Ahoj holky, zajmalo by mě co všechno vám rodiče platí, mám pocit že moji rodiče mi zaplatí jen něco na jídlo a na školu, tím to končí, někdy ani to ne.
Za co si mám koupit oblečení,kosmetiku, dovolenou apod? jsem studentka, chodím do školy, takže brigády jen přes léto, přes týden to nestíhám, a na malém městě kde bydlím se brigády shání opravdu těžko.
Kdykoliv za nimi přijdu a poprosím je o peníze, slyším jen odpověd: "ted nejsou peníze". Je mi z toho nanic, chtěla bych mít dost pěnez na všechno, jenže mám sotva na kratasy, ted přišlo léto a já nemám nic na sebe..Chápu že, když nejsou peníze tak nejsou, ale je zajímavé že na to co potřebují vždycky je :/
Jak to řešíte vy?

arrow
profile_image
Barušenka
od 5. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měla jsem to stejně jak říkáš..U rodičů jsem pouze jedla, zaplacení paušálu byla samozřejmost a vše ostatní, kosmetiku, oblečení bylo na mě z brigády a dovolenou to už je podle mě luxus aby ti platily rodiče, teda nevím kolik ti je? Ale v 17 jsem jela s přítelem na první dovolenou a musela jsem si ji platit sama..

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ty si stěžuješ že ti nedaj na dovolenou, na oblečení... kolik dostáváš?

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Barušenka: U rodičů jsem pouze jedla, zaplacení paušálu byla samozřejmost a vše ostatní, kosmetiku, oblečení bylo na mě z brigády a dovolenou to už je podle mě luxus aby ti platily rodiče, teda nevím kolik ti je? Ale v 17 jsem jela s přítelem na první dovolenou a musela jsem si ji platit sama..

já bydlím sama,od 15 si platím sama oblečení a všechno kolem. dovolenou jedině z brigády. jako říct rodičům dejte mi na dovolenou bych si ani nedovolila.teda samozřejmě mě živili ale když jsem něco potřebovala nebo chtěla šlo to z brigády. krom vyjímky zimní bundy po 4letech k Vánocům..

arrow
profile_image
Doodie_M mojeid
od 31. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jako kdybych slyšela sebe před pár lety.. mně rodiče platili školu, intr, následně privát, jízdné a takové ty standardní studentské výdaje, a dostávala jsem 500Kč/týden a bylo na mně, jak s tím naložím, a samozřejmě mě šatili a obouvali, ale rozhodně jsem nikdy v té době nechodila nakupovat tak, jako teď, když si tohle všechno už můžu dovolit sama..
taky jsem byla pořád hrozně naštvaná a nešťastná, myslela jsem si, jak na mně šetří a jak mě odbývají - to je podle mě v rodinách, které sice netřou bídu s nouzí, mají se dobře, ale prostě si nemohou dovolit žádné extra výstřelky, normální a na denním pořádku..
podle mě málokterý rodič schválně utrhuje od úst vlastnímu dítěti a dělá ho tak nešťastným, naopak se rodiče, nebo alespoň všichni v mém okolí, pro své ratolesti skutečně obětují a dávají jim to nejlepší, co si mohou dovolit.. pokud mají nějaké finanční problémy, určitě jim to neusnadňuješ věčným naříkáním, co všechno bys chtěla, aby Ti koupili...

takže pokud Ti to nestačí, budeš nejspíš muset svůj rozpočet posílit vlastní pílí a chodit na brigády častěji a přičinit se nějak sama..

arrow
profile_image
3moniczka3
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně máma platí nájem v Brně za studentský byt +týdně něco málo když jedu do školy.. a i to mi přijde moc a štve mě, že ani z brigády kam chodím nárazově si to nezvládnu zaplatit sama.. Letní brigáda by ti měla pokrýt náklady na dovolenou ne? Maximálně by ti rodiče mohli něco málo doplatit nebo dát kapesné..

arrow
profile_image
jacketo
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Blogerka

Až do výšky mi rodiče platili takřka všechno. Na dovolené jsem s nimi byla naposledy asi ve 14 na Slovensku, rok na to do Řecka už mě nebrali (stejně nemohli, měla jsem závěrečné zkoušky ve škole) a další roky do Chorvatska taky ne. Ani mi to nevadilo. Na střední mi platili jízdné na gympl, obědy a dostávala jsem asi cca 300 jako kapesné, což mi vystačilo tak akorát na věci do školy a sem tam koupit dárky. Občas se zadařilo a koupila jsem si i nějaké tričko nebo kalhotky. Ale oblečení mi jinak hradili rodiče. Ale ne tím stylem, že jsem měla každý měsíc dva tři nové kousky. Ani omylem. Zimní bundu jsem měla jednu a nová se kupovala teprve, až ta stará byla na vyhazov. Totéž s kalhotami, dokud vypadaly slušně a nebyly v nich prošoupané díry, nebyl důvod kupovat nové. Jasně, občas jsem něco dostala i tak, když se jelo do města a s mamkou jsme se shodly, ale jinak jsem si nevyskakovala.

arrow
profile_image
Mirindík
od 6. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na blanuulkaa:
To je opravdu neskutečné. Tvůj příspěvek naprosto vypovídá o tom jaká je dnešní mládež! - bez urážky.
Mě rodiče nikdy neplatili nic, chodila jsem od 15 na brigády, po vyučování. Šla jsem do práce, domů došla v noci a zase do školy, celé víkendy atd.
Nechápu jak si můžeš stěžovat a vůbec něco takového napsat.
V dnešní době je všechno hrozně drahé a Tvoji rodiče nevydělávají jen na to, aby jsi měla co týden nové oblečky a kosmetiku.
"ale je zajímavé že na to co potřebují vždycky je :/ " - myslím, že pračka a jiné věci do domácnosti jsou důležitější než kraťase. Víš vůbec kolik stojí kvalitní potraviny?
Tvoji rodiče nejsou Tvoji otroci na výrobu peněz.
Zamysli se spíš nad svým chováním. Navíc - začíná léto - najdi si brigádu!

Já jsem měla zaplaceno jen jídlo, co jsem jedla doma, kapesné jsem nikdy na nic nedostávala a když jsem někam šla, tak jsem dostala max 200,- a to velmi vyjimečně a neměla jsem klid ani při studiu jelikož jsem nebyla podporována ze strany rodiny nijak finančně, takže jsem od 15ti let byla na všech možných brigádách, abych měla alespoň na to málo, co bylo třeba pro moje spolužačky samozřejmost. Paušál jsem od rodičů nikdy neměla, nedostávala jsem ani na kredit, nebo na věci do školy(na SŠ) dovolenou mi zaplatili jen, abych jela s nimi, jelikož nechtěli, abych byla doma sama a vodila si třeba domů kamarádky. Od 15ti let jsem si kupovala veškeré oblečení (a že ho moc nebylo)sama z brigád, pokud jsem nějaké stihla mít a nebo pokud jsem peníze z brigád rovnou neodevzdávala doma jako příspěvek na domácnost(upozorňuji, že celou dobu jsem studovala). Měla jsem opravdu minimum věcí, ale naučila jsem se to brát jako svoje plus. Prostě si na všechno vydělat sama a spoléhat se jen sama na sebe

arrow
profile_image
jacketo
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Blogerka

A botami to bylo stejné, dokud se neodlepila podrážka nebo nepropadly paty a fakt už nešly spravit, nové jsem nedostala. Pak jsem měla možnost jet ve čtvrťáku na gymplu na 3-týdenní zájezd na Blízký východ za 16 000, takže jsem makala na brigádě. S rodiči jsme se domluvili, že si našetřím 10 000 a těch zbývajících 6 tisíc mi dají oni. To byla jejich dobrá vůle a byla jsem ráda. Sice bych zvládla zaplatit si tenkrát výlet celý, ale takhle jsem aspoň měla penízky na útratu na výletě a mohla si pořídit digitální foťák a mám tak dodnes krásné vzpomínky na úžasnou dovolenou. Plus mi platili telefon.
Na výšce mi pak platili akorát jízdné do školy, ubytování plus nějaké jídlo a ten telefon. Takže sponzorovali jen to nejnutnější. Zbytek jsem si platila sama, kosmetiku, oblečení, knížky do školy, prášky, co bylo potřeba. Notebook do školy jsem si taky pořídila z brigády, nikdo mi na něj nedal.
Taky jsem si občas říkala, že mě to štve, že chci nové triko apod., ale když byla možnost brigády, kde jsem si mohla dobře vydělat, tak proč si to pak nekoupit za své. Aspoň vím, že penízky nerostou na stromě, že se o ně musím zasloužit. A pozor, tu brigádu jsem měla na vesnici, takže v tom nevidím žádný problém. Naopak, teď když bydlím ve městě, mám větší problém práci sehnat, než kdybych zůstala bydlet u rodičů, tam bych našla hned.
Takže mi to přijde dost sobecké stěžovat si, že ti rodiče nedají to a to. Brigády existují i o víkendu, ne jen přes týden.
A když jsem přišla, že bych potřebovala peníze, tak jsme se vždy dohodli, jestli to opravdu potřebuju nebo ne. Člověk si taky musí rozmyslet, jestli je to nutnost nebo ne, obzvlášť když prostě nejsou peníze nazbyt. Klidně mě za můj názor ukamenuj, ale je to tak. Trička určitě nějaké máš, kraťasy, sukni taky a chtít po rodičích dovolenou, je podle mě trochu přehnané.
Uvěfom si, že rodiče na to, co ty chceš a považuješ za samozřejmé, makají celý měsíc a ty pak přijdeš, že chceš to a to. Jak napsala Mrindík, pračka aspol. jsou důležitější a jídlo ti zadarmo taky nikdo nedá. Elektřina, voda, teplo, všechno něco stojí. Takže prvně si pozjišťuj výdaje a pak se možná přestaneš divit, až ti příště řeknou rodiče, že nejsou peníze!

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Mirindík: chodila jsem od 15 na brigády, po vyučování. Šla jsem do práce, domů došla v noci a zase do školy, celé víkendy atd.

Jojo, já si také začala vydělávat okolo 15-16let. Zpětně mi máma říká, že za to byli rádi, protože jsem "neskuhrala, že nemám na kalhoty" a oni si to také vždy nemohli dovolit(stavěli dům, tak šly všechny finance tam). Takže jsem měla od nich tramvajenku pár stovek na paušál, co jsem provolala nad to, to také zaplatila a klasicky jídlo, bydlení, občas dražší kousek oblečení(např.kabát). Pak jsem dostávala kapesné od prarodičů, 1000,- na měsíc, ale to už bylo takové to navíc, co jsem si spíš většinou šetřila.

Zrovna nedávno jsme si s kamarádkou říkaly, jak to mají dnešní šesnáctky lehké, hadrů spousta a za pár korun. Za nás začalo H&M a to jsme si i jednou za 2 měsíce mohly dovolit koupit nějaké to tričko , před tím tu nebylo nic takového a už vůbec ne levné. Dovolím si říct, že teď utrácím méně peněz za oblečení, než dříve

arrow
profile_image
Bejbiss
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mam brigádu kde mam měsíčně vždycky + - alespoň 3000,- který ale většinou hned utratim.. Když ne tak si dám něco stranou.. Např. na dovolenou si vždycky aspoň 5000,- přidám (což jsou peníze spíš za narozeniny, vánoce..) .. Jinak mi zbytek doplatí a během roku dostanu peníze na co potřebuju - tj. nějaký větší položky.. Že si chci jen tak o víkendu jet nakoupit hadry to mě už moc nesponzorují protože svý peníze mám.. Ale např. když potřebuju nový boty, bundu tak to vždycky dostanu.
Tvojí situaci ti moc nezávidim ale myslim že to tak má hodně studentů co nechoděj na brigády.. Nebo to je naopak, přítel v životě na brigádě nebyl a má to co si řekne..

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jakmile jsem v 16 začala chodit na brigádu, všechno oblečení i kosmetiku jsem si platila sama...stejně jako teď. Nikdy mi nebylo příjemné si říkat o peníze. Teď jsem bez brigády, takže se musím uskromnit,co se týče právě zmíněné kosmetiky a oblečení. A nemyslím si, že je to takový problém.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Uf tak to mám dost? KOlik ti je? Když tvoji rodiče peníze nemají, tak je prostě nemají...já jsem od 16 chodila víkend co víkend na brigády(a bydleli jsme na vesnici, jezdila jsem do práce skoro hodinu, vstávala jsem ve 4 ráno, takže malé město je výmluva....), rodiče mi samozřejmě dávali najíst a kdybych třeba neměla na zimní boty, koupili by mi je, ne že ne...ale hrdost mi nedovolila natáhnout ruku...nosila jsem brýle, švaly mě a třeba čočky jsem si prostě taky zaplatila ze svého...a nepřišlo mi to divné....když jsem šla na vysokou, platili mi rodiče kolej, jízdné a menzu...tedy v prváku, dali mi čas se zadaptovat a tak, v druháku mi platili bydlení(cca 3000 měsíce) jinak jsem se prostě oháněla sama...ted ve třetáku jsem bydlela zase u nich, mamka mi každý měsíc něco podstrčila, ale o nic jsem si jí neříkala a přišlo mi zase samozřejmé, že si vydělávám na sebe sama...ted jsem se vdala, učila jsem se dva měsíce na státnice a dost se mi příčilo, že mě živí manžel...prostě na to opravdu nemám povahu, když něco chci, musím si na to prostě vydělat, tak to na světě chodí...a nevidím jediný důvod, proč by ti rodiče měli platit jakoukoliv parádu...máš kde spát? Máš co jíst? Má ti kdo platit učebnice? To taky stojí hodně peněz a jestliže si tvý rodiče koupí něco pro sebe, tak si to snad zaslouží ne?

Rodiče mi sponzorují všechno i ségře. Takle to napsané zní hrozně, jenže, já i ségra jsme nenáročné, nikdy jsme jako rodina neměli moc peněz, takže už od mala známe cenu peněz. Nekupujem si blbosti, jedny kozačky, jedny boty na jato podzim, boty na lét, na turistiku na sport, 2 nebo 3 kalhoty, 5 triček, 5 mikin/svetrů a zimní, lyžařskou a letní bundu. Prostě nevyhazujem peníze za nákupy, oblečení si chodíme kupovat tak 2x 3x do roka. Někam s kámošema jedem jenom max. na týden a to jenom po ČR a levně, na dovolené jsme byly za dvacet let jako rodina jedno, jinak sme na chatě, kam nás rodiče odvezou, dají 4000 na 2-3 týdny a starejte se o sebe. Do kina moc nechodíme a někam posedět s kamarády to nám tu stovku 2x týdně dají. Kapesné sme neměly nikdy.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené