Ahoj,
přítele už cca 7 dní bolelo břicho, dostával velmi časté křeče do břicha, měl nutkání jít na wc, ale průjem ani zácpu nemá. Křeče trvají cca 1-2 minuty, svíjí se v bolestech. Šel k obvoďačce, ta ho poslala na chirurgii, udělali mu vyšetření - prst do konečníku, stěry, vzali mu krev a moč. Prý má ve střevech nějaký uzlinky. Doktor mu jen řekl, že nemá pít alkohol, a jíst zdravě a dietně a nejíst nadýmavá jídla. Toť vše. Z čeho to má - příčiny mu neřekl, ani jak to vyléčit. Dal mu jen práčky No Spa, které jsopu ale univerzální - četla jsem příbal. leták, že to uvolňuje vnitřní měkké svaly a je to na koliky ledvinové, žaludeční i na menstruační bolest... a ulevuje to od bolesti. Jenže to podle mě uvolní jen ty svaly v křeči a ty uzlinky to asi nijak neléčí. NA kontrolu ani chodit nemá - což nechápu! Jen v případě zhoršení by pak podstoupil kalonoskopii... Tyto křeče měl třeba 15x za noc, přes den každou hodinu.. po těch prášcích už měl v noci jen 1 křeč. Ale mám strach, že těmi prášky se to neléčí, nedostal ani doporučení k nějakému odborníkovi. Jo a není to infekční. Co s tím?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ariela: Z čeho to má - příčiny mu neřekl

A zeptal se ho?
Tak jedině zkusit jiného doktora nebo počkat co udělají léky

Cituji Reza: A zeptal se ho?

Jojo, zeptal, že příčiny můžou být různé... to toho řekl, že.. ty křeče se mírní po těch lécích, jenže to asi nezlikviduje ty uzliny, jak jsem tak pochopila...

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak leda jiného doktora... Pokud to přetrvá, ať si nechá napsat žádanku na gastroenterologii, tam se na to specializují a měli by mu pomoc.

Tak určitě by měl hlavně znát diagnozu, její přesný název. Pokud se s doktorem moc nedá bavit o příčinách apod., tak si to podle diagnozy vyhledat na internetu. Třeba to může být z jídla a opravdu to po dodržení zdravého stravování odezní a uzliny se ztratí.
Jinak doporučuji doktory vyloženě otravovat, zrovna včera jsem četla článek, že spousta lékařů nerozpozná ani počáteční příznaky rakoviny, lidé pak žijí v domění jiné diagnozy třeba i rok, než se přijde na to, že je to všechno jinak.

Cituji Vokounka29: žádanku na gastroenterologii

No to teď řešíme s jeho tetou, která na tom byla a toho doktora zná, budu jí večer volat a zkusit se k tomu doktorovi procpat. Na googlu jsem se toho právě moc nedočetla, ani tady na omlazení není podobná diskuze. Spíš jsem četla, že to má i dost dětí ty uzliny a maj pak bolesti břicha a křeče. Ale nějaké rady, jídelníček, příčiny apod. jsem se nedočetla. Jediná příčina, co jsem vygúglila je, že se to může objevit po střevní chřipce. Ale tu měl naposled na začátku března...

Cituji simuška: Tak určitě by měl hlavně znát diagnozu, její přesný název.

No, mně přijde, že toho moc doktor nezjistil, protože v té lékařské zprávě akorát píše, kolikrát v den vyšetření byl na velké, konzistence normální, kolikrát za den má křeče, prostě ten doktor popsal, co mu přítel řekl. a jen ještě napsal, že to není infekce, krev, moč, výtěr v normálu, jen ty uzliny. Toť vše.. a že má dodržovat dietu. Nějaký název nemoci, nebo tak něco, vůbec...
Já jsem sem chtěla napsat proto, jestli jste některá neměla totéž nebo zkušenosti s tím, popř. léčbou, postup apod. no. Přítel je bohužel typ člověka, že to co mu řekne doktor, to tak vezme a dál to moc neřeší, takže ho nebombarduje dotazama, jako bych to udělala já

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Ariela:
Určitě ho tam zkuste procpat. Nemusí to být nutně hned na to vyšetření, ale minimálně by vám ten doktor měl říct, co a jak.

No, pokračování. Dělali mu ultrazvuk břicha a má teda zvětšené uzlinky na střevech. Je to prý v normě, takže to doktoři řešit nebudou. Prášky No-spa dobral, cca 2 dny vše úplně ok.Pak ho zase začalo bolet břicho, ale jen trochu, ale pořád. Apendix má vyoperovanej, takže ten to nebude. Vadí mi, že břicho ho pořád pobolívá, ale doktor říká, že je to v normě. Ještě jsem četla, že zvětšené uzlinky ve střevech můžou způsobovat větry a třeba i z toho může mít bolesti. Nevim, jestli by mu třeba nepomohl espumisan nebo imodium... doktor mi tohle prostě neřekl.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené