arrow
profile_image
Migelin
od 12. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Minulý týden sjem se dovzěděla, že musím držet jaterní dietu. Dočetla jsem se, že nesmím nic tučného, kořeněné....Nevím ale, jak je to se sladkým, nevím čím nahradit třeba čokoládu. Mám také ráda různé cereální sušenky (bebe) a musli tyčinky, ale nevím, jestli je to při dietě vhodné. Nemáte někdo tip na nějakou stránku s recepty nebo vlastní, které jste si při téhle dietě dělali, už jsem přejedená rýže a těstovin se zeleninou....navíc, když si to člověk nemůže ani dochutit....Díky.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vím, že kámoška nemohla sladké limonády (coca cola atp,), alkohol, sladké čokoládky, sušenky.... Hodně jedla černé pečivo s trochou másla ( nesměla tučná jídla) s plátkem šunky a hodně zeleniny... asi ti to ale moc nepomohlo

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

a co kvalitní hořká 85% čokoláda?
Myslíte že ta taky nesmí být?

URL
š

arrow
profile_image
Ilsa
od 27. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem tuhle dietu držela při mononukleóze a jako moučník mi vyhovovala piškotová roláda s ovocem a riccotou.
Riccotu můžeš využít i jinak - naslano i nasladko, do krémových polévek, omáček, pomazánek... Nemá moc tuku, ale chutná smetanově.

arrow
profile_image
Pettyna
od 24. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Prodělala jsem mononukleozu a teď taky držím jaterní dietu.
Reaguji na Labtec:
Mě právě bylo zase řečeno, že tmavé pečivo nesmím, protože je těžce stravitelné a raději jenom bíle a od druhého dne. Nesmím nic kynutého. Omezit co nejvíce tuky. Myslím, že se smí sníst nějakých 40-60 g na den. Co nejvíce bílkovin takže nízkotučné jogurty, sýry, odstředěné mléko a cukry se smí s mírou, ale samozřejmě to radši nepřehánět. Jíst malé porce a často. Bebe sušenky se smí, ale těch musli tyčinek bych se bála. Oříšky se taky nedoporučují. Ale on každý říká něco jiného. Nikde jsem žádný manuál přesný co jíst nenašla

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Internet je plný odkazů na jaterní diety. Stačí se jen podívat.
Když mi lékař doporučil jaterní dietu kvůli rekonvalescenci, tak jsem měla docela radost, ptž jsem si myslela, že zhubnu. Opak byl ale pravdou. Protože jsem nemohla jíst hodně typů potravin, které jsem měla ráda, nahrazovala jsem je v hojném počtu jinými - piškoty, raciolkami (těch jsem spořádala několik balíčků za den)... A šup, kila byla nahoře. Nezapomeň si proto hlídat kalorický příjem a výdej, pokud nechceš dopadnout stejně. I když se po mononukleóze nedoporučuje nějaký velký pohyb, tak procházka ještě nikoho nezabila.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Migelin:
Měla jsem mononukleózu před dvěma lety a sladké jsem si nahrazovala ovocem či přesnídávkami s piškoty

Nevím sice co na jaterní dietu,ale nejlepší věc na regeneraci jaterní tkáně je ostropestřec mariánsky-semínka.Dají se koupit ve zdravé výživě a jí se jedna moka lžička semínek 3x denně,nejlépe na lačno a během dne tak 1 hod. před jídlem . . .dobře rožvýkat na kašičku!
Můžete mrknout i na jaterní očistu na tyto stránky http://www.zdravi-az.cz/, mám ji za sebou a nevěřila jsem co všechno je v játrech!

Cituji Zlobidlo: Nevím sice co na jaterní dietu,ale nejlepší věc na regeneraci jaterní tkáně je ostropestřec mariánsky-

To sice ano, ale počítám, že Migelin dostala prášky typu Flavobion, takže to už ostropestřec je.

Reaguji na bucinek07:

Žádné léky ani syntet. vitamíny se nevyrovnají přímo bylině,plodině nebo ovoci a zelenině.Rozžvýkaný ostropestřec je totální bomba na jaterní tkáň ,nicméně slupnou prášek je možná pohodlnější,ale ne efektivnější . . .no ať si sama vybere co jí bude více vyhovovat . . ..

Reaguji na Zlobidlo:
Já to myslela tak, aby to zas nepřehnala, protože např. zrovna Flavobion z ostropestře je.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené