arrow
Neprodává v Bazaru

Hezký den všem,

zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenost s chytrou houbou proti plísni. Plíseň se nám dělá v rohu pokoje panelového domu, bojujeme s ní už třetí zimu a ač se řídíme radami o dostatečném větrání a topení, tak ne a ne se jí zbavit. Tudíž příčinu zřejmě neodstraníme, proto alespoň následek. Rozhodla jsem se pro vymalování pokoje (ne jen z důvodu plísně)a slyšela jsem o různých prostředcích, co se přidávájí přímo do barvy a zabraňují tak plísni. Zaujal mě tenhle biologický přípravek, znáte někdo? http://bakterie-a-enzymy.cz/bio-repel-chytra-houba -proti-plisni?gclid=COed9LTHmbUCFUG-zAodM3oAJA Máte vyzkoušeno? Či jiný účinný prostředek?
Děkuji za rady.

Reaguji na Verys: Ahoj. Tak u nás v kúpeľni sa občas tiež urobí plieseň. Vystriekam to Savom proti pliesňam a mám na dlhšiu dobu pokoj.

Reaguji na Verys: houba vůbec nefungovala (ale možná to bylo že jsme měli fakt velkou plíseň) ale co na 100% fungovalo bylo savo to nastříkáš třeba jednou dvakrát nemusíš s tím nic dělat a zmizí to

arrow
Neprodává v Bazaru

Holky Savo znám, mám, ale to neřeší dlouhodobý problém. Za 3-4 týdny se plíseň vytvoří znuva. Jde mi nějaký účinný prostředek, který přidám do barvy, kterou budu malovat stěny, popřípadě před vymalováním

Reaguji na Verys: Pokiaľ sa Ti ale v byte drží vlhkosť, tak sa Ti tam plieseň bude vytvárať stále.

Reaguji na Verys: Našla som toto http://www.bydleniprokazdeho.cz/interierove-barvy- proti-plisnim.php

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Katarínka85:
děkuju za příspěvek... toho škrábání jsem se právě bála chjo

Reaguji na Verys:
Moje mamča má v bytě podobný problém, jenže jedná se o cihlový dům a v tom rohu, kde se to dělá, tak tam je spoj dvou domů a mezi nimi jsou rýny no a domníváme se, že jsou špatné a že jimi zatíká do omítky a proto to v bytě vlhne a plesniví.
Taky bych uvítala nějakou radu, abychom jí s tím mohli na jaře pomoci. Rozhodně škrábání a malování je jasné. Vím, že existují i nějaké protiplísňové nátěry, ale řekla bych, že když se další zimu bude zase srážet ta voda v tomto místě (nebo spíš zatékat do omítky), tak že se to vytvoří znovu. Zajímalo by mě i, jestli se nedá zeď nějak vysušit? Protože v době žijí ne moc inteligentní lidé (kterým tato stěna dělá to stejné v jejich bytech), tak není možné se s nimi nějak dohodnou na opravě těch rýn. Údajně byly před několika lety kontrolovány a jsou v pořádku, jenže to si osobně nemyslíme.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji 5Peta: Rozhodně škrábání a malování je jasné.

Já právě slyšela i názor, že škrabáním se plíseň roznese. Že je ta plíseň zažraná v omítce a škrabání nepomůže. Právě u té chytré houby se o škrabání vůbec nezmiňují, tam to vypadá,že se nanese prostředek na zeď a v další fázi do barvy. Jenže u některých prostředků (viz.co přidala katarínka85) je škrabání v popisu. V tom aby se čert vyznal.

Tak to vidím,že obejdu více speciálek s barvami a budu vyzvídat od odborníků. Jelikož každý výrobek prezentuje právě sebe jako ten nej...

arrow
profile_image
ayyy
od 3. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

někde jsem slyšela, že zabírá kombinace savo proti plísní - penetrace - primalex mykostop.

Holky a nemáte někdo opravdu osobní zkušenost s některou z těch proti plísňových barev? Protože je toho na trhu taky celkem dost, že ano....

arrow
profile_image
Elian1
od 16. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

No na plíseň zkuste Maxitherm. Nejdříve plíseň odstraňte a pak dejte nátěr. Návod vám poskytne výrobce. Bydlím v 7. patře /nejvyšším/ panelového domu. To znamená nemáme stoupačky. Rohy zdi jsou studené a často se tam srážela vlhkost / asi vznikaly tepelné mosty/ - následně plíseň. Savo, Dezisan, Cerazit atd.. účinné ale jen krátkodobě. Až po nátěru Maxithermem jsme teď 2 zimy v místnosti neměli plíseň. Teď jsme natřeli další pokoj. Pořídili do místností vlhkoměry a hlídáme vlhkost - cca od října do března..Ideální cca 50 procent..Ale někdy máme i přes 70 pr. a ten nátěr držel. Na srážení vlhkostí pomůže větrání - žádné mikro větrání, ale pořádně otevřít okna naplno a takto opakovat párkrát během dne.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Elian1:
Děkuji za tip. A ještě dotaz, je ten nátěr bezbarvý? a museli jste před natřením oškrábat zeď?

arrow
profile_image
Elian1
od 16. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Verys: Nátěr je bezbarvý, resp. bílý../jako primalex polar/.Stejně se i nanáší. Ano, původní nátěr jsme oškrabali, abychom měli jistotou, že tam plíseň už není..Natřeli penetraci od Maxithermu.. Ale klidně tam napište, reaguji hned i na maily a poradí. Třeba ve vašem případě to nebude nutné.

arrow
profile_image
Elian1
od 16. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Verys: Můžeš tam přidat barvu, jakou chceš, ale nesmí přesáhnout nějaké procento. /už si to nepamatuji/. Ale my jsme nakonec nechali zdi bílé, protože bych se bála, že se netrefím do stejného odstínu /přidáním barvy do primalexu a namíchat stejný odstín s maxithermem/. Snad jsi mě pochopila, jak to myslím.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené