arrow
profile_image
Dupinik
od 24. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, nevíte náhodou někdo, jak v dnešní době vychází cenově být vegetarián vs jíst normální maso?
Co vyjde levněji? Maso či jeho náhražky jako je tofu, sója, tempeh apod.?

Děkuji za jakékoliv postřehy

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dle mého soudu je to dražší a hlavně náročnější na přemýšlení a plánování, aby strava obsahovala dostatek plnohodnotných bílkovin.

arrow
profile_image
mmenie
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle mě je to určitě levnější, třebas taková porce sóji stojí 14 kaček, to se o mase říct nedá. Ale je to opravdu složitější na plánování, aby tělu necyhběly živiny. Mám kamarádku, která je cca půl roku vegetariánkou a od té doby je pořád unavená, rychle se jí mění nálady a pořád musí něco jíst, aby nezkolabovala.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Dupinik:
Asi nejde o to co je dražší. Pokud se rozhodneš být vegetariánem tak asi z nějakého důvodu ne pro cenu potravin. Kolik utratíš bude asi taky záviset na tom kolik toho sníš a kolik lidí z toho budeš živit. Sojové kostky, plátky a nudličky nijak neupravené stojí pár kaček . Pokud chceš již třeba hotový výrobek obalený řízek ze soji ten stojí kolem 30 kč plátek . Tofu máš tak kolem 230,- Kč/kg ,tempeh, seitan tak kolem 40 -50Kč/kus. Vegetarián jsem už nějaký ten rok nijak mě to nezriunovalo. Najdi si nějaký e shop na netu s těmi potravinami a porovnej si to.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mmenie: Mám kamarádku, která je cca půl roku vegetariánkou a od té doby je pořád unavená, rychle se jí mění nálady a pořád musí něco jíst, aby nezkolabovala.

Já jsem vegetarián 15 let a byla jsem i vegan a takovéhle stavy jsem neměmla nikdy .. Nestraš lidi není vůbec pravda , že je šlověk unavený a chybí mu živiny zvlášť u vegetariánství. To je asi tím, že tvá kamarádka nežere proto kolabuje.

Cituji mikkýsek: Já jsem vegetarián 15 let a byla jsem i vegan a takovéhle stavy jsem neměmla nikdy .

To, že jsi takové stavy neměla ty neznamená, že je vegetariáni a vegani nemají.
Nejvíc tělu, při vynechání masa z jídelníčku, chybí vitamíny skupiny B a je potřeba doplňovat je uměle.

Já moc náhražky ani nepoužívám. Pokud zařadíš do jídelníčku luštěniny (nadýmavý efekt mi vymizel asi po 14ti dnech) a kvalitní obiloviny budeš mít bílkovin akorát. Jinak ano, sójové maso je levné ale se sójovými produkty se to nesmí přehánět (myslím ty nefermentované). Co se týče tofu tak to kupuji natural nebo uzené a pak jej upravuji dle receptů. Když srovnám své výdaje když když jsem už jedla zdravě ale jedla živočišné produkty vč masa a teď, ušetřím min 50%, zvláště když vychytám slevy na ovoce a zeleninu (třeba dva obchoďáky kde mají mnou oblíbená jídla ve slevě se ve velkém množství které já spořádám vyplatí). A rostlinná mléka jsou taky za babku, vyrábím si je doma. výhody jsou nesporné, mnohem zdravější tělo, pěknější pleť, mnohem menší potivost a postupně hubneš na ideální váhu i když jíš hodně nebo málo. Už konečně nemusím počítat kalorie.

Ještě k těm spekulacím o tom zda-li je to zdravé - ano je. Ale jako vždy jednostranná strava ideální není. To že je někdo unavený znamená že se špatně stravuje.

To že suplementujeme je správně, a jen tak pro info, my suplementujeme B12 přímo, vy jej přijímáte z masa jelikož se uměle suplementuje dané zvířátko

Shrnu to tak že pokud člověk baští různorodé potraviny unavený nebude. Spousta vegetariánů či veganů udělá začátečnické chyby a pak to odsoudí oni i okolí že je to špatné. Člověk si musí nejdřív něco přečíst aby pochopil jak věci dělat. Já se třeba cítím skvěle, a měsíc u přítele kde jsem jedla vegetariánsky mne poslala neskutečně zpátky, byla jsem unavená, ošklivá a věčně hladová

arrow
profile_image
MissAmber
od 5. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Od té doby,co jsem vegetarián a jím náhražky masa jsem hodně ušetřila.

arrow
profile_image
Dupinik
od 24. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji všem moc za reakce. Nejde mi o to, že chci být z ničeho nic vegetarián, jen v sobě cítím, že nepotřebuju mít maso každý den. Tak dvakrát do týdne max mi vyhovuje.
A právě v poslední době jsem začala více hledět na svůj jídelníček a začínám experimentovat s těmito náhražky a moc mě to baví a strašně mi to chutná. Navíc se po tom cítím i mnohem lépe než po mase.

Můžu se ještě zeptat, kde tyto náhražky kupujete? Vím, že je mají ve zdravé výživě, ale jsou normálně třeba i v Globusu, Tescu apod? Kde vyjdou nejlevněji?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené