arrow
profile_image
psychologyZero
od 30. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měla jsem dotaz, co způsobuje zápal plic? Jaké máte vy "zkušenosti"?

zápal plic můžou způsobit 2 velké narkozy brzo za sebou. Mojí segře se to stalo při císaři, odpoledne jí udělali císaře a večer jí to musely kvuli komplikacím otevřít znovu. Hned dostala zápal plic

arrow
profile_image
Crannie
od 23. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když např. přechodíš chřipku nebo těžší nachlazení a přepínáš se, je možnost dostat zápal plic.

je to třeba i virový. Někdo kýchne a máš zápal. To jsem měla já v létě. Z ničeho nic. Ale taky je to to přechození nemoci, nachlazení.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji katuska009: taky je to to přechození nemoci, nachlazení

A jak se to potom pozná? Musí se dělat RTG plic nebo má zápal nějaké specifické příznaky?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,zápal plic je bakteriální onemocnění...může být způsen také viry,či plísněmi.Zpočátku se projevuje jako chřipka,teplota,bolest hlavy,zimnice...atd.Je velice patrná bolest na hrudníku a vykašláváš různě zabarvený hlen.Pokud se ale jedná o virovou variantu,je kašel suchý.Pokud ti tyto příznaky trvají déle a necítíš se,radila bych zajít k lékaři.Ten potvdí,či vyvrátí onemocnění buď poklepem a poslechem plic,či přímo rentgenem.

arrow
profile_image
sovicka
od 5. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měla jsem oboustranný infekční zápal plic, zjštěný až na rentgenu, projevovalo se to jako chřipka. Doporučuji neotálet a k doktorovi!

arrow
profile_image
kikimora
od 8. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jsou dva druhy....jeden chytneš od někoho a jeden si vypěstuješ přecházením chřipek atd.....se synem jsem si to na podzim prošla....vypadal celkem zdravě....skoro nekašlal a měl kruhy pod očima....bez teplot, bez rýmy....jen ty kruhy....šel na RTG a měl ho tam....odkašlávat začal až po ATB

Já měla zápal plic v létě. Nejdřív jsem měla jen běžné nachlazení, z toho pak zánět průdušek, brala jsem ATB, ale nezabraly, až se to pak dostalo hlouběji do plic a z toho ten zápal. Zápal plic nebolí, jen trošku to vykašlávání, ale já z toho dostala i zánět pohrudnice a jelikož ta už na rozdíl od plic inervaci má, tak to bolelo teda pěkně (třeba plavat jsem nemohla ještě 2měsíce po, jak bolelo každé roztažení plic). No celé od začátku to trvalo asi 5 týdnů, pak ke konci jsem už měla vysoké horečky a zabraly asi až 5. ATB.

Běžně se dělá RTG, jelikož je nelehké poznat, jestli je to jen zánět průdušek či už zápal plic, ale na plicním to většinou poznají i jen poslechem.

Cituji martinam: A jak se to potom pozná? Musí se dělat RTG plic nebo má zápal nějaké specifické příznaky?

Teplotu jsem neměla, jen se hrozně blbě dýchalo, pískalo to ve mě a při nádechu píchání na plicích. To jsem pak šla k doktorovi a ten mě poslal na RTG. Dostala jsem antibiotika a ležela doma.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené