arrow
profile_image
Princeznouive30ti
od 5. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den, nastupuji na nové pracovní místo a do životopisu a papírů jsem uvedla pracovní místo, které už teď neexistuje a navíc mám s bývalou vedoucí problémy, kvůli kterým půjdeme k soudu (finance mi za účelovou smlouvu nikdy nedala, pracovní smlouvu jsem nikdy neměla). Když jsem jí volala, řekla, že si nepřeje, abych uváděla někam její kontaktní údaje a abych říkala, že jsem tam pracovala. Vzhledem k tomu, že má proběhnout soud, kde chci dokázat to, že mě paní nikdy peníze nedala a pracovala jsem vlastně načerno tak nechci toto ani uvádět v následujícím zaměstnání. Jenže tam po mě chtějí dle životopisu alespoň čestné prohlášení, že jsem tam pracovala. Budu se snažit to personalistce vysvětlit, ale mám obavy, aby mě kvůli tomu vůbec přijali. Myslíte, že je to řešitelné ?

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Princeznouive30ti:
Ahoj, vzhledem k tomu, co píšeš o prokazování pracovního poměru, usuzuju:
- nové místo je ve státní správě? A jde ti pak o započitatelnou praxi?
- praxe z daného místa je pro tvou novou práci hodně relevantní, či tahle praxe trvala delší dobu a proto si ji do CV uváděla?

Dost dobře nerozumím, že jsi měla účelovou smlouvu a pracovala načerno? Pokud bys pracovala načerno a jdeš před soud, vystavuješ sama sebe také finančnímu postihu.

Pro prokázání praxe mě napadá jen jedno: pokud si měla, jak píšeš, nějakou účelovou smlouvu, měla by být postačující pro prokázání tvojí pracovní činnosti tato smlouva... v ní bude snad vymezen druh činností, období platnosti smlouvy-výkonu práce, kde atd...
Ale střílím od boku, jak píšu výše: nerozumím dost dobře, o co se vlastně jednalo.

arrow
profile_image
Princeznouive30ti
od 5. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na teda: Děkuji za odpověď. Mě jde jen o to, že smlouvu jsem nikdy neměla. Podepsala jsem ji, ale vedoucí ji odnesla s tím, že si zapomněla udělat dvě kopie (jednu pro mě, jednu pro sebe a okopčí si ji). Další den ji zapomněla, další se neukázala. Pak jsem vedoucí neviděla celý měsíc. Jen jsem ji urgovala po telefonu a řešila s ní věci pracovní. Minul měsíc a mě už to bylo divné. Jenže výplata mi dorazila normálně, vše bylo v pořádku. Jediná moje hloupost, že jsem si o smlouvu neřekla. V návalu pracovních věcí a osobních starostí jsem na to úplně zapomněla a než jsem se nadála, pracovala jsem u ní půl roku. Pak ale přestala i platit a tak jsem pohrozila, že půjdu pryč. Platila mi střídavě. Jeden měsíc ano, jeden ne. Já držela pusu, protože peníze jsem potřebovala v tu chvíli jsem na tom finančně nebyla dobře. Další půl rok to bylo jako na horské dráze a já tak po roce odešla a až když jsem psala výpověď mi došlo, že vlastně nemám tu smlouvu. Volala jsem vedoucí, jestli tedy ten originál má a ona mi zavěsila a nechce se od té doby se mnou bavit. Na doručenku jsem ji zaslala výpověď a od té doby ji uháním po všech čertech. Pracovní místo už neexistuje, firma zanikla a telefon je odpojený. Vedoucí/majitelka má všude dluhy atd. V životopisu jsem tohle pracovní místo uvedla. Protože jsem to mínila tak, že mám tedy zkušenosti s provozní kosmetického salonu. Jenže v nové práci to vzali tak, že poslední tři uvedené pracovní zkušenosti jsou poslední tři práce (dle data) a tak si tam volali a zjišťovali, jestli jsem tam skutečně pracovala. Na dvě se dovolali v pořádku, na tuhle osudnou ne, protože neexistuje a tak musím dle nich napsat čestné prohlášení, že jsem tam skutečně pracovala. Jenže to nechce moje bývalá vedoucí, protože pak by vyšlo najevo, že mě zaměstnávala bez smlouvy. Protože tutově tu moji podepsanou někam vyhodila.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené