arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, posledních pár dní mě trápí svědivé bradavky a bolavá prsa. A to tak, že musím spát v bezešvé podprsence a držet si prsa, když jdu ze schodů. Jsem 20. den od MS. Bulku jsem si nenahmatala.

arrow
Neprodává v Bazaru

Nevíte, co to může být?

arrow
Neprodává v Bazaru

Nad tím jsem popravdě nepřemýšlela. My s přítelem po několik let praktikujeme přerušovaný sex a nikdy se nic nestalo, tak si myslím, že to těhotenství nebude. Spíš mám strach, aby to nebyla rakovina. Babička měla rakovinu prsu.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

No já bych tedy v tomto případě (problém se týká obou prsů, nebolí tě to nikde lokalizovaně, nenahmatala jsi si bulku) viděla taky spíš na to těhotenství. Že léta provozujete přerušovanou soulož a bylo to vždy ok nic neznamená - pokud nedodržuješ celibát, tak tu vždy možnost otěhotnění je......
každopádně bych zašla na gyndu, tady Ti k tomu asi nikdo nic moc neřekne....Doktor to posoudí a případně tě odešle na UTZ (BTW pokud máte rakovinu v rodině, doporučovala bych chodit už v mladším věku preventivně na UTZ a hlavně praktikovat samovyšetření...)

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemáš už před dalším menzesem?
Ten 20. den od minulého by tomu mohl napovídat, i když neznám tvoji osobní periodu.
Jinak velikost, resp. plnost prsou se může různě měnit, závisí to třeba i na stravě, na které závisí hladina hormonů. Tak zkus popřemýšlet, jestli třeba v tomhle u tebe nedošlo k nějaké změně.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: pokud máte rakovinu v rodině, doporučovala bych chodit už v mladším věku preventivně na UTZ

Já bych zase doporučovala si tohle moc nepřipouštět. Možná to bude znít divně nebo i "nezodpovědně", ale já mám pocit, že člověk si takovými neustálými myšlenkami na určitý problém tu věc spíš přitáhne (zhmotní). Žít ve strachu z čehokoliv je to nejzhoubnější... minimálně to oslabuje, což nakonec v boji s žádnou případnou chorobou nepřidá.
Mmch, měla jsem v rodině hned několik (vlastně hodně) případů rakoviny a zpětně vzato, pokaždé jsem při bádání přišla na to, že ty lidi nebyli psychicky v pohodě, něčím se užírali, něco je trápilo, s něčím ve svém životě se nevyrovnali... A strach je jedna z nejhorších emocí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já na preventivky prsou chodím, ale byla jsem loni ke konci léta, tak nevím, jestli by to častěji mělo smysl. Co myslíte?
Jinak já tomu těhotenství moc nevěřím, protože mě navíc i pobolívá podbřišek jako před MS. Cyklus mám pravidelný 27-29 dní.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji mau-mau: Já bych zase doporučovala si tohle moc nepřipouštět. Možná to bude znít divně nebo i "nezodpovědně", ale já mám pocit, že člověk si takovými neustálými myšlenkami na určitý problém tu věc spíš přitáhne (zhmotní). Žít ve strachu z čehokoliv je to nejzhoubnější... minimálně to oslabuje, což nakonec v boji s žádnou případnou chorobou nepřidá.

To je sice pravda, ale zrovna rakovina prsu je nejlépe léčitelná včas zachycená - je fajn si to nepřipouštět, když pak přijdeš pozdě... BTW pravidelné samovyšetření by měla provádět každá ženská.

Cituji VeronikaEma: Já na preventivky prsou chodím, ale byla jsem loni ke konci léta, tak nevím, jestli by to častěji mělo smysl. Co myslíte?

No tak k doktorovi to častěji smysl nemá, ale samovyšteření chce dělat každý měsíc (ideálně začít po negativním UTZ kdy člověk ví, že vše, co nahmatá, je správné.....). Já s tím začala po onemocnění babičky, jejís estra dřív na rakovinu prsu zemřela. Takže si říkám, že jistota je jistota.......

jestli myslíš, že je to jako před MS, tak pár dní počkej a uvidíš, jestli se něco změní. pokud by byl stav setrvalý, šla bych k doktorovi se poradit, protože to je minimálně nepříjemné.
jinak už jsem četla i to, že některý ženský bolí břicho jako před MS v začátku těhotenství....

arrow
profile_image
im4fun
od 7. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Máš hned několik příznaků ranného těhotenství - citlivá prsa a bolest podbřišku. Netvrdím, že jsi na 100% těhotná, ale je to dost dobře možné. Ta bolest v podbřišku jako před MS je dost typická, když se oplodněné vajíčko usazuje v děloze, i ten tvůj 20. den od poslední MS by odpovídal. Tak jsem to měla i já, ale není to úplně pravidlem. Počkej tak týden, a pokud budeš špinit a MS nikde, tak je to jasný...Tak pak dej vědět jak to dopadlo;-)

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na im4fun: Plně souhlasím. Já měla bolest v podbřišku, jako kdybych to měla za chvíli dostat a nic . A ještě jsem najednou začala v noci chodit čůrat. Jako, že by rakovina někomu začla svěděním prsu, jsem ještě neslyšela, ale můžeš se objednat na sono jako samoplátce, ale myslím, že než tě tam objednají, že budeš mít jasno

arrow
Neprodává v Bazaru

Děkuji holky moc! O mimčo se nesnažíme, ale ani by nám nevadilo. Tak já dám za týden vědět.

Já to tipuju na PMS.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak opravdu to asi bylo způsobený MS, kterou jsem dostala o 5 dní dříve, což se mi nikdy nestalo

arrow
profile_image
Raketka29
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tyhle potíže jsem měla také. Jsem nemohla mít ani podprsenku... nakonec to byly jen hormony. Stres a tak. Tělo prostě reagovalo takhle.

arrow
Neprodává v Bazaru

Bakalářka: že je rakovina prsu nejlépe léčitelná, když člověk přijde včas, je bohužel oblíbený a obecně rozšířený blud. Minulý týden zemřela moje kamarádka, která přišla tzv. včas. Já jsem taky přišla tzv. včas a taky se mi to vrátilo po tzv. vyléčení. Z toho člověk nikdy neni venku, může jen doufat, že vydrží co nejdýl. Třeba i celý život. Tím nechci nijak shazovat prevenci, jistě je to dobrá věc, ale člověka to nespasí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené