arrow
profile_image
meberry
od 7. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ziralka: člověk není přirozeně vegetarián přece

Máš pravdu,jsme přirozeně plodožravci

Cituji Kokinecka: Já nechápu tady ty vegany a vegetariány a tady ty blbosti.

Drahá,udělej mi tu laskavost a když o tom nic nevíš,raději se k tomu nevyjadřuj.
Vegan si může říkat i člověk,který jí celý život suché rohlíky a to potom asi nebude vypadat moc zdravě.Myslím,že to bude případ přítelkyně tvého kamaráda-nejí vyváženě,nemá potřebný přísun živin.Nejde jen z jídelníčku vyřadit všechny živočišné potraviny,musíme je nahradit rostlinnými tak,aby nám nic nechybělo.

Cituji Kokinecka: když si dal šunku tak mu nechtěla dat pusu protože jedl maso

To je snad pochopitelné,že se jí to příčilo.
Nechci to tady ale moc řešit,bylo by to na dlouhou diskuzi,jak to tak známJen jsem napsala svůj názor.

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Líbí se mi názor Laky, Lucrezie a Kokinecky. Pojmu to ještě z trochu jiné stránky:
Myslím si, že se zdravou stravou silně souvisí zdravý vztah k jídlu. Když někdo bere jídlo ne jako pokrm, ale pouze jako zdroj určitých živin nebo přemýšlí nad tím, co sníst může a co ne, o zdravém stravování se rozhodně hovořit nedá. Zdravá strava pomáhá člověku k lepší psychické kondici a to se s dodržováním striktních dietních opatření či myšlenek na to, co ne/můžu sníst, vylučuje. Ke zdravé stravě patří i dort na oslavě milovaného ditěte, kousek masa snězený při grilování s přáteli nebo zmrzlina, kterou si dáte při příjemné procházce s partnerem...

Jinak se snažím jíst tak, jak to popsala Peg a třeba i partnerovi chystám svačiny tak, aby byly výživově hodnotné, ale, bez urážky, mrzelo by mne, kdybych na mne sedělo toto:

Cituji Peg: já už jsem blázen a posedlá zdravým jídlem

arrow
Neprodává v Bazaru

já nevím teda jací jsme plodožravci já mám za to že jsem lovili mamuty .
Jsme lovci a sběrači. Takže jsme lovili maso a sbírali plody!! Není to tak že bychom jenom sbírali plody.
Já jsem pro zeleninu, ovoce, obiloviny ale stejně tak jsem pro maso!!

Ať si jí každý co chce. Jen ať nikdo neříká že je to zdravé!

Prosím už nerozmazávejte toho mého smajla. Nemyslela jsem to tak na tu pusu spíš na ten zabijačkovej rozchod.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Red_fire: Ke zdravé stravě patří i dort na oslavě milovaného ditěte, kousek masa snězený při grilování s přáteli nebo zmrzlina, kterou si dáte při příjemné procházce s partnerem...

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Laky: no asi jim to nikdo nevysvětlí..My např bydlíme na vesnici a kousek od nas je menší farmička..chov krav a prodej domácích sýrů,mléka,tvarohu..chodíme pravidelně na mléko k nim odjakživa(je to čerstvé,zdravé..a že je to tučné se dá přehlédnout,když si přidáme jen trošku do mléka nebo si dáme jednu skleničku a to ho ani nepijeme každý den)..a někteří lidi nechápou jak to můžeme pít. Pochopím např, že někomu čersrvé kravské mléko nechutná,že mu to smrdí nebo tak něco a musí si koupit v obchodě, které je už nějak upravené..ale proč si proboha někdo koupí odtučněné,které už s mlékem nemá nic společného to nechápu

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kokinecka: jsem taky tak trochu vitarián když si občas uděláme tatarák

Tak to seš vitarián jako

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji meberry: .Nejde jen z jídelníčku vyřadit všechny živočišné potraviny,musíme je nahradit rostlinnými tak,aby nám nic nechybělo.

V momentě kdy říkáš nahradit, říkáš, že je něco špatně. Je celkem jedno jestli tuk nahrazuješ škrobem, maso tukem a moukou nebo živočišné bílkoviny rostlinnými (které mají úplně jiné složení a většinou nejsou v kombinaci, aby je člověk všechny strávil). Když něco nahrazuješ, už to není přirozená zdravá strava.

Cituji Jánošík: Pro mě asi strava, co jedli třeba naši praprarodiče na vesnici (teda pokud to nebyla nějaká chudina). Čerstvé mléko (často bylo spíš kozí), domácí máslo, sýry, tvaroh, vlastní brambory, zelenina a ovoce podle sezóny (jablka a kořenová zelenina po celý rok, ta se uskladňovala), maso s domácích chovů a když uzennu tak domácí/od známého. V dnešní době je spíš reálnější to co psala Laky. hlavně kvalitní potraviny bez náhražek (a vše v přiměřeném množství a s dostatekm pohybu)

Naprosto souhlasím, jen si zapomněla na sádlo Je pravda, že to už není při našem stylu života vhodné.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Red_fire: ale já to nemyslela nijak špatně..mě to tak vyhovuje..neříkám,že si občas nedám něco jiného..samozřejmě,že si dám zmrzlinu v létě..dám si dort na oslavě(zrovna v sobotu me to čeká na mojí oslavě..)) dám si víno,které miluju..ale mimo to se stravuju zdravě a je to jeden z mých koníčků (cvičení,zdravé jídlo,zkoušení zdravych receptů atd..)

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tamaris:

Cituji tamaris: Tak to seš vitarián jako

Já jsem ultravegan, nejím nic co vrhá stín (kdo zná, pochopí )

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji daty: Já jsem ultravegan, nejím nic co vrhá stín (kdo zná, pochopí )

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kokinecka: Když ji vidím jak jde po ulici tak je to člověk naprosto bez energie jen tak divně se plouží, nic se jí nechce, neusměje se, bledá je nemá na pohled moc zdravou pleť ani vlasy. Řekla bych že je to na 100% tím jejím vegetariánstvím

Absence masa v jídelníčku ještě z nikoho trosku neudělala. Když je člověk bledej a bez energie a celkově vypadá nezdravě, tak to bude dlouhodobým deficitem minerálů a vitamínů a konzumací masa se z toho těžko dostane. Takže ta chyba bude asi jinde a na vegetariánství bych to nesváděla.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji daty: Já jsem ultravegan, nejím nic co vrhá stín

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na meberry: fuj..no jako nic proti veganům..pro tebe to možná je super..ale nečetla jsi nedávno článek ,který bežel na internetu o chlápkovi,který byl vegan celý život a potom začal mít různé zdravotní problémy..nepomáhaly mu žádné prášky ani nic a nevedel čím to je(padaly mu vlasy,kazily se zuby,mel špatný cholesterol,tlak,nefungoval mu dobře žaludek ani střeva..a vubec nevedeli co sním je..) a co myslí že udělal..? začal jíst maso a víte co se stalo? všechny zdravotní problémy vymizely..Jééj zázrak co?
člověk přece od přírody není žádný býložravec....vždycky lovil...To samé moje sestřenka..měla takové hippies období..a nejedla maso a živočišné produktu..naštěsti jí doslo že dela blbost,když jí začaly padat vlasy a nenechala to zajít dál..začala jíst normálně a vlasy zase zhoustly..a je spokojená

Cituji meberry: Zdravá strava=Raw vegan strava
Nic jiného,než tohle,dle mě zdravá a přirozená strava pro člověka není

Myslíš?
Někteří vegani moc zdravě nevypadají.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na tamaris:

Maso je zdrojem plnohodnotných bílkovin a obsahuje esenciální aminokyseliny, které si tělo neumí samo vytvořit. V tomto ohledu nedosahuje rostlinná strava stejné hodnoty. Zároveň se jedná o bohatý zdroj minerálních látek, železa a vitamínů A, D a B.

zdrojem je jeden článek o vegetariánství pro a proti

Peg
Já jsem ten článek o tom chlápkovi taky četla

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené