arrow
profile_image
tirafa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chtěla jsem se zeptat, zda jste někdo podtoupili cvičení podle paní Mojžíšové u rehabilitačních pracovníků. Nechci otěhotnět, ale Mudr.na rehabilitaci mi předepsala výše uvedené cvičení kvůli problémům s páteří. Co mne čeká? Je pravda, že může rhb pracovník nějak napravovat kostrč přes konečník? To mi povídala známá...A docela mne tím vylekala...
Děkuji za Vaše příspěvky.

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem před lety cvičila podle paní Mojžíšové, dělala jsem to kvůli otěhotnění.
Náprava spočívá v tom, že tě nejdřív rehabilitační sestra naučí sestavu cviků, které pak provádíš doma. Není to nic náročného, ale je potřeba cvičit pravidelně. Cviky jsou pomalejšího rázu, důležitá je koordinace s dechem, každý den to zabere zhruba 40 minut. Takto se cvičí po dobu 2 menstruačních cyklů (doufám, že si to pamatuju správně). Během této doby by se měly svaly zpevnit tak, aby po srovnání páteře do správného postavení toto postavení udržely. Ale protože páteř ještě není ve správné pozici, nemělo by se v těchto dvou měsících otěhotnět, hrozí mimoděložní těhotenství. Po této době ti rehabilitační sestra páteř srovná, někdy se to dělá přes konečník (není to nic extra příjemného, ale není to ani nic, co by se nedalo přežít ), ovšem někdy to ani není nutné a stačí použít běžné techniky.
Pak se již člověk může pokoušet o otěhotnění.
Nevím, jak by to probíhalo u tebe, když primárním cílem není těhotenství, ale myslím, že tam až tak velké rozdíly nebudou.

arrow
profile_image
tirafa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moc děkuji za příspěvek. Opravdu není primární cíl těhotenství, ale srovnání páteře. Doufám, že mi to pomůže od bolestí. Na netu jsem četla, že se ty cviky cvičí i při skoliozách a jiných problémech s páteří. Až na to srovnání se na to začínám těši t

arrow
profile_image
tteri
od 8. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Nevím, jestli je to ještě aktuální ale přidám zkušenost.. na toto cvičení jsem chodila asi 2x nebo 3x.. mám po úraze vybočenou kostrč a tak jsem hlavně chodila na uvolnění přes konečník a, doufám, že mě za to neodsoudíte, celkem to bylo příjemné.. bylo super cítit, jak se ty tlaky kolem kostrče uvoňují.. hodně mi to pomohlo, takže vřele doporučuji i když na to nejdete kvůli neschopnosti otěhotnět.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené