arrow
profile_image
Sluncere
od 25. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
16    0
Číst hodnocení

Prosím o radu. Můj problém spočívá v tom, že když pocítím nějaký adrenalin - něco vyprávím přátelům, jednám s nadřízeným, jsem na pracovním pohovoru, s někým se hádám, dohaduju. když se s něčím zlobím... naskáčou mi červené fleky na dekoltu a trochu i na obličeji. Jakmile stres odezní - fleky zmizí - je to otázka cca půl minuty až minuty... Ale je to velice nepříjemné. Nenosím proto už žádné tílečka, trička s výstřihem, protože toto mě uvádí do trapné situace a necítím se dobře, když mi všichni říkají - "hele máš úplně rudej dekolt"... Nevím si s tím rady, jestli se tohoto dá nějakým způsobem zbavit. Asi to bude psychického charakteru... Teď to zvládám, ale za chvíli je tu léto a s ním i ty tílečka, šatičky... Snad mi poradíte co s tím a snad nejsem jediná...
Pozn.: Lékařka mi řekla, že se s tím nedá nic dělat, tak jsem bezradná....

Jo, lékařka má bohužel pravdu. Říká se tomu hektické skvrny a měla jsem to taky. Dlouho mi to komplikovalo jakýkoli pohovor, rande... Léčit se to nedá fyzicky, leda psychicky. Pomůžou (trochu! nečekej zázraky) uklidňovadla, třezalka apod, možná nějaký psychokurs - totiž ono to zmizí v momentě, kdy člověka přestanou takové situace vyvádět z míry. U mě to odeznělo samo, ale až s věkem (když jsem se naučila, že v podstatě když nejde o život, jde o... víš co.) Takže shrnuto podtrženo, na tohle nepomůže lékař těl, ale lékař duší.
Asi jsem tě moc nepotěšila, je mi líto.

arrow
profile_image
Sluncere
od 25. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
16    0
Číst hodnocení

Ronnie
To nepotěšila a kolik ti je prosím tě, že ti to přestalo až "s věkem"? Opravdu mi to obtěžuje život, ach jo... Ta třezalka je ve formě čaje nebo jak? Takže navštívit psychologa i když jinak nemám problém?

Také jsem s tím měla problém, hlavně ve školním období. Samo to odeznělo a ani nevím jak. Nesoustřeď se na to tolik a samo to zmizí!

arrow
Neprodává v Bazaru

Já tohle mám taky, ale nevim jesti z nervozity , ale spíš z toho zvýšenýho adrenalinu... a nebo se mi to delá i při sexu, což je fakt občas trochu trapný protože to vypadá hrozně děsivě a muj kluk se dřív ptal jestli mi něco náhodou neudělal Ted už ví čim to je , tak to je v pohodě, ale občas se mi tyhle fleky dělaj uplne bez důvodu, tak nevim jestli adrenalin je ten jedinej původce.

arrow
profile_image
Sluncere
od 25. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
16    0
Číst hodnocení

Cituji Jita K: mi to delá i při sexu, což je fakt občas trochu trapný protože to vypadá hrozně děsivě a muj kluk se dřív ptal jestli mi něco náhodou neudělal Ted už ví čim to je , tak to je v pohodě, ale občas se mi tyhle fleky dělaj uplne bez důvodu, tak nevim jestli adrenalin je ten jedinej původce.

Jooo holka, tak to mě taky! Někdy bezdůvodně, přítel se mě ptá: "co zase je?" A já, že nic. A on - jsi celá flekatá A to třeba večeříme.... Je to děs no, to tobě nemusím povídat, že... Ještě, že mám dlouholetého přítele, nějaký seznamování, ba dokonce jít s někým na rande, to bych si musela vzít pořádnej rolák

arrow
profile_image
Madeline 18
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
já to mám taky a dlouho , nedávno se mi smála v obchodě prodavačka , že vypadám jako bych se trefila do čela regálem, tak docela trapas, ale tak jsem jí vysvětlila , že mám moc citlivou kůži a tak se mi tam dělají fleky.Ach jo nic s tím podle mě dělat nejde, já mám fleky pořád někde.Prostě se mi najednou slije třeba celej krk, nebo v převlíkacích kabinkách v obchodě s oblečením , no když si tam něco zkouším vylízám celá flekatá v obličeji , prostě já ani nevím z čeho to je , protože já mám ty fleky snad ze všeho i ze stresu.Ale je fakt , že mi do minuty či dvou zmizí, jěště že tak , protože kdybych je měla dýl , tak se jdu pověsit.Ale už jsem se s tím naučila žít i když někdy je to fakt trapas((.

arrow
profile_image
Sluncere
od 25. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
16    0
Číst hodnocení

Tak jsem si dnes koupila holčiny ten třezalkový čaj a začnu ho popíjet, tak uvidíme za nějaký čas... Na internetu jsem se dočetla, že by se neměl pít déle než 2 měsíce, nějak mi uniká proč, tak to ty 2 měsíce risknu a budu vás informovat, zda to má nějaký vliv... Důležité je tomu věřit, že....

arrow
profile_image
Sluncere
od 25. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
16    0
Číst hodnocení

Madeline 18
vítej v klubu...

arrow
profile_image
pogd
od 7. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky,tak jsem moc ráda,že v tom nejsem sama.Mám úplně stejný problém.Stačí malá nervozita nebo nejistota. Štve mě to hlavně proto,že studuju operní zpěv na konzervatoři a docela dost vystupuju na koncertech. Před vystoupením bývám dost nervozní a když vylezu na podium,tak jsem cela flekatá a v roláku či kombinéze opravdu zpívat nemůžu... Pak vypadam,že jsem nervozní, nevěřím si,ale tak to ve skutečnosti vůbec není. Ta tréma ze mě na podiu opadá, ale ty fleky ne...Docela mě to vytáčí a škodí mi to....Zkusím asi tu třezalku, pro začátek...

Ahojda, tak já jdu potvrdit, že žádné zázraky na to v lékárně nemáme je to bohužel reakce kůže, cév na určité hormony...při stresu atd...je to těžké...jakoby se člověk snažil zbavit zčervenání tváří když se stydí. Takže nemám žáídnou skvělou radu. Spíš bych se snažila ovládat psychiku, třeba i za pomocí odborníka...aby se pak lépe zvládaly stavy nervozity...pak nebude tolik hormonů a tak bouřlivá reakce.

arrow
profile_image
Sluncere
od 25. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
16    0
Číst hodnocení

Thunder
Thunder, moc Ti děkuju, že jsi nám odpověděla na našem fóru, i když jsi nás moc nepotěšila, no, budeme se s tím muset nějak vyrovnat

Cituji Sluncere: že ti to přestalo až "s věkem

No, mně už je přes čtyřicet, ale neboj, tohohle jsem se zbavila dřív Pokud si dobře vzpomínám, asi před třicítkou. Ale myslím, že to nesouvisí s věkem jako takovým, ale s tím, jak se člověk naučí vyrovnávat se stresem, jaké má sebevědomí, jak si věří. Mně se začaly potíže postupně zmírňovat, když jsem po škole nastoupila do práce a začaly přicházet nějaké ty úspěchy - byla jsem sama sebou jistější a mimo jiné vymizelo i tohle.
Ale nemysli, že se to nemůže vrátit - můj syn měl nedávno nepěkný úraz, a krátce potom, co jsem se to dozvěděla, jsem koukla do zrcadla a byla jsem flekatá jako zamlada. Ale dnes už na to opravdu musí přijít takhle velký nervák.

arrow
profile_image
delvinka
od 26. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky holky-i já mám bohužel stejný problém Proto chodím často do solárka, aby moje fleky nebyly tolik vidět. Když vím, že mě čeká nějaká situace, kde se pozornost směřuje jen na mě, tak to jistí rolák. Ale co v létě?
! :/ Nosím hodně šátky, to je moje záchrana...nemáme to jednoduché! A hlavně, okolí to nechápe a hned na to upozorňuje

arrow
profile_image
Aristes
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No to je výborný, nejsem na světě sama A bohužel věkem to nepřechází.. Řeším to rolákama a šátkama kolem krku, jinak jsem zkoušela třezalku, kozlík lékařský atd, včetně nějakého krému (Rubilin nebo tak nějak - prý zchlazuje pokožku), ale víceméně nic nezabírá. Zkrátka dokud budu nerv, tak se fleků nezbavím. A v životě mi to také dost komplikovalo a komplikuje život - paradoxně jsem ráda středem společnosti, jenže jakmile začnu třeba něco nadšeně vyprávět a zvedne se mi adrenalin, tak začnu být jak rajče. Takže se těmto situacím vyhýbám a jsem ve výsledku jiná, než je má vnitřní podstata.. A těch hlášek, co jsem nucená pořád slýchat: "Hele nerudni zase..," , Co ti zas je, to je hrozný.." "Jéžiš, ty jsi jak rak..".. Jo, ale jednou jsem se dostala na nějaké fórum na internetu, kde podobně "postižení" také řešili tenhle problém a nakonec si snad domluvili i nějaký sraz v hospodě a dělali si ze sebe srandu, že tolik rajčat pohromadě hospoda ještě neviděla.. Tak držím palce všem tady a červené barvě zdar!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené