arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak věc se má tak , že se mi začíná nelíbit v práci - ne kvůli prostředí nebo snad činnosti
(pracuji v mš), le kvůli vztahům, resp.poměrům na pracovišti.
V loňs.škol.roce jsem dostala nabídku do "své" mš - bydlím doslova pár kroků vedel, tudíž
jsem byla šťastná, že mi odpadne x leté dojíždění, přesedání a čekání a taky že mě vzali i když jsem stále ještě nekva (po letech práce s dětmi) - letos jsem začla dálk.VŠ.
Jelikož se vloni školka rekonstruovala a moje třída se teprv dostavovala, byla jsem s dětmi většinu šk.roku v jiným prostorách, upřímně se na nás vedení mš mírně vykašlalo, ale na druhou stranu, jsem se nějak zařídila pro "sebe" a za podpory rodičů jsme si tu pořádali
akce-výlety, společné dopoledne atd. - což se budově mš v ostat.třídách neodehrávalo, rodiče byli rádi že mají "naše" děti zážitky a pestrost a tak nějak jsem v tomhle prac.tempu pokračovala i po přestěhování a následně i v letoš.ško.roce.Rodiče se zapojují, celkem pomáhají, tak proč v tom nepokračovat. Ovšem asi kámen úraz je v tom, že osttaní třídy takhle "nežijou" a kolegyně začínaj rýpat, mě sledovat - dkonce i prac.dobu jen jestli najdou něco do čeho by mohly rýpnout. přitom jsem kolikrát nabízela, že mám z předch.zaměstnání kontakty na různé akce pro děti a že si to klidně vezmu na starost. Ne. od našeho velmi benevolentního vedení se mo distalo odpovědi, že by to to byl frmol.Tak jsem si tedy pro naší třídu připravila předvánoční výlet-ve školce se asi pak rodiče z ostat.tříd už začli bouřit, protože v našem místním bulváru paní ředitelka sepsala článek mj. o tom, že na ten výlet chtěli jet všichni, ale bylo pouze jedno místo a tak ho přenechali nám
No, nejsem výbušný typ,ale tohle mě fakt naštvalo, okolí a rodina radí - odejít, protože tady v tomto půsbišti je prý takováhla morálka vyhlášená a nic s tím neudělám.vedení je vše jedno, bojí se některých zaměstnanců. Teď jsou prázdniny, tak přemýšlím jak to řešit,už se mi ozvalo pár "mých" rodičů, ať si z toho nic nedělám a jedu dál, že oni vědí jak to je, snažit se to překousnout, nevšímat si prac.okolí a jet si dál svou cestou.
Ale já prostě nevím, jeslti se to dá zvládnout,nevšímat si "kolektivu" a věnovat se jen činnosti atd..Má někdo podobnou zkušenost, nebo radu?
Díky

arrow
profile_image
xtiina
od 27. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji hanci: místním bulváru


Cituji hanci: Má někdo podobnou zkušenost, nebo radu?

zkušenost nemám, ale možná bych se poohlížela po jiné školce. Nevím jestli bych to vydržela. Na druhou stranu tě podporují rodiče dětí. A do té, ve které jsi pracovala předtím se nemůžeš vrátit?
Nechápu ty lidi, místo aby se zapojili, tak raději kontrolují a pomlouvají

no já ti to řeknu z mého pohledu, ať už děláme něco co nás nebaví, ale máme možnost skupinové práce, je to přece jen srnda i když je to práce v pěstitelkách na pozemku, projekt do dějepisu...takže za mě kolektiv. Rozhodně se podívej po jiné školce, tady jde o kolektiv .) Hodně štěstí a ať tě práce baví

Já taky souhlasím že kolektiv je důležitější... Navíc kolektiv (zřejmě) zůstává, zatímco děti se mění a s nimi i rodiče. Pak by se mohlo stát, že bude vedení k ničemu a rodiče budou stejně tak pasivní a už nebude ani žádná sranda

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jako přímo do té samé školky asi ne, tamní paní ředtileka je totiž proti VŠ studentům,
i když tam ve městě je vícero školek.
Taky si říkám, že rodiče sebou měnit a já tam budu muset s kolektivem dále setrvat.
v současný době mi jako jediná výhoda přijde, že jsem sama (krom dětí ) na třídě, jsou to ti nejmenší a samozřejmě v místě bydliště. Ale ta druhá strana se nějak zvětšuje, od kolektivu a faktu, že tady se opravdu nic, pro děti, neděje.

arrow
profile_image
xtiina
od 27. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Miss Dior: Navíc kolektiv (zřejmě) zůstává, zatímco děti se mění a s nimi i rodiče

jj to je pravda no

arrow
profile_image
xtiina
od 27. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji hanci: paní ředtileka je totiž proti VŠ studentům

hned bych tam šla

arrow
profile_image
LittleCharm mojeid
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

63

K tématu ti řeknu jednu věc - setrvávala jsem v práci, kterou jsem dlouhodobě nenáviděla (tedy náplň práce, z 80 % mě to nebavilo), na šéfa jsem po čase byla alergická, jen kvůli perfektní partě lidí, kvůli kolektivu. Po 3,5 letech jsem si konečně uvědomila, že nemůžu na šéfa a práci jen nadávat, že je sice super, že kolegové jsou bezvadní, ale že jinak tam nemám budoucnost, jelikož s etam asi spíš zblázním. Takže ač všichni tu svorně tvrdí, že kolektiv je samozřejmě důležitější, tak dle mého názoru není. Je to půl na půl. Samozřejmě jsou možné kompromisy/odchylky na jednu či druhou stranu, ale pokud je jedna z těch stran úplně na h****o, tak to nemá cenu... Bude tě to z dlouhodobého hlediska deptat a akorát si přivoláš nějakou nemoc apod.
Pokud jsou kolegové opravdu tak nesnesitelní, tak buď s nimi bojuj a změň jejich přístup, nebo opusti bojiště a jdi dál.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zasla bych za ředitelem/provozovatelem školky a naplno mu řekla, ze pokud se za tebe nepostavi, odejdes jinam. Laksnost a alibismus ostatnich ucitelek neni tvuj problem a vidis, ve vysledku jsi fy ta dpatna kdyz se snazis jak muzes.

S tvymi schopnostmi se ujmes kdekoliv, vylety si urcite fokumentuj, at to mas jako plus pro budouciho zamestanavatele. Rodice te pofporuji, protoze se jim tv cinnost libi. Kdo z nich ale zasel za veden se te zastat? Deticky se vystridaji, ale zastaraly neprejicny kolektiv zustane.

Je na case to tam trochu rozvirit a nebo jit o dum dal!

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Dirtyangel: Zasla bych za ředitelem/provozovatelem školky a naplno mu řekla, ze pokud se za tebe nepostavi, odejdes jinam

to ona neudělá, ona se bojí, i když vidí že "jak" ostatní dělaj, tak je chválí a před rodičema brání (už se bouřili).

Cituji Dirtyangel: S tvymi schopnostmi se ujmes kdekoliv, vylety si urcite fokumentuj,

máme naší třidní webgaleriia mám to uložené
Už jsem před zimou, to bylo ještě nezávazně, kontaktovala jednu spec.mš, chtěli poslat Cv a všechny zásluhy a pak mi volali, že od září se tam možná uvolní místo - jedna důchodkyně.

Cituji Dirtyangel: Zasla bych za ředitelem/provozovatelem školky a naplno mu řekla, ze pokud se za tebe nepostavi, odejdes jinam. Laksnost a alibismus ostatnich ucitelek neni tvuj problem a vidis, ve vysledku jsi fy ta dpatna kdyz se snazis jak muzes.

Ajajaj, tak právě vůči ředitelce bych byla dost opatrná, ona je ta, kdo odměňuje a ona bude ta, která bude podávat reference potenciálním za-telům. Spíš bych se jí dotázala, v čem vidí problém, co je špatně, co by mi poradila pro klid v kolektivu, co vlastně očekává od mého pracovního výkonu. Asi to ničemu nepomůže, ale sama za sebe bych byla zvědavá, jak okecá laxnost ostatních učitelek.

Najela bych na krizový plán sestavený v kontextu s tím, jak moc tuto práci potřebuješ. Priority si musíš určit sama i to, co jsi ochotná obětovat, příp. zkousnout.

Ono je to s prací stejné jako ve vztahu, všechno souvisí se vším.

Asi seš na tamější kolektiv příliš temperamentní. Na druhou stranu, pokud jsou kolegyně tzv. dosluhující učitelky, tedy pár let před důchodem, tak se zas tak nedivím, že se jim už nechce s děckama rajsovat po výletech a hájí si svůj klid.

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji xiuxina: Na druhou stranu, pokud jsou kolegyně tzv. dosluhující učitelky, tedy pár let před důchodem, tak se zas tak nedivím, že se jim už nechce s děckama rajsovat po výletech a hájí si svůj klid.

dvě mají cca 8 let do důchodu, dalších 6 je ve věku 40-50, mně je 28 a jedna je mladší než já - jak jsem se dozvědla, nejvíc mě sleduje právě ona, řeší jakto že mám nejvíce volna,mojí prac.dobu a právě ty akce.

Cituji hanci: mně je 28 a jedna je mladší než já - jak jsem se dozvědla, nejvíc mě sleduje právě ona, řeší jakto že mám nejvíce volna,mojí prac.dobu a právě ty akce.

A víš, co má za problém? Ty nedodržuješ svoji pracovní dobu nebo si myslí, že se venku s dětma flákáš?

Tak říká se, že nejhorší je srážka s blbcem, on se téměř vždy v kolektivu najde nějaký narušitel nebo tzv. "spravedlivá'' duše. Ještě mě napadlo, jestli si některá z nich, např.: ta mladá, neplánuje dohodit na tvé místo někoho známého nebo někoho, kdo by jim tolik nevířil ve třídách prach - chtělo by to znát motiv. Opravdu se pokus promluvit si s ředitelkou školy v klidu, dle jejího přístupu k danému problému snad vycítíš, co můžeš od svého dalšího působení v MŠ očekávat. Asi by to chtělo najít kolektiv podobného ražení. Ale na tvém místě bych prozatím hodně zatla zuby, hlavně kvůli praxi a hledala nové místo o 106.

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na xiuxina:
ne naopak mám nejvíc dovolená-protože za některou vždycky zastupuji a venku se nepotkáváme, páč mě nebaví s dětmi postávat na prázdné zahradě, tak chodíme radši na blízká hřiště.
No podle zdroje (ze zaměstnanců) tady prostě vždycky dřív byla za hvězdu, no a pak jsem nastoupila, tak jako se chvástala jak to bude super, co budeme spolu pro děti vymýšlet atd., jenže když jsem se tedy chtěla domluvit, tak neměla nikdy zájem, že toho v práci má jako dost a vymýšlet něco dalšího...tak jsem to zkusila bez ní a tím se asi všechno rozpoutalo, pomlouvá roznáší, zbytečně řeší ale nikdo proti ní nepůjde, vdala se do vlivné sponzorské rodinky.

arrow
profile_image
Lady.I
od 28. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Podle mého je tím nejdůležitějším prvkem právě fajn kolektiv. Kolikrát totiž člověk nedojde z práce ani tak strhaný samotnou prací, jako spíš psychicky vysílený z kolegů a ani si to třeba tolik neuvědomí.

Cituji hanci: No podle zdroje (ze zaměstnanců) tady prostě vždycky dřív byla za hvězdu, no a pak jsem nastoupila, tak jako se chvástala jak to bude super, co budeme spolu pro děti vymýšlet atd., jenže když jsem se tedy chtěla domluvit, tak neměla nikdy zájem, že toho v práci má jako dost a vymýšlet něco dalšího...tak jsem to zkusila bez ní a tím se asi všechno rozpoutalo, pomlouvá roznáší, zbytečně řeší ale nikdo proti ní nepůjde, vdala se do vlivné sponzorské rodinky.

Docela zásadní informace. Vidí v tobě nepřítele a konkurenci, zkrátka jsi se srazila s blbcem

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené