arrow
profile_image
neonka
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, přítel si hledá práci. Našel nějakou nabídku a půjde tam na pohovor. Ted ale kouká a tu práci nabízí nějaká agentura a ne přímo ta firma, kam by měl dyžtak nastoupit. Nemáte nějaké zkušenosti jak to probíhá když je teda mezi nima agentura? Brali by mu něco z platu nebo něco podobnýho?

arrow
profile_image
kostka
od 29. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Příjde do agentury, tam má "pohovor" s lidma z agentury a když je vhodný, tak ho pošlou do práce. Určitá částka z jeho výdělku jde agentuře. Lepší je tedy si najít práci bez agentury)

arrow
profile_image
neonka
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na kostka:
aha..a nevíš jak je to s tim jak může odejít? když by to vzal jako že by měl aspon něco, tak jestli ho nechaji jít když si najde něco jinýho nebo tam musí určitou dobu zůstat..a nevíš kolik si tak každej měsíc přibližně berou? (stovky,tisíce?)

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

3

To je blbost, žádný peníze z Tvýho platu si agentura nebere. Agenturu si najme firma, která hledá nové zaměstnance a nechce se jí samotné to řešit a zvát mraky lidí na pohovory, tak uchazeče pozve na pohovor nejdřív agentura, která to "proseje" a přímo firmě pak pošle na pohovor jen několik nejlepších kandidátů. Pokud jde o provizi agentuře, to je mezi ní a firmou, uchazečů o zaměstnání (resp. budoucího zaměstnance) se to netýká. Mívají smluvenou určitou částku, kterou agentuře firma zaplatí, pokud se firma rozhodne některého z kandidátů, které jim agentura poslala, přijmout. Svoji poslední práci jsem taky získala takhle přes agenturu a jak jsem ve firmě začala pracovat, dozvěděla jsem se pak "zákulisí" celé té srandy - za výběr zaměstnance jim pak agentura poslala fakturu na 60 tisíc, to jsem šla do mdlob. Prostě šaškárna a la realitní kanceláře. Na jiném pohovoru ve firmě, kam mě taky poslala pracovní agentura, mi dávali vizitku, že si teda pak zavoláme - chtěli to obejít a domluvit se přímo se mnou, no nedivím se, ušetřili by spoustu peněz.

Takže závěr je ten - neboj, Tobě nikdo žádné peníze strhávat nebude, je to čistě mezi firmou a agenturou, Tebe se to vůbec netýká

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

3

Cituji neonka: jestli ho nechaji jít když si najde něco jinýho nebo tam musí určitou dobu zůstat.

Sorry, teď jsem si přečetla, že se to netýká Tebe, ale přítele, ale to je jedno. Pracovní smlouvu by pak uzavřel přímo s firmou, ne s agenturou, ta už by v tom nehrála roli, je to jen dohazovač zaměstnance firmě. Takže to už je pak klasický postup - ve zkušební době může odejít kdykoli, po zkušebce výpovědní doba nebo dohoda.

Reaguji na jana81:
tak s tím bych nesouhlasila, agentura si bere část ze mzdy, pokud je zaměstnanec pod ní, firmu vyjde levněji, když si agentura bere procento z platu zaměstnance než aby si sama zřizovala personální oddělení a celé náklady hradila sama. Nevím odkuď jsi, ale u nás je obrovským zaměstnavatelem hyundai, který přibližně poslední dva roky bere pod agenturou, takže se tam nikdo už nehrne, pokud ano tak přes známé.Přítel měl to štěstí, že tam nastoupil ještě dřív.A taktéž když se propouští, jdou první ti , kteří jsou pod agenturou.

arrow
profile_image
Rabbit Heart
od 19. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Januel: agentura si bere část ze mzdy, pokud je zaměstnanec pod ní

No pokud je zaměstnaný agenturou a ne přímo tou firmou, tak možná... Ale některé agentury opravdu fungují jen jako dohazovači pro firmy, jak psala výše jana81.

arrow
profile_image
partyanimal
od 8. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Agentura si vždy bere část mzdy a vím i o takových agenturách, které si berou přesně polovinu platu, což je fakt masakr! Určitě je lepší, najít si práci sám a agenturu si nechat jako zálohu, kdyby si přítel práci nemohl dlouho najít a neměl už dostatek financí Můj bývalý přítel taky pracoval přes agenturu a měl kolikrát problém s proplacením přesčasů a smlouvu mu agentura prodloužila třeba i jen na 1 měsíc!

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji partyanimal: Agentura si vždy bere část mzdy

Není pravda. Pokud je agentura jenom takový "dohazovač" zaměstnanců a zaměstnanec má smlouvu přímo s danou firmou (ne agenturou), tak mu agentura žádnou část mzdy nebere, ta firma agentuře zaplatí nějakou provizi za zprostředkování nebo tak něco.

arrow
profile_image
neonka
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Je to agentura JOBPOINT. Nemáte s ní někdo zkušenosti?

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

3

Cituji partyanimal: Agentura si vždy bere část mzdy

To není pravda - jak jsem již psala, já taky získala zaměstnání přes agenturu, ale znamenalo to pouze to, že jsem šla nejdřív na pohovor do agentury (u mě se jednalo o Grafton, což je jedna z největších personálních agentur), ta mě pak poslala na pohovor přímo do firmy a pracovní smlouvu jsem pak uzavřela přímo s firmou. O agentuře v pracovní smlouvě nebyla ani zmínka a ve chvíli, kdy jsem s firmou uzavřela pracovní poměr a firma agentuře zaplatila provizi, byla agentura jednou pro vždy ze hry. Nikdy jsem neslyšela o tom, že by zaměstnanec uzavřel smlouvu s agenturou a ta by si brala část jeho mzdy. Personální agentury se zabývají vyhledáváním zaměstnanců a personálním poradenstvím pro firmy - vše je mezi firmou a agenturou, zaměstnance přímo se to nedotýká.

Cituji neonka: Je to agentura JOBPOINT

Tu neznám, ale není přece nic jednoduššího, než aby šel Tvůj přítel na pohovor a přímo se té agentury na to zeptal, jak to funguje, jestli ho budou posílat na pohovor přímo do firmy a jestli bude uzavírat pracovní smlouvu přímo s firmou.

Pracovala jsem v call centru pod agenturou a měla jsem stejnou mzdu jako neagenturní zaměstnanci, takže mně ze mzdy agentura nic nestrhávala. Smlouvu jsem měla s agenturou, ne se společností, kde jsem pracovala.

Cituji Januel: A taktéž když se propouští, jdou první ti , kteří jsou pod agenturou.

Přesně tak.

arrow
profile_image
mayyas
od 27. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co takhle podívat se přímo na web té agentury? http://www.jobpoint.cz/

...z nich vyplývá, že se jedná o personální agenturu "dohazovací", navíc tam výslovně uvádí že pro uchazeče je vše zdarma

Jinak - existují oba typy personálních agentur:
- jak "dohazovací", kde uchazeči neplatí nic, odměnu hradí zaměstnavatel (jak psala Jana81) až po nástupu kandidáta
- tak "agenturní zaměstnavatelé" - agentury, které na smlouvu zaměstnávají lidi a ty pak "prodávají/posílají" do firem. Smlouva je mezi zaměstnancem a agenturou, agentura si samozřejmě k sazbě něco připočítá, záleží ale na jaké mzdě se domluvíte. Firmy tento způsob hodně využívají, protože takhle se papírově nejedná o jejich zaměstnance (jednodušeji se jich tedy můžou zbavit, vyměnit...), a náklady jsou taky z jiného "balíku", než personální náklady na vlastní zaměstnance.

arrow
profile_image
neonka
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na mayyas:
na web jsme koukali, zas tak hloupí zase nejsme

jenom s tim nemáme žádný zkušenosti a nic jsme od nich nevyčetli. takže děkuju za informace

arrow
profile_image
Petruše86
od 4. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem praocovala přes agenturu ve státní správě, měla jsem stejný plat jako mý kolegové, rozdíl byl v tom, že jsem neměla nárok na benefity jako oni, ale třeba zas agentura mi dávala stravenky...byla jsem tam v mezičasech na dvou pozicích a pod dvěma agenturama. Jedna Grafton(to asi měsíc, pak jsem byla přímo zaměstnancem úradu) a druhá bit cz (to asi rok), s ani jednou nikdy nebyl žádný problém ale třeba v životopise to neuvádím, protože některý lidi to nechápou, tak uvdám, že jsem prostě rostě pracovala ve státní správě a na jaké poziciú
Agenturu JOBPOINT neznám, ale pokud na netu najde dobré refernce a přítelovi se práce bude zamlouvat a budou se mu líbit podmínky, proč to toho nejít, odejít přeci může kdykoli, hm?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené