arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Trpěla jsem angínama roky ( hlavně celou střední školu ) . doktroka mě poslala na trhání, ale nakonec z toho sešlo a já jsem ráda.
Dostala jsem se už do stadia, kdy se z jedné angíny stávala plynule druhá, už jsem nevěděla co to je být zdravá. Tenkrát mě máma odvezla k homeopatičce, a po dlouhé prvotní konzultaci a jediné dávce homeopatik jsem angínu neměla další 4 roky.
Od té doby ( cca dalších 10 let ) jsem angínu měla tak maximálně 4x, naposled teď přes vánoce - a jelikož jsem byla mimo domov, poprala jsem se s tím i bez antibiotik a docela rychle - grepové kapky, echinaceový sprej do krku, ke konci homeopatika volně prodejná Angin-Heel S.

arrow
profile_image
procinko
od 2. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

K té operaci a bolesti, u každého je to jiné, tohle je můj případ, nástup den před operací, na noc prášky na uklidnění, od půlnoci nejíst, nepít, nekouřit. Operace trvala asi půl hodiny, po probuzení už jsem měla na krku ledové obklady, s kterými jsem tam přežívala asi týden. Jo bolest je dost velká, nejde polknout ani sliny, natož jídlo, takže po mini soustech pudinku, jsem se během týdne rozjedla, ale musí se jíst jen měkká, hladká jídla, aby se krk nepoškrábal a nekrvácel, takže řízek jsem si dala až za 2 měsíce. Propustili mě po 14 dnech a doma jsem byla ještě 14 dní. Ta rekonvalescence po operaci fakt nic moc... ještě, že víckrát do toho jít nemusím.

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Posilovat imunitu, sport, otužování...
K operací mandlí - doktoři ji dělají velmi neradi, není to sranda a už vůbec ne banální operace, pokud se jí dá vyhnout, tak jí neudělají. Problém je krvácení tak 2 dny po operaci, které se nedá ničím ovlivnit. Krvácí tak 50-60% lidí, vzhledem k tomu, že je to v krku, tak se sražená krev snadno odtrhne a znovu to krvácí a ve velkém množství případů se musí reoperovat. Kamarád byl na té operaci v září, znovu by do toho nešel ani za nic, přežíval na morfiu. Říkal zlatá operace kýly.
Pokud trpíš i na průdušky, tak ano nejspíš by se ti to zhoršilo.

arrow
profile_image
MyTurn
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moje zkušenost je taková Nevím teda kolik je ti let.Já měla anginu od 15 let snad každej měsíc.Ale vím na tuty,že to bylo z líbání...Vždycky když jsem si našla nějakých kluka,tak jsem trpěla jak pes,všechny jsem posílala na různý výtěry a nutila jsem je brát antibio a tohle nikoho moc nebavilo.A nedej bože abych se polibila jen tak na diskárně,za dva dny to bylo jistý.To jsem uz pak sebou mela v kabelce stopangin a různý tyhle preparáty.Mandle jsem si potírala kysličníkem.Pak už jsem měla ve 20 papír na operaci v ruce,protože to bylo už neúnosný.Ale nakonec můj kamarád doktor řekl,ať si to nenechám,že ty mandle tam funkci maji.Ve 24 jsem si našla kluka,který trpěl na to samý, přežil se mnou ty počáteční léčby a ted jsme spolu 4 roky a ani jednou jsme angínu neměli!

arrow
profile_image
Lucyluck
od 24. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně je 26 a přítele má už 9 let stejného...

arrow
profile_image
dzanka
od 17. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Na chornický zánět mandlí trpním také. Nevím jak se toho zbavit Ale něco o tom vím. Je to z oslabené imunity a z antibiotik. Kloktání propolisu/soli/Joxu/šalvěje/heřmánku/.. nepomáhá. Sice to po nějakém čase zmizí, ale uprostřed mandlí jsou ty čepy (hnis) pořád a budou se tvořit dál a dál. A vytrhnutí mandlí je podle mě blbé. Častěji bysme trpěli na záněty průdušek apod.
A také jsem se dozvěděla, že pokud se to neléčí, může být z toho otrava krve a slábne .
Takže kdyby někdo měl na chronický zánět mandlí lék, sem s ním!
Zítra jdu konečně na ORL (po 4měsících trápení) tak se snad dozvím víc...

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na m.cizova: Díváš se na to moc pesimisticky. Tyhle problémy má každý druhý a málo komu se streptokok usadí někde jinde. A pokud ano, tak je velice dobře léčitelný ATB. Tedy ve většině případech. Já ho mám taky a ATB mi vždy zaberou, ale časem se tam objeví zase. Prostě to tak je a nedělám z toho kovbojku. Nic s tím nenadělám

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené