arrow
profile_image
Qeronika
od 26. 10. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám dlouhé rovné a asi až moc jemné vlasy.Chtěla bych svůj účes občas změnit, ale už na to nemám trpělivost.Natočit si celou hlavu a čekat než mi uschne trvá několik hodin, pak to zlakuju, samozřejmě používám na mokré vlasy tužidlo, ale stejně mi výsledek této námahy drží asi p¨1/2 hodiny po celém předlouhém procesu, natož, když je venku mlha, mrholí apod.Kratší úprava je vyfoukat si vlasy přes kulatý kartáč...ale taky to nedrží.asi mi nezbývá než se smířit s rovnými vlasy, nebo víte, co by mohlo pomoci?

Qeroniko, jediná možnost je trvalá. Pouze lehká, říká se jí podkladová. Pak ta úprava drží o něco déle. Ale pozor! Musí být udělaná odborně a kvalitní vlasovou kosmetikou. Dnes už jsou na trhu opravdu dobré výrobky. Ale nečekej zázraky. Vlasy budou trochu narušený, ale za pokus to stojí. Pak budeš aspon vědět co to obnáší a bud se k tomu vrátíš a nebo se smíříš s rovnými vlasy. Dnes je moderní oboje.

Není špatná tzv. smývatelná trvalá, dělá to Wella pod názvem Headlines, tolik to neničí vlasy, ale není tak trvanlivá...

arrow
profile_image
Matysek
od 13. 2. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ahoj, ja už měla Headlines dvakrát poprvé mi chytl hodně málo a po druhé skoro vůbec sice bych taky chtěla mít kudrnaté vlasy ale prostě to nejde nebyla by lepší normální trvalá?

arrow
profile_image
sharon
od 16. 2. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám stejný problém jako Qeronika. Toužím po vlnitých vlasech a samozřejmě mám také jemné rovné. S trvalými mám letité zkušenosti, ale v posledníc asi 10ti letech jsem již na žádné nebyla. Možná, že se zlepšily? Četla jsem v časopise o trvalé od Welly "Creative Shapers", vlasy se stáčejído ruliček, bohužel jsem nikde ani v Praze nenašla, že by ji dělali. Nevíte někdo?? Headlines jsem vyzkoušela opakovaně a na hlavě jsem neměla nic, dověděla jsem se, že prý to není vůbe určeno pro dlouhé vlasy... Znám i peripetie s natáčkami, člověk protrpí noc a pak ráno třeba zjistí, že mu vlasy pořádně neproschly a veškerá námaha je na nic a nebo stačí ta již zmiňovaná mlha a člověk přijde do práce s rovným vlasama a jakoby neupravenýma (díky tužidlu). Já to řeším tak, že buď chodím s rovnýma vlasama, což mě štve a nebo si je kulmuji. Mám tu spirálovitou kulmu a ta je super, vlny mi vydrží i pár hodin. Ale nesmím to přehnat s tužidlem-což je pro mě někdy probém. Je pravda, že nakulmování celé hlavy zabere spoustu času, ale co se dá dělat. Nekulmuji se každej den, hlavně ne ráno, protože to bych nestihla a vstávat kvůli tomu o dvě hdiny dřív bych nezvládla (to radši přes noc ty natáčky). Taky jsem vyzkoušela spoustu tužidel na vlny, ale zatím ani jedno nebyl žádný zázrak. Kdyby měl někdo tip, tak jej uvítám. Zdravím všechny.

arrow
profile_image
lewandulle
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Mám také rovné a jemné vlasy, spíš kratší až polodlouhé.
Nechci kudrny, ale chci, aby mi vlasy neplihly a po vyfoukání držely pěkně tvar. Mám melír, používám pěnové tužidlo a foukám si je tzv. kulmofénem ale vlasy stejně vypadají, jako bych s nimi nic nedělala. Má někdo tip na udržení tvaru účesu?

arrow
profile_image
danysek
od 10. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

přidávám se do klubu. vlasy dlouhé a jemné. Bavíme-li se o loknách, já toužím po velkých. Trvalou jsem podstoupila dvakrát (nejspíš u špatných kadeřnic). Poprvé jsem chtěla "prstýnky" a měla jsem namísto toho hlavu jako pudl. A podruhé jsem prosila o jemnou a šetrnou trvalou a z hlavy jsem pak měla vlasy mírně vlnité, ale poškozené jako krep. Dovoluji si ted říct, že mam ted vlasy pěkné, zdravé. Nechci riskovat jejich naprosté poničení. Existuje nějaká opravdu dobrá, co nejméně škodící, trvalá?

Cituji: lewandulle
Má někdo tip na udržení tvaru účesu?
to lewandulle:
Ahoj, já tip mám. Vypadá to, že mám velmi podobnou kvalitu a délku vlasů jako ty a až na ten melír si je taky velmi podobně upravuji. Po celkem dlouhé době jsem konečně přišla na to, jak dosáhnout slušně držícího účesu (ale stejně si vlasy myju každý druhý den, aby to k něčemu vypadalo -- ale zase chodím dost sportovat, takže to je i tím).

Takže:
1) Vlasy zásadně umývat ráno. Všem těm přípravkům co na sebe napatláme se musí dát dostatečně dlouhá doba na vstřebání a zaschnutí, když to umyješ, upravíš a za chvilku si na to lehneš, i po vyfénování, tak ti zbytková vlhkost účes do rána pokazí.
2) Používám šampón bez kondicionéru a místo smývatelného balzámu dávám jenom takovou lehkou neoplachující se péči v rozprašovači. Balzám dávám jenom občas na regeneraci, vlasy jsou pak zplihlejší.
3) Dávám pěnové tužidlo. Mě přijde, že je jedno, jestli objemové nebo třeba na barvené vlasy, hlavně aby mělo silně tužící účinek (čistě můj empirický poznatek :-) ).
4) Vlasy prosuším fénem, hlavně u kořínků, dobré je sušit vlasy v předklonu přes hlavu. Když chceš mít nadýchanější účes, musí vlasy u kořínků stát (rada kadeřnice).
5) Účes do požadovaného tvaru vyfénuju kulmofénem.
6) Dodělám tvar gelem (koupila jsem u kadeřnice, žádný z krámu není tak hustý a tak dobře nedrží). Gel překvapivě účes nezplihne, ale zajistí, že nadýchanost dýl drží -- jenom se musí nanášet s ohledem na objem, já lehce nagelovanou dlaní vlasy mačkám nahoru :-). Jo a je potřeba najít správnou míru, ani moc, ani málo, chce to trochu cviku.

No, když se dívám, kolik jsem toho napsala, tak se mi ani nechce věřit, že všechno tohle včetně umytí vlasů se vejde do 20ti minut :-). Ale je to tak. Jo -- vlasy si ten den už vůbec nečešu, abych účes nerozbila. Vůbec to nevadí a dobře to drží. Češu se až druhý den ráno a i potom je tvar pořád pěkný.

Tak ať se daří a účes sluší :-).

Nemáte někdo zkušenosti s elektrickými natáčkami?Líbí se mi ty od Remingtonu-H 2040-Elektrické sametové natáčky.Ale mam taky právě dlouhé jemné vlasy a s kulmou drží taky maximálně pul hodiny.Ale musi existovat přece nějakej fígl,má je spousta dlouhovlásek a vydrží jim..díky za každou i malou radu.

arrow
profile_image
Martina19
od 4. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

helena_vildova
díky moc za rady,musím říct,že takhle přesně to dělám já(jen jsem ještě nezjistila,kolik toho gelu :_)) ) a fykt to funguje.Holky,zkuste to.
Přeji krásný účes,který vydrží celý den.
Jo a já se ještě v předklonu lakuji.

helena_vildova
Prosím tě, a když si nedáváš kondicionér, nejsou pak ty vlasy na koncích moc suché? Já mám vlasy taky jemné, k ramenům, ale už tak od uší strašně vyschlé, takže bez kondic. vypadají děsně. Dokonce musím ještě dávat zvlášť sérum na konečky. Což objemu neprospěje :-(
Jo, a máš tip na nějaké tužidlo, po kterém by se z těch vlasů nestala přilba? Já mám dojem, že ať tam dám cokoli, značkové neznačkové, mám na hlavě kýbl :-(

Hmmm, já mám zas vlasy vlnité a chci rovné !!!!!!!! Protože vypadám neustále rozcuchaně, jakýkoliv střih je zbytečný, vždycky se mi to zvlní a mám hlavu jak pátrací balón. Aˇla 80-tá léta !!! Žehlička na vlasy to jistí. Buďte rády, že je máte rovné. Po ránu nevypadáte jak pitomci. Já jo.....

arrow
profile_image
Martina19
od 4. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

[Lenička] Po ránu nevypadáte jak pitomci. Já jo.....

já taky jen si nemysli a něco na tom ráno,v tom fofru vyrobit,je zázrak.
Ronnie
na suché konečky jakoukoliv 10 min. masku na vlasy,nebo osvědčené babiččiny rady:žloudek s medem,olovový olej..
a tužidlo??Nesmí ho být moc-fakt jen jako vlašský ořech.

Eve

Ptala ses na elektrické natáčky. Já mám REMINGTON CLASSIC SETTER. Mám dlouhé a jemné vlasy. Myju si je každý den ráno, dám tužidlo a vyfoukám v předklonu. Protože jsou jemné, uschnou rychle. Předtím zapnu elektrické natáčky, když mám dosušeno, jsou akorát připravené na použití. Nechám je na hlavě čtvrt hodiny, mezitím se obleču a namaluju, sundám natáčky, nalakuju a jdu do práce. Vlasy jsou nadýchané a pokud nezmoknu, drží volné lokny celý den. Bez elektrických natáček si už úpravu účesu neumím představit. Není to pracné, ani to nezabere moc času.

Cituji: Jitu
Ptala ses na elektrické natáčky. Já mám REMINGTON CLASSIC SETTER
Děkuji moc za radu to si mě potěšila,ja už přestávala dofat že neco funguje.A pěnové tužidlo daváš taky nebo neni třeba.Používam kulmu,dokonce jsem si koupila už třetí z NEJ povrchem ale výsledek jen dvě hodiny práce o ničem..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené