Dobrý den,
ráda bych se poradila s někým,kdo už má toto utrpení za sebou.Za měsíc mám jít na stomatochirurgii,kde mi odstraní dolní nevyrostlé zuby moudrosti.Chtěla bych se zeptat,jestli je to bolestivý úkon a jestli jsou s tím spojené nějaké komplikace.Vím jen o tom,že musím podepsat,že jsem srozuměna s tím,že mi mohou ochrnout nervy v dolní části pusy-neumím to přesně formulovat.Navíc mi ještě chce můj ortodontista nasadit fixní rovnátka.Ač jsem chtěla,aby mi je nasadil až po úkonu na stomatochirurgii.Moc ráda se dovím Vaše zkušenosti.Děkuji

arrow
profile_image
M_martina mojeid
od 19. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ahojky, neboj se toho, na stomatochirurgii jsou šikovní. Dají ti injekce, takže žádná bolest nebude. A pak si dáš nějaké léky proti bolesti a bude to ok.
Vážně se toho neboj. Taky jsem z toho měla hrůzu a dopadlo to parádně, byli na mě hodní, nic mě nebolelo a tak vůbec

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

https://www.omlazeni.cz/trhani-zubu-moudrosti-7-216 823-0.html tady se toho hodně dočteš

arrow
profile_image
Renataxyx
od 8. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mám s tím zkušenosti, ale bohužel opačné, než M_martina.
Na rentgenu mi zjistili, že mi osmička narostla naležato v dásni, tak říkali, že mi to rozříznou a zub vyndají. Vůbec jsem se nebála a šla jsem na zákrok. Dali mi injekci na umrtvení a pak to začalo. Zub nešel vůbec vyndat, museli ho rozvrtávat a odsávačkou vysávat ty kousky, v zubu se zubaři zlomil vrták, tak musel dalším vrtákem vyndavat ten zbytek vrtáku. Pak nějak zapomněli, že už mi injekce nefunguje a já bolestí omdlela. Museli přivést dýchací bombu a dát mi hadičky do nosu. Nakonec se to povedlo, ránu mi zašili a asi za týden jsem šla ny vyndání stehů. Dali mi pak nějaké léky proti bolesti . Byla jsem na křesle víc jak hodinu a půl. ( podotýkám, byla jsem na zákroku ve vojenské nemocnici ve Střešovicích a operaci prováděl primář ) . Jinak mi říkali, že jsem měla zub zarostlý v kosti a kdyby mi ho museli akutně trhat , tak by to šlo jedině tak, že by mi rozřízli tvář u sanice- hrůůůza )

arrow
profile_image
M_martina mojeid
od 19. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Renataxyx: aaa chuděrko, je mi blbě jen když to čtu

[reaguji]Renataxyxjéé,tak to s Vámi soucítím.Já je mám také zarostlé v kosti,takže se bojím.To je fajn,že už to máte za sebou.

Reaguji na Michaela125: Nechci tě teda nijak strašit. Byla jsem na tom už před 15 lety. Ale nemohla jsem potom dost dlouhou dobu pořádně otevřít pusu. Na kontroly jsem chodila obden, měla jsem tam zastrčený drén, který mi při každé kontrole měnili. Takže to bylo utrpení. A samotný zákrok také nebyl zrovna bezbolestný, ale já jsem dost citlivka. Zub mi doktor musel nejprve v dásni rozříznout a pak ho teprve po částech vyndavat ven.
Ještě mě čeká druhá strana, ale po této zkušenosti se k tomu nemohu stále odhodlat. Byla jsem v kachlikárně na Karláku. Možná se zubem v dásni to nakonec vydržím až do smrti.

arrow
profile_image
Barbucha
od 22. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To je hrozně individuální, obecně se říká, že dolní osmičky jsou horší, protože se do rány snáz dostane infekce. Přítel byl na trhání vloni a po vytrhnutí šel normálně do práce. Kamarádka před lety to samé, druhý den šla do školy.
Mě trhali 2 osmičky, taky nevyrostlé, jednu musel doktor odvrtávat od kosti. Při zákroku to bylo spíš nepříjemné, bolela mě čelist (sestřička mi ji zaklesla nějakým nástrojem) a člověk samozřejmě hodně vnímá ty zvuky kolem, hezky se to nese lebečníma kostma Stehy jsem dostala "rozpadací", asi po týdnu se rozpadnou a vyndají. Po zákroku jsem dostala preventivně ATB na 3 dny a doporučení - chladit, chladit, chladit. Bohužel mi to děsně oteklo, měla jsem týden tváře jak sysel. Až přestane zabírat anestezie, určitě si vezmi něco proti bolesti (brufen, cokoliv ti zabírá) a doporučuju nakoupit si do zásoby jogurty a dětskou výživu Přežít se to každopádně dá

arrow
profile_image
Barbucha
od 22. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ještě mě napadlo - na spaní po zákroku si dej pod hlavu ručník, jinak si ušpiníš polštář od krve, může to lehce téct i několik dní.

Mě ty zuby vyndaval stomatochirurg ve Francouzské, poslal mě tam můj zubař, protože ten tyhle "krvavé" zákroky nechce dělat ("trpěla byste vy i já" - tak mi to vysvětlil )

V létě jsem byla na vytahávání jedné osmičky, která mi tlačila na sedmičku a bolelo to, takže to bylo z donucení. Všechny 4 osmičky mi rostou úplně špatně. Dolní mi rostou naležato a horní tlačí zboku na sedmičky. Samo o sobě to nebolelo, jen takový zvláštní tlak, pak mi nějak tlačil tu osmičku ven, že jsem cítila všechny zuby v horní řadě až na druhou stranu jako by se mi posouvaly. Ale nejhorší pro mě bylo, že mi natrhl koutek. Ne že bych ho měla prasklej, ale fakt úplně roztrhlej až do masa. Bolelo to jako čert, nemohla jsem pořádně otevřít pusu, hojilo se mi to minimálně týden, tak na to si dávej pozor, pokud taky občas trpíš na koutky. Dírku po zubu mi ani nezašil, prý byla malá, doteď tam mám takovou malinkou, kde se mi občas zachytává jídlo, příště bych ji chtěla radši zašít a krev mi netekla skoro vůbec. Dá se to přežít. Ze své vlastní vůle se chystám toto léto na vytrhnutí všech zbývajících 3 osmiček, prý je to lepší, když jsem mladá, líp se to hojí.

4 zuby moudrosti, ani jeden vylezlý, rostly kolmo k sedmičkám. Kvůli fobii ze zubařů jsem volila narkózu, všechny šly naráz. Bohužel od té doby trpím extrémní citlivostí zubů. Ale to jsem jedna z mála. Jinak rozepisovat se mi to tu nechce, tohle téma se tu řešilo už hodněkrát a do některého jsem i psala.

Cituji Barbucha: na spaní po zákroku

Spát v polosedě, aby to moc neoteklo. To je nej. Jo, tekutou stravu, hodně zmrzliny, studené i zvenku. Přežít se to dá, to rozhodně, ale každý snáší bolest jinak.

Reaguji na sartre:
Každý to má určitě jiné, mě to třeba vůbec neoteklo, jen po zákroku jsem byla trochu napuchlá, ale to taky kvůli tomu, že jsem necítila půlku pusy se stravou jsem to měla úplně normálně, žádná tekutá, zmrzlina, obklady nic...Ale to mi vytahovali jen jeden.
Pokud ti budou vytahovat rovnou dva, tak to se asi bez tekuté stravy neobejdeš. Ale neboj není to nic strašnýho

Moc Vám všem děkuji za Vaše názory,tak uvidím,jak to budu mít já.

Ahooj, já mám obě dolní nevyrostlé osmičky už pryč, pravou v srpnu, levou před týdnem. Řezání první osmičky nebylo příjemné ale dalo se to v pohodě přežít, injekce mě vůbec nebolela, žádný otok (dost jsem ledovala), žádné komplikace, jediné co mi vadilo bylo, že mi příšerně roztáhl pusu (mám malinkou)-cítila jsem to až u nosních dírek . Před týdnem to ale bylo horší a to jsem si myslela že když mi ta osmička trochu vykukuje, tak půjde hned ven. Při injekci mi ukápla slza, zub šel hůř ven-po kusech, otok jak citron, bolest hlavy, teplota. V obou případech jsem si nechala dát do rány takovou kapsli připomínající špunt do ucha, který obsahoval antibiotika a výživu pro kost, jmenuje se to GentaColl - moc doporučuju, poptej se na to. Díky tomu jsem si vystačila s pár ibalginama Stojí to 470 Kč. Pokud máš šikovného zubaře a nemáš to nějak komplikované, nebála bych se. Bratránek byl dva dny po mě, otok měl 3x větší než já, řezal mu až z kosti, neledoval, otok pořád velký, pulku jazyku necitil tak k němu šel po pár dnech a vytáhl mu z tama dost hnisu, brr.
Jinak celý zákrok u mě trval 13min .)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené