Ahoj,

uvažuju, že bych si s přítelem časem pořídila činčilu. Vždy už jako malinké se mi líbilo se s nima mazlit, jsou heboučké a moc pěkné.

Slyšela jsem ale, že blbější zvíře na světě není. Kamarádčina činčila prý vyskočila do akvárka a utopila se! Co je na tom pravdy, vy, co činčilky vlastníte?

arrow
profile_image
Smirny
od 17. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kamarádka jí má a jako blbý zvíře mi vůbec ta činčila nepřipadá, je ochočená, chodí se mazlit a ráda se přitulí pod peřinou. To že nějaká skočila do akva je spíš nehoda.. Určitě tam neskočila schválně, aby spáchala sebevraždu

arrow
profile_image
vladka33 mojeid
od 6. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nám skočila do záchodu a taky se utopila

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kámoška jí měla, moc se nemazlila. Umřela hrozně brzo, neví se proč, prý jsou dost choulostivé.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahojky.. Pokud by jste si chtěli koupit činčilu, je dobré koupit si mládě přímo u chovatele.. Pokud si ji budete chtít ochočit, musíte se jí věnovat každý den, aby si zvykla na kontakt s Vámi.. Činčila strašně ráda skáče, běhá a schovává se do různých skulin, to je zapotřebí míti na paměti, než ji vypustíte z klece ven.. My jsme činčilu také měli a taky umřela brzo vzhledem k tomu, kolikati let se dožívá.. Je to krásné zvířátko, ale je to noční zvíře, takže se připravte na to, že večer bude v kleci řádit, je dobré ji mít v místnosti, kde nespíte..

arrow
profile_image
karlaN11
od 19. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, činčilku mám už druhou.Ta první měla trochu jinou povahu, dělala jiný věci , dokonce přišla na zavolání. Ta druhá je spíš plašan , přitom výchovu měly stejnou. Každý zvířátko je jiný a také dost záleží od jakého je chovatele a jestli byla ochočovaná fakt od malinka. Rádi koušou kabely ( i pod elektrikou) a nábytek Jestli máš málo času , tak si jí nepořizuj. Buď ti zničí byt, nebo bude chudák pořád zavřená. Pokud na to čas máš a budeš mít štěstí, budeš mít bezva kamaráda -mazlíka. Ju, hloupý nejsou určitě.

arrow
profile_image
Ajuskaaa
od 22. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojda.-) tak činčily mám doma mám jich hned několik v obrovské kleci a mívám i mláďata ... zvíře to dle mýho není hloupý ani trochu právě naopak, řekla bych že jsou akční, vychytraléa je s nima zábava... je pravda, že pokud je člověk chce ochočit je to práce , je zapotřebí se zvířátku věnovat každý den.. mluvit na ně brát ho ven a pod. Pak si zvíře získá důvěru a chodí po člověku mazlí se přijde a pod. Ale je to práce.. Zvíře dle mého žije důlouho a není nějak extra náchylné jen není dobré ho mít na průvanu nebo ve vedru. Jinak vřele doporučuju.-)

Kamarádka činčilu měla, bohužel musím potvrdit doměnky o činčilí tuposti. Samozřejmě záleží na tom jak moc a jak často se jí věnuješ, nicméně ochočitelnosti (z malých zvířat)např. potkana ani jeho inteligence nedosáhne, ale je to efektní zvíře k pokoukání.
Je čistotná a příliš mnoho nemočí, což je taky výhoda

arrow
profile_image
Vigen
od 5. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojky musím se taky připojit do diskuze.Činči jsou suprový,a když se o ně budeš starat tak jak se má určitě ti bude dělat radost jak tady ostatní píšou že jim činči brzo umřeli tak mohli mít problémy se zoubkama a nebo s játry...... je třeba si o jejich chovu něco zjistit a necpat je těma příšernejma směskama co prodávaj ve zverimexech.... stačí jen granulky a seno a občas rozinka nebo křížala. když se budeš chtít zeptat na něco klidně písni sz
Mojí nejstarší činča se dožila 11ti let

arrow
profile_image
Tessie
od 3. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj,asi tato diskuse už není akuální ale činču doma máme a je úžasná.Je s ním hrozná sranda vždycky když si chce hrát nebo prostě blbnout tak lítá u nás okolo postele a odráží se o stěny a pak se postaví a panačkuje a čeká co bude.Je to milaček dříve kousal nam věci nábitek i kabeli ale párkrát když se okřikl a pokaždé když to udělal byl tak jsem ho zavřela do domečku po pár týdnech s tím přestal.a jeslti nejsi doma to vůbec nevadí je to noční živočich a přes den má spát a být nerušený...takže když si večer uděláš chvilku času myslím že to bude ok....a máme ho v pokojíku a uplně normálně se dá vyspat..není to tak hrozné jak se všude píše...snad si to ještě přečteš...jen toto zvířátko mohu doporučit!!

arrow
profile_image
Lucyluck
od 24. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, mně se činčily hrozně líbí, ale pořád se nemůžu rozhodnout, zda si ji pořídit....někdo říká, že je to mazlivé a společenské zvíře, někdo že je to jen zvířátko na koukání....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené