arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj ,chci se zeptat,zda někdo podstoupil s pejskem chemoterapii.Během dvou dnů naši fence 13 let vyrostla boule o velikosti pomeranče,bohužel ji má na boku na žebrech a operace není možná,až se nador zmenší.Jmenuje se Mastocytom a je zhoubný.
Zajímá mě,zda mělo chemo uspěch,vím že každý vydrží jinak,ale mám strach zda to absolvovat nebo ji nechat dožít s rizikem.
Nebýt boule,tak člověk nepozna,že je nemocná,nic ji zatím nebolí,je veselá a běhá.Fenka staforda.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Tamara79: S chemo u pejska nemám zkušenosti, u lidí ano a pokud jde o lidi, tak chemoterapie byla vždy ohromný záhul pro tělo. V různých intenzitách to zamávalo s každým.
Vím jak těžké je rozhodnout co dál a že se je člověk zaujatý, protože bychom chtěli, aby ti naši miláčci s námi byly, co nejdéle.

Ke konci roku jsem musela /rozhodla jsem se/ nechat uspat mojí 15 letou kočičku. Měla neoperovatelný zhoubný nádor v žaludku, tak jak byla jsem ji nechat nemohla. Konzultovala jsem léčbu a další dopady. U mojí Šmudlinky byla dobrá prognóza v zásadě nulová a pokusit se jí léčit, by v jejím případě znamenalo jenom prodlužovat trápení, takže jsem se rozhodla prokázat jí tu poslední službu a nenechat jí trápit, usnula mi v náručí a myslím, že jsem se rozhodla správně.

Není to jistě odpověď kterou jsi čekala, ale na Tvém místě bych se pokusila zvážit pro a proti, důkladně se vyptat na prognózu a pak se podle toho rozhodnout jestli je pro Tvojí fenku dost velká naděje, aby léčení přežila a léčba byla úspěšná, když to řeknu ošklivě, aby jí trápení při léčbě stálo pro ní za to a nebo by pro ní bylo lepší, nechat jí dožít tak jak je, dokud je jí dobře a pak až přijde čas, jí poskytnout tu poslední službu.

Já vím, je to těžké rozhodování. Přeji vám přinejmenším, alespoň ještě dost společných a spokojených chvil.

arrow
profile_image
hannaah
od 11. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj. Doporučuji si projít nebo i zadat dotaz na fb - veterináři a nejen oni radí. Jak sis jistě pročetla, chemo u pejska je úplně něco jiného než u lidí, tak se neohlížej na rady těch, kteří nemají vyloženě zkušenosti s chemo u hafinů. Pejsci to snáší mnohem lépe. My to naštěstí stihli vyndat, takže s chemo nemám a doufám, že ani nikdy nebudu mít zkušenosti. Jinak co velmi doporučuji pro zmenšení nádoru a nakopnutí imunity pro boj je Imunobran 1000 - kupovala jsem přímo na vitalita.cz - tam je nejlevnější. Je strašně moc drahý, ale v tomto případě je to top co můžeš svému hafíkovy dopřát. Držím palečky ať to zvládnete a dlouho spolu ještě běháte!

rakovina u psů bohužel bývá fatální a i při léčbě či odstranění není nijak vysoká naděje na úspěch - naopak to může konec uspíšit. V takhle vysokém věku bych psa nechala spíš dožít, než mu ten konec ještě znepříjemńovat

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veselka10: děkuji za odpověď,ale pejsci ti neprožívají jako lidé.Nepadá jim prý srst,není jim tak zle.Spíš jde u nich o prodloužení života pod léky než vyléčení.Zajímalo mě zda si tím někdo prošel.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na hannaah: děkuji moc,podívám se na to.Koupila jsem ji Cytovital Inovium,je to taky na nadory a posílení imunity,90 tabletek stálo skoro 800,- ,tak snad to pomůže.A olej z lososa,abych ji dopřála chutnější granule.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na truksajda: nad tím furt přemýšlím.Je totiž furt divoká a hravá a nechce se mě do ní něco cpát dam vědět v pondělí,jedem na special kliniku do Brna

arrow
profile_image
Ferina
od 25. 1. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chudinka, držím palce.. Ale taky bych jí nechala bez chemo, ještě když je hravá a normální, tak bych do ní asi nic necpala..

arrow
Neprodává v Bazaru

Nakonec sme ji podstoupili a zatím se drží,byla s náma i na horách.Musime jezdit sice každych 14 dní do Brna skrz vnitrožilní chemo a kontrolu stavu,ale co bysme pro ni neudělali.

arrow
Neprodává v Bazaru

Od ledna do poloviny března nás léčba stála dovolenou,cca 60 tisíc,takže ranec za mazla
Začatky byly těžké,ale bez léčby už by nežila.Srst ji zůstala,jen zhuba 6 kg.

arrow
profile_image
c.karina
od 27. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Tamara79:
Ahoj,

mohu se zeptat, jak Vám to s chemoterapií dopadlo? Stojíme teď před tím stejným rozhodnutím jako Vy minulý rok. Naší fence je 12, velké plemeno, má několik kožních zkoubných nádorů, které ji postupně vyoperovávají, ale doporučili i chemo, jelikož jsou nádorové buňky prorostlé i mimo operační zákrok.
Budu vděčná za jakýkoliv postřeh, který nám umožní rozhodnout se správně...

Karina

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené