslední dobou na tebe moc a nebo jsi něco prodělala, co si mozek uložil, každopádně bych zašla aspoň na pohovor k psychologovi, přinejlepším to jako poruchu nervů vyloučí, tak držím pěsti

arrow
profile_image
Anetkaa
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuju za všechny reakce!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené