Ahojky, nemáte někdo zkušenosti s ISIC cestovním pojištěním? A to ať už dobré zkušenosti, tak i špatné. Zaujalo mě, že mají cestovní pojištění docela levné, tak by mě zajímalo na úkor čeho Budu ráda i za jiné názory a zkušenosti s tímto cestovním pojištěním.

arrow
profile_image
chick
od 24. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já ho měla a neměla jsem s ním sebemenší problém. Jde ale o to, že se mi nikdy v zahraničí nic nestalo (ťuk, ťuk), takže nemůžu zas tak dobře soudit. Ale pojištění pro ISIC je od Uniqy, takže bych tomu normálně věřila a nebála se. Měla jsem to za 250 Kč na rok, platí pro Evropu (+ Egypt, Izrael, Maroko, Tunisko, Turecko) a bylo to takové to všeobecné + pojištění odpovědnosti. Já bych do toho, být tebou, šla
Jo a platí po dobu platnosti ISICa (nebo tedy aktuální nálepky), takže když si ho založíš v září, tak vlastně platí rok a čtvrt.

Teď ale koukám, že píšeš, že bys ráda do Keni, tak to jsem spíš přesvědčená, že tam to neplatí a i tak je to víc riziková země, kam bych si zařídila raději nějaké cílenější pojištění. To od ISICa mi přijde dobré pro ty, co jedou párkrát za rok do ciziny a nechtějí o pojištění přemýšlet. Navíc je ten výjezd nějak časově omezený.

Cituji chick: Jde ale o to, že se mi nikdy v zahraničí nic nestalo (ťuk, ťuk)

No tak super... aspoň to Turecko. Mě totiž čekají 2 dlouhodobé cesty do zahraničí a jelikož jsem studentka, tak musím začít dobře počítat. A oni to mají dosti přijatelné. Jen se mi neukazuje cena pojištění do jiných zemí (chci pojištění do Keni). Ten kalkulátor mi nefunguje

A kde sis to zřizovala? Jen na netu?

arrow
profile_image
kristiana
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Toto pojištění můžu jen doporučit. Nejenže jsem ho několik let prodávala, ale sama ho taky využívám (bohužel poslední rok-fňuk). A musím říct, že pojištění od Uniqy bylo jedno z nejméně problémových vůbec. Jinak to pojištění za těch 200-400,- kč platí po celém světě, ale je to na dobu pobytu maximálně 45 dní. Pokud bys tam chtěla být dýl, tak se musíš něčím dalším připojistit. Nebo pokud bys jela na víc než 45 dní, nějaký dlouhodobý pobyt, tak potom mají ještě pojištění taky k ISICu právě na dlouhodobé výjezdy, ale to vím jen cenu po Evropě (1 600,-) a maximální doba pobytu je 6 měsíců a zase to platí na opakovaný výjezdy po dobu jednoho roku.

arrow
profile_image
chick
od 24. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji iwwik: A kde sis to zřizovala? Jen na netu?

Poprvé přímo v kamenné prodejně, kterou u nás ve městě zrušili, a rok na to přes internet. To se pak ta částka musela zaplatit kartou přes internet a přítel s tím měl nějaké problémy, že mu to psalo, že nemá prodlouženou kartu. Ale vše se dalo vyřešit.
Teď ale koukám tady na stránkách a podle všeho by to mělo platit na celém světě, což dřív nebylo. To by se ti mohlo hodit Já měla to pojištění IBL.

Cituji kristiana: Jinak to pojištění za těch 200-400,- kč platí po celém světě, ale je to na dobu pobytu maximálně 45 dní

Nestačí jen přejít hranice? A pak se vrátit... tak to totiž chceme udělat kvůli vízu v Turecku (jedu na 2 měsíce do Keni a pak na 4,5 měsíce do Turecka)...

Za Turecko 1600 Kč za to dlouhodobější pojištění zaplatím, ale potřebuji nějak vyřešit tu Keňu (minimálně 2 měsíce). Nevím kde se mám totiž nechat pojistit, aby mě to nestálo balík.

S tímhle pojištěním mám ty nejlepší zkušenosti. Mám ho kvůli častým cestám do USA a Mexika, kde většinou pobývám delší dobu, a tak je nejvýhodnější. Platí vždycky max. 45 dní v kuse, ale počet výjezdů do zahraničí není omezený. Takže můžeš být v zahraničí těch 45 dní, pak se vrátit do ČR třeba i na jeden den a hned zase platí při dalším odjezdu. Já vždycky zůstávám v zahraničí víc jak těch 45 dní, takže isic mám na první část pobytu a na zbylý počet dní si udělám nějaké jiné pojištění. U lékaře jsem byla jednou, všechny účty jsem poslala na pojišťovnu spolu s letenkou (abych potvrdila délku pobytu v zahraničí) a do měsíce jsem měla všechny peníze zpět.

Cituji laia: Takže můžeš být v zahraničí těch 45 dní, pak se vrátit do ČR třeba i na jeden den a hned zase platí při dalším odjezdu.

Vždy se tedy musím vrátit do ČR?

Cituji laia: Já vždycky zůstávám v zahraničí víc jak těch 45 dní, takže isic mám na první část pobytu a na zbylý počet dní si udělám nějaké jiné pojištění.

Taky dobré řešení Já totiž u obou pobytů budu měsíce a tak dál, proto nepřipadá v úvahu se vracet do ČR.

Cituji iwwik: Vždy se tedy musím vrátit do ČR?

Ano, návrat do ČR být musí, jinak po uplynutí těch 45 dní přestane platit, takže bych to pak řešila dalším pojištěním - já si ho většinou vybírám tady: https://online.pojisteni.cz/srovnani/cestovni-poji steni.html

arrow
profile_image
ulice1141
od 26. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, ja se chystám do Mexika na 6 měsíců a rozhodla jsem se pro variantu IDL, ta umožňuje pobyt až 180, takže pro tebe iwwiku by to bylo ideální..

arrow
profile_image
holly
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
já mám pojištění k platební kartě od české spořitelny, je to na 90 dní v zahraničí. Mám studentský účet a platím 350 Kč / rok, ale teda jezdím jen po Evropě, tak nevím, jestli to platí i konkrétně do Keni. Ale myslím, že když tam zajdeš a poptáš se, tak za to nic nedáš. Bo se zkusit zeptat u své banky (pokud nejsi u spořky, jestli něco takového nemají)

arrow
profile_image
janasimeckova1
od 20. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já jsem nevyužila pojištění od ISIC, ale vždy když letíme s manželem na dovolenou tak řešíme pojištění od ERV a zatím všechno v pořádku

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené