Ahoj.. chtěla bych výrazně omezit příjem cukru a lepku..a byla bych ráda, pokud by se našel někdo, kdo by měl chuť zkusit to se mnou..víc hlav víc ví a ve dvou se to lépe táhne

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

S tím už jsem začala před 2ma rokama . S lepkem je to ze začátku těžší, ale pak jsem si v docela zvykla, s cukrem to jde ze začátku líp, ale nedokážu to držet dlouho (ach ta čokoláda ). Takže omezuju hlavně lepek, cukr občas .
Výsledky jsou ale docela fascinující- kdysi mi bývalo ráno tak divně a dlouho mi trvalo, než jsem se ,,nastartovala" do nového dne a asi už po půl roku s omezením lepku se to zlepšilo tak o 90%. Zlepšilo se mi i trávení, pleť, měla jsem víc energie Takže doporučuju vydžet.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já zas mléka a lepku. Cukr už jsem vyřadila.

Byla jsem teďka pryč..bez mouky jsem vydržela týden..potom mě všechny ty rýžové chlebíčky začaly štvát..Byli jsme s přítelem v kempu a ono jíst to ke konzervě guláše prostě nejde..ale pečivo už nejim denně..pro začátek..a se sladkým to je větší oříšek..

holky holky omezení vám chválím to je super...bílá mouka je škodlivá a chtělo by to více rýžové, kukuřičné, pohankové.....ale ani nevíte jak ráda bych si někdy dala obyč rohlík a nemůžu, dodržuji, nebo musím dodržovat bezlepkovou dietu. Ale zase naopak jím zdravě, akorát musím hlídat lepek všude. Ani by člověk neřekl, ke všude se vyskytuje a kam ho dávají.....ale super je si koupit pekárnu a pak si doma krásně pečete chlebíky podle toho co si tam samy chcete dát....

arrow
profile_image
Mishka
od 25. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

chtěla bych to taky vydržet, hlavně cukr. když se občas přemůžu a vydržím týden dva, hned se cítím lehčí, hezčí, plná energie. jenže sladké je droga, a je všude kolem. nejhorší je vliv okolí, když to není nikdo přede mnou, nebo mi nenabízí, samotnou by mě nenapadlo jít si koupit něco sladkého... jak s tím bojovat? určitě je to zdraví prospěšné po všech stránkách...
a co ten lepek? jak to vydržet bez pečiva, když se u nás jí snad ke všemu a jsme na něj zvyklí? opravdu není nic jiného, než rýžové chlebíčky?

Ahojík, můj tatínek musí dodržovat bezlepkovou dietu už asi tři roky, zezačátku mi ho bylo hrozně líto, hlavně kvůli tomu že si nemohl dát pivo, který tak zbožňoval, ale pivo vyměnil za vínko a občas mu koupíme bezlepkový pivo, který sice není nejlevnější ale tak jednou za čas..jinak si taky peče chlebíky v domácí pekárně, ty mi moc nešmakujou, ale peče si normálně v troubě takový malý bochánky, který musim říct že jsou výborný a kam se na ně hrabe náš klasickej rohlík..teda aspoň mě moc chutnají..salámy a uzeniny jezdíme nakupovat do glóbusu, kde mají většinu bezlepkových, mají tam i právě oddělení potravin pro bezlepkovou dietu, ale ty ceny..sáček mouky za 60Kč..hrůza..

Já jsem to chtěla zkusit hlavně kvůli věčné únavě..ale je pravda, že když člověk nemusí, tak ta vůle neni nejsilnější..jak jsem psala, vydržela jsem týden bez mouky, jestli bez lepku si neodvažuju tvrdit, protože ten může být vážně všude..a bylo mi líp..takže teď jsem ve fázi, kdy omezuju, ale nezakazuju úplně..

Cituji cassey: salámy a uzeniny jezdíme nakupovat do glóbusu, kde mají většinu bezlepkových, mají tam i právě oddělení potravin pro bezlepkovou dietu, ale ty ceny..sáček mouky za 60Kč..hrůza..

jj to bych mohla povídat...někdy stojí i daleko víc a to je škoda. kdyby ceny byly levnější, tak si myslím, že daleko víc lidí aniž musí, začně vyřazovat bílou mouku. Jenže kdo nemusí si to pak rozmyslí, halvně kvůli těm cenám. No ale únavou já trpím pořád a to jím vlastně vše bez lepku. Hlídat si ho musím opravdu všude. Ale zase je fakt, že cukr já neomazím. Jsem mlsná a bez sladkýho prostě nevydržím.

dalphine999
Přesně tak souhlasím a hlídat se musí opravdu skoro všechny potraviny.

jojo zrovna dnes byl v televizi pořád, že je v dnešní době strašně moc pečiva z pšeničné mouky což dříve nebylo, a děti daleko víc jedí pečivo než dříve. Bylo by prý daleko lepší se snažit pšen. mouku nahrazovat žitnou....no a hlavně je už pšenice přešlechtěná....já teda nemůžu ani žito, ječmen, oves...ale třeba jíme hodně těstoviny kukuřičný, nebo rýžový. Nejsou ani tak drahý a jsou výborný. Zkoušela jsem i amaranthový, konopný a taky nebyly špatný....a jak už jsem psala jsem mlsná, takže cukr vypustit nedokážu,ale nepoužívám vůbec bílý cukr ,ale nahrazuju ho třtinovým.

A chutnají vám celozrné těstoviny? Mě teda moc neoslovily..

arrow
profile_image
Sonyana
od 1. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já už lepek nejím půl roku a problém v tom nevidím. Padali mě totiž hrozně moc vlasy a pak jsem se dozvěděla, že na vlasy je nejlepší bezlepková dieta. Po třech týdnech bezlepkové diety mně vlasy tak zhoutnuli, že jsem konečně mohla zahodit paruku, bez které jsem se dřív vůbec neobešla. Stačilo vynechat lepek, cukr jen omezit a děli se zázraky.

Sonyana

To je skvělé a to si pečeš bezlepkovej chleba..a co těstoviny, existují nějaké bez lepku?

arrow
profile_image
Sonyana
od 1. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji budgie: To je skvělé a to si pečeš bezlepkovej chleba..a co těstoviny, existují nějaké bez lepku?

Bezlepkový chleba si peču v domácí pekárně Eta, je moc dobrej. A bezlepkové těstoviny taky nejsou problém, v obchodech zdravé výživy najdeš asi 15 druhů různých bezlepkových těstovin. Mě osobně chutnají nejvíc asi ty od italské firmy Schar, ale i ostatní jsou moc dobré, seženeš bezlepkové těstoviny české, italské německé, maďadrské, polské atd. Existují bezlepkové těstoviny rýžové, kukuřičné, pohankové, pak z různých bezlepkových směsí, takže není problém si vybrat. Já sice nejím lepek a omezuju i cukr, ale pochutnávám si na každém jídle, existuje hrozně moc dborých bezlepkových jídel. V poslední době mě například zaujalo bezlepkové listové těsto od firmy bezgluten, ze kterého dělám výborné mňamky. Stačí zajít do zdravé výživy a bezlepková dieta není vůbec problém.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené