arrow
profile_image
HankaCake
od 26. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj
už delší dobu si pohrávám s myšlenkou začít psát svůj blog na klasických stránkách s .cz plus tam mít eshop. Jako je to např. tady http://www.ruzovyslon.cz/ ,napadly mě tyhle stránky protože je to stejné "téma", které bych měla já.
Jenže, nedokáži svojí myšlenku realizovat, a tak se ptám- Co všechno to obnáší? Může to vlastně člověk zvládnout sám nebo potřebuje někoho, nějakou firmu?
Máte někdo zkušenost se založením eshopu?
Budu moc ráda za všechny rady

Jej, to je široké téma. Já jsem si zakládala eshop nedávno a zvolila jsem jednoduchou cetu - shop a doménu jsem si pronajala. Pak už si jenom vymodeluješ shop na základě šablon a je to. Zní to jednoduše, ale pro amatéra to taková sranda není. No, ale trošku se s tím popereš, naházíš si tam kategorie a zboží a můžeš prodávat. Když o tobě někdo ví...
Platím 300 Kč měsíčně.

arrow
profile_image
Yvonna mojeid
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Blogerka

já jsem zase šla cestou "vlastního" eshopu, protože u těch pronajmutých se mi nikde nelíbil design (což byla pro mě jedna z velmi důležitých věcí ), ale nemít známého ajťáka, tak to sama nezvládnu... I tak jsem nad tím strávila hodiny a hodiny práce nastavováním, pořád někde něco nešlo, v podstatě jsem to musela ten celý přednastavený systém (je to Prestashop) přetvořit sama. Což je nevýhoda, ale výhoda zas je, že nikomu nic neplatím (kromě domény a webhostingu, samozřejmě, ale to je pár stovek za rok ) a můžu si ho měnit, jak chci.
Teď vypadá takhle - http://www.yvonne-cosmetics.cz/

Jinak ale myslím, že to můžeš zvládnout sama, když jsem to zvládla i já (do té doby jsem nevěděla absolutně nic jak o obchodu, daních apod., a technicky jsem taky spíš antitalent ).

arrow
profile_image
HankaCake
od 26. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Yvonna:
já se toho právě bojím, a potřebovala bych asi také někoho kdo by mi pomohl..ale vypadá to že mezi známými nikdo takový není.
Jinak tvůj eshop vypadá skvěle! Já bych chtěla taky něco podobného, čistý jasný design. Jen asi obráceně, aby po kliknutí se otevřela primárně stránka se články, recenzemi atd.. a jako vedlejší eshop (jako ty máš právě možnost blog)
Už jsem pochopila že musím mít ŽL je ještě něco co si před tím musím "vyběhat"?
Děkuji

Reaguji na HankaCake:
No musíš mít ŽL a dodavatele Jinak už je to na tobě, jak budeš schopná si získat a udržet zákazníky...

arrow
profile_image
Yvonna mojeid
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Blogerka

Reaguji na HankaCake: ten design je asi jediný háček, no . Jedna možnost je spokojit se s obyčejnějším vzhledem a pronajmout si to přes Eshop-rychle, Shoptet apod. a to zvládneš v pohodě sama, nebo si ho nechat vyrobit, ale to jsem slyšela, že může vyjít pěkně draze... Záleží taky, kolik jsi do toho ochotná investovat, protože ze začátku vše, co vyděláš, zas cpeš do eshopu zpátky, aspoň já , takže...

Přesně, ŽL, a nahlásíš se Jednotným registračním formulářem, který podáš na živnosťáku, na finančák, sociální a pojišťovnu. To je z hlediska papírů všechno, pokud nejsi plátce dph (já nejsem a je to výhodnější, pokud bys např. neobjednávala přímo od výrobců mimo EU). A ještě se pak musíš přihlásit na Úřad pro ochranu osobních údajů (online).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené