Zajimá mě, jak nás ve světě vnímají. Nikdy jsem neměla příležitost mluvit s cizincem. Co jsem slyšela, ČR moc prestižní ve světě není. Jak nás vůbec vnímají? Myslím tím, jako stát, ekonomiku, lidi, zvyky, povahy lidí. Celkem by mě to i zajímalo, jaký status máme. Kdyžtak piště nějaké historky, co jste pochytili na cestách. Co se říká - holky, hokej a pivo máme téměř "bezkonkurenční"

Reaguji na crazyiik:

zrovna včera jsem měla telefonát s hostes family a paní se mě ptala odkud jsem. když jsem jí řekla, že z české republiky vůbec nevěděla jestli jsem evropanka.
lidi asi celkově z evropy znají německo, francii a možná itálii, španělsko...
my jsme buď československo nebo dokonce z bývalého sovětského svazu

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tohle se asi nedá říct úplně jednoznačně, ale třeba je zajímavé, že některým cizincům název ČR nic neříká, ale když se řekne Praha, popř. Bohemia, tak už trošku vědí. Kdo byl v Pze, tak říkal, že je to jedna z nej metropolí a ocenil i to pivo. Málokdo ví, že už nejsme Československo a taky si často myslí, že jsme na východě Evropy.
O češkách se říká, že jsou krásné, ale myslím, že je to spíš krycí název pro lehce dostupné.
K tomu hokeji - byla jsem hlavně v zemích, kde jim hokej neříká vůbec nic, ale třeba znají pár českých fotbalistů.
A cizinci, kteří s Čechy trávili nějaký čas většinou říkají, že jsme akční.

Cituji Zuziik: A cizinci, kteří s Čechy trávili nějaký čas většinou říkají, že jsme akční.

tak na jazykovce jsem měli učitele z portorika a ten z nás byl úplně nešťastný že jsem jak studení čumáci, že nemeleme rukama při mluvení, žádný temperament...celkově jak zdechlí

ale o ČR věděl hodně..i z historie. on chtěl být taky učitel, takže záleží jak je kdo vzdělaný.
jinak si chvlálil pivo a české buchty (myslím pečené)

arrow
profile_image
elle11
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Popravdě je mi jedno co si o nás myslí cizinci. Já si o nich taky můžu myslet svoje. Ale to, že Praha je krásná(hlavně stará část) a, že sme národ ochlastů je pravda a sem na to hrdá Mě osobně snad žádná země až na Německo nevadí(takový ty Írán atd. nepočítám). Neni to kvuli minulosti, ale celkově jazyk maji uprskaně dementní, jsou takový prasata, že smíchaj pivo s limonádou a celkově sou odporný.

arrow
profile_image
bobkova
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

když jsem byla na workcampu ve francii, tak tam na nás všichni koukali jako na exoty, že prý češi jsou vždycky jiní a originální...

v dánsku se mě lidi ptali, jestli jsem z česka nebo z čečny. a vůbec nechápali, že státní sociální zabezpečení je hodně malé a že všechno je v česku levné.

v usa se mě ptali, jak se má havel a jak se žije v československu...

jinak většinou máme pověst, že jsme pracovití, mnohem lepší než poláci, že umíme pít pivo a že praha je krásná.

já když jsem byla v anglii, tak se mě ptali, že kdy u nás byla ta válka

arrow
profile_image
Anita01
od 5. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já na tohle téma četla nedávno článek myslím v Reflexu a tam psali, že afričané si o nás myslí, že jsme bohatý národ, který nepracuje a jen se jezdí válet na dovolené .

Reaguji na Anita01: jeee, ti jsou milí kéž by

Tohle mi asi ani neuvěříte, ale mluvila jsem nedávno s jedním mladým němcem, nevím, co to bylo za "exemplář" ale řekl mi, že jestli je Česko bývalá Jugoslávie tohle už bylo vážně moc ... jinak, co jsem se bavila např. i s Turkama, tak u nich jsme si pohoršili tím, jak prezident Klaus ukradl na jedné návštěvě pero (určitě znáte) a teď, jak v Turecku ukradlo 6 čechů brouky. Dělal si srandu a říkal, že proč Češi tolik kradou?
Jinak u arabů co vím, tak ti si myslí, že máme blahobyt, dost peněz a jsme boháči
zvláštní to názory...

Cituji bobkova: pracovití,

Fakt? Já pokud vím, sme spíš za lenochy. Hodně pomluvační, závistiví, čórkaři a celkově moc dobrou pověst, co se týče povahy nemáme. Kamarád je teďka na stáži v Thajsku a říkal, že jsou hrozně slušní, že by si u nás ani neškrtli. Když byl zas na stáži v Rakousku, tak byl překvapenej, jak jsou tam prodavačky milý, popřejou mu pěknej den apod. To se mi u nás za život stalo jen jednou a to ke všemu byla Slovenka.

No většinou neví, kde ČR vlastně leží, nebo si myslí, že jsme někde ve východní Evropě.
Bratranec byl v Anglii zdokonalit se v jazyce a něco si vydělat, ale faktem je, že i když za tu práci dostal zaplaceno možná víc, než tady v kanclu, tak dělal poskoka někde v restauraci a další takové práce. Říkal, že to na něho působilo, že nás tam v podstatě jako levnou pracovní sílu a nedívají se na nás a i na ostatní národy, které přišly za prací, dobře, protože tu práci "bereme" krajanům.

Já nevím, nelíbí se mi takové to prohlašování se zvednutým nosem, že se ve světě řiká, jak jsou české holky nekrásnější, jak jsme s tím naším pivem světoví a kdesi cosi. Nejsme známí skoro vůbec a tady tohle si spíš vymysleli Češi sami. A jak tady už někdo řekl, platíme spíš za lehce dostupné východní holky.
Škoda...

Celkem by mi bylo jedno co si o našem národě myslí cizinci,ale není mi jedno,že když Čechy potkám na dovolené v zahraničí či na nákupech za hranicema,tak se za ně většinou stydím..........v hotelech si naberou hromady jídla,které stejně nesní,když je něco zadarmo,tak se můžou urvat a pak na letišti se chlubí kde co nakradli včetně hotelových ručníků
V obchoďácích jsou k poznání podle "mámo,to je zlevněné","mámo,to pivo tady je drahé" a podobné hlášky přes půl prodejní plochy.

arrow
profile_image
bobkova
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bucinek07: Fakt?

fakt. jako v americe na sezónní práce si raději najmou čecha než poláka.

Cituji Laky: není mi jedno,že když Čechy potkám na dovolené v zahraničí či na nákupech za hranicema,tak se za ně většinou stydím...

a teda mám zkušenosti pracovní, kdy jsem pracovala v oblastech, kam český turista určitě nezavítal nikdy...

arrow
profile_image
angeeel mojeid
od 10. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Laky:
souhlasím

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené