Zdravím Vás dámy,
toto téma jsem nikde nenašla ani na internetu, jelikož nevím, jak to mám pojmenovat, tak se Vám pokusím tento stav přiblížit a doufám, že mi to pomůžete pojmenovat.
Mám to už asi rok a opakuje se to tak jednou za dva měsíce. Tentokrát se mi to ale stalo dvakrát v období jednoho týdne.
Stává se mi to většinou v leže, když mi je horko pod peřinou, jen jednou se mi to stalo v sedě.
Jedná se o náhlý chvilkový tlak uprostřed hrudi, v úrovni srdce, jakoby mi pár krát rychle poskočilo srdce a já se nemohla pořádně nadechnout, trvá to cca 3 sekundy a je to pryč. Srdce mám v pořádku, chodím jednou ročně na prohlídku s malou vadou, která prý není vážná. Mám neurogenní tetanii.
Děkuji za jakékoliv odpovědi.

Holky, ted jsem něco našla, myslíte si, že by to mohly být extrasystoly?

arrow
profile_image
rory mojeid
od 12. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky se mi to stává. Většinou v sedě ale teda kdybych tu nenarazila na tohle téma, tak by mě nenapadlo to nějak řešit. Je fakt, že jako malá jsem taky chodila na vyšetření snad kvůli nedomykavosti chlopně? Ale to už si nepamatuji a tak minimálně 13 let už s tím nikam nechodím. Takže ani tomuto nepřikládám žádný význam. Max že mám nízký tlak, protože málo piju.

arrow
profile_image
1206Luccy
od 11. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jasně,jsou to extrasystoly a mívá je dnes každý druhý,jen tomu nedává takovou pozornost

arrow
profile_image
Midlinkaaa mojeid
od 26. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ano mám to také Poprvé mě to dost zaskočilo, ale pak jsem zjistila, že se to nestává jen mě a jsem v klidu Vyšetření srdce už mi také jednou dělali a všechno ok. Takže bych se toho nebála

arrow
profile_image
maryan
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Poslední dva měsíce to mám také. Srdce mi tak nepříjemně poskočí,myslela jsem si,že to mám z kávy,ale vypiju jen jeden šálek denně.Vždy dostanu hrozný strach co to je.

arrow
profile_image
tlapka6
od 11. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji maryan: Srdce mi tak nepříjemně poskočí,myslela jsem si,že to mám z kávy

Já to z kávy mám, nebo z čehokoliv, co obsahuje kofein. Prý se to léčit nedá, jen jsem dostala Atarax, aby mě to prý neiritovalo A samozřejmě vynechat kofein..

Jo, to jsem četla, že se to zhoršuje kávou, alkoholem a cigaretama, já ale nepiju kafe, ani alkohol a s cigaretama se vejdu do těch sedmi za den.
Mě vylekalo, že to ted mám tak často, nedávno jsem totiž měla snížený draslík v těle a tabletky už jsem dobrala, tím pádem jsem měla strach, jestli to není z toho, že se opět snížil, tak děkuji, že jste mě uklidnily

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

2

To se mi taky čas od času stává.Mám srdeční vadu - výřěz mitrální chlopně a kdfyžý se to stane, je to vážně nepříjemný.Doktorka mi na to jen řekla, že bych s tím musela jít na operaci, že prášky nepomůžou.

arrow
profile_image
Gladysska
od 28. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Může to být i záchvat paniky (je-li to spojeno se strachem, depresemi, třesem, nevolností apod.). Pokud je to dlouhodobé a zhoršuje se to, tak jděte k psychologovi.

Reaguji na Gladysska:

Cituji Gladysska: záchvat paniky

No, já mám agorafobii a panické ataky také, ale ne časté, toto je jiný pocit, nespojuje se mi to se strachem, úzkostí ani nevolností. Navíc se mi to stává pouze v leže, v sedě se mi to stalo pouze jednou. Takže bych to asi přisuzovala těm extrasystolům.

arrow
profile_image
Gladysska
od 28. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Arfar: Taky trpím na paniku a ty symptomy seděly... I to, co popisuješ se mi stalo, zrovna včera. Ale raději to nebudu moc řešit, občas mám sklon být hypochondr a diagnostikovat si šílené věci

Cituji Gladysska: občas mám sklon být hypochondr

To podle mě všichni panikáři

Cituji Arfar: nespojuje se mi to se strachem, úzkostí ani nevolností.

Tyhle stavy přicházejí právě v klidové fázi, ale příčinou je dlouhodobí stres, fobie, panika...
Už jsem to psala xkrát, ale hrozně moc mi na to pomohlo magnesium. Já trpěla léta na paniku, bušení srdce a tlaky na hrudi, měla jsem sociální fobii, jak hrom... po dvou měsících užívání hořčíku všechny tyto problémy vymizely. Úplně.
Zkuste a uvidíte!
http://www.magnezium.eu/index.php?page=magnesium

Já užívám magnesium už 5 let.

Cituji True: Tyhle stavy přicházejí právě v klidové fázi

Já vím, ale mě přijde tento stav a nespojuje se s psychikou, jako že by potom nastala nějaká panika nebo strach, to už opravdu poznám, pět let mám neurogenní tetanii

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené