arrow
profile_image
ata001
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, příští středu maturuji a samozřejmě jsem s nechávala to nejhorší nakonec, tj. čeština. Myslela jsem si že budu okecávat obsah a postavy z knihy, ale pro jistotu bych se chtěla naučit i něco o charakteristice uměleckého a neuměleckého textu. Neznáte nějaké stránky s popisem jazykových prostředků, rýmů apod. nebo nemáte to někdo, prosím, sepsané? Bohužel se nám za ty 4 roky vystřídali 4 profesoři a z toho jen 1 uměl něco naučit, ale ten u nás pobyl nejkratší dobu.. Děkuju moc

arrow
Neprodává v Bazaru

já mám knihu od Prokopa o literární teorii a tam jsou pojmy různé a vysvětlené .... jinak asi myslíš rozbor těch textů ... tak když my si to ve škole zkoušíme tak tam popisujeme i třeba zda jsou tam pouze oznamovací věty nebo i jiné, zda tam jsou sovětí nebo převládají jednoduché věty, místopisné názvy, jména, přímá řeč, řečnické otázky, kdo je vypravěčem ... to se dá vlastně říct u všech těch rozborů

arrow
profile_image
NTerezka
od 4. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám tuhle knížku, ve které to všechno je. Můžu ji jen doporučit. Nebyla ani moc drahá a stojí za to si ji koupit, všechno je v ní hezky pohromadě a přehledně.

arrow
profile_image
Ajwi
od 26. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky mě to ve středu čeká.. rozbor neuměleckého textu jsme dělali mockrát a všechno je na jedno brdo, stačí se podle osnovy naučit fráze. Jediny co se mění je funkční styl a slohový postup a to poznáš snadno který to má být. Těch postupů je mnohdy i víc současně,takže i když tipneš tak se skoro určitě trefíš Jestli chceš tu osnovu,tak mi napiš do sz mail a pošlu ti to. S uměleckým textem ale neporadím, to prostě doufám že dostanu schopnej úryvek,kde něco najdu.

arrow
profile_image
neonka
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já maturovala dneska..na čj jsme celý 4 roky nic nedělali, jenom takový volný hodiny a dala jsem to na 8b z 9..takže já si myslim že čj je to nejmenší..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené