arrow
profile_image
renca73
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,

vystudovala jsem na soukromé škole obor na bakalářské úrovni: Řízení podniku a podnikové finance.

Na ČVUT fakultě MÚVS jsem našla obor, který by se mi velice líbil : Podnikání a management v průmyslu.

V podmínkách pro přijetí, však mají, že musím mít absolvované bakalářské studium technického zaměření (což trochu nechápu proč, protože co jsem koukala na předměty, tak vesměs navazují na ty, které jsem měla, matika, makroekonomie,.... a žádné technické předměty ani nevyučují).

Nicmémě bych se tedy chtěla zeptat, zda-li je nějaká šance na přijetí, zda-li to jde nějak obejít, dělají nějaké vyjímky, tvrdší bodové podmínky pro přijetí v přijímačkách,...

Prostě jak docílit přijetí.

Díky

Ahoj, já na MÚVS studuji Bc. a doporučila bych ti vybrat si jinou školu na studium, protože to, co předvádějí dámy na studijním oddělení a potažmo celé vedení, je fakt síla... jinak ale k tvému dotazu - přijímačky jsou z angličtiny a matematiky, bude se pořádat i přípravný kurz, a i když tvrdí, že jsou přizpůsobeny nám, abychom se tam dostali hlavně my, tak pěkně kecají, neboť my měli matematiku jen jeden semestr, a většinu z toho, co se objevilo ve vzorovém testu na internetu, jsme ani nebrali... Takže pokud jsi na bc. měla víc matematiky a ekonomiky, tak bych řekla, že máš i větší šanci na přijetí, než já... na výběr jsou tři obory a jestli se chceš hlásit na ten, kde požadují technické zaměření bc., tak se to nijak obejít nedá. Mně se taky nejvíc líbí tento obor, ale nemůžu se na něj hlásit. Většina mých spolužáků se bude hlásit jinam, protože jsme všichni z MÚVSu už dost otrávení...

arrow
profile_image
renca73
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Violett.ka:

Právě v přijímacím řízení - písemném testu z AJ a matematiky by pro mě problém nebyl. Matematiku jsem měla a nemám s ní problém, ekonomiky je téměř můj denní chleba už od střední.....

Právě, že snad u všech magisterských oborů - jejich podmínek pro přijetí, je tato větička: "Absolvování bakalářského nebo magisterského studijního programu technického zaměření."

Já jsem právě na ČVUT koukala na dva obory, které by mě zajímaly:

fakulta strojního inženýrství, program Strojní inženýrství, obor: Řízení a ekonomika podniku
a MÚVS, program: Podnikání a komerční inženýrství v průmyslu, obor: Podnikání a management průmyslu.

Jenže právě oba dva obory mají v podmínkách to technické zaměření... Takže to znamená, že s mým ekonomickým vzděláním, nemám jedinou šanci přijetí na tento obor, jak říkáš?

Jinak, jestli se můžu zeptat, mluvila jsi o tom, že zkušenosti jsou špatné, tak se chcete hlásit na jiné školy, můžu se zeptat kam?

Tohle opravdu obejít nemůžeš, bohužel. Jsou tam asi ještě dva nebo tři další obory, které se studují prezenčně a můžeš mít bc. i ekonomického směru. Nikdo nechápe, proč tomu tak je, protože na těch ostatních oborech je víc matematiky i statistiky. Je to prostě postavené na hlavu...Já osobně ještě nemám vybráno na 100%, budu zkoušet i kombinované studium v jiných městech, protože na VŠE ani UK nemám šanci se dostat

arrow
profile_image
renca73
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Violett.ka:

A ještě něco mi prosím vysvětli

MÚVS nabízí na bakalářské úrovni nabízí dva obory Specializace v pedagogice a Ekonomika a management (Personální.., a Řízení prům. podniků). Nic z toho nemá technické zaměření.

Takže z toho vyplývá, že když tam uděláte bc. tak se pak nemůžete hlásit - na VAŠÍ ŠKOLE, kde jste vystudovali na navazující magisterské studium, protože nemáte technické zaměření, které oni požadují?

Není to blbost?

Reaguji na renca73:

Shrnula jsi to přesně. Je to do nebe volající blbost, opravdu ti doporučuji najít si jinou školu
My máme za celé studium asi jen dva předměty technického zaměření. Pravděpodobně se to ale bude dál rozvíjet a měnit, protože vedení ČVUT se nelíbí, že mají pod sebou školu, která je ekonomicky zaměřená...MÚVS je poměrně nový, takže si netroufám odhadovat, jak to tam bude vypadat za dva roky...A proto radši zdrhám

arrow
profile_image
renca73
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Violett.ka:

No jako blbost je to opravdu pěkná, jen co je pravda A nechápu, proč se ČVUT nelíbí škola (fakulta) s ekonomickým zaměřením. Na VUT v Brně funguje podnikatelská fakulta bez problémů a na žebříčku ekonomických fakult se obsazuje do desátého místa.

No, každopádně po tomto rozhovoru a dvou dnech hledání informací a čtení recenzí jsem dostatečně odrazena od toho se o studium pokoušet na téhle škole...

Ahoj, vystudovala jsem bakaláře na MÚVS, asi stejného jako Violettka. Přesně jak píšeš, "navazující" studium managementu nám zakázali, povolili jen dva jiné prezenční obory. Když jsem se ptala na vedení, vysvětlili mi, že chtějí vychovávat managery-techniky. Takže můžeš studovat bakaláře techniku a magisterské management, nebo získat technický základ až na magisterském. Pokud se přihlásíš, budeš vyřazena z přijímacího řízení s "nesplnila podmínky přijetí". Kvůli organizaci studia (nečekané změny, špatný rozvrh, nedomyšlené předměty) studium také nedoporučuji.

ČVUT se MÚVS nelíbí hlavně proto, že si hraje na něco co není a snaží se vecpat mezi zaběhlé fakulty s aspoň nějakou prestiží. Já si tam dodělávám pedagogické minimum ( 3 letý bakalář) a jsem ve 4. semestru a od podání přihlášky nám 3. změnili podmínky studia až nakonec přišli o akreditaci ministerstva a my sme poslední ročník. Na studijním záleží jak se paní vyspí, ale oproti fakultám tam jsou neuvěřitelné fronty. Celá budova je koncipována asi jako vězení, protože jinak se nedovedu vysvětlit, proč na cestě od vstupu do učebny je 3x vstup na kartu. Takže jestli mužů radit, ani tam nechoď.
Ekonomické obory na fakultách ČVUT vyžadují technické Bc. protože i na magistru mají technické předměty podle oboru, takže výsledný produkt je ekonom se zaměření na stroje, energetiku a nebo elektroniku. Proč chtějí technické vzdělání na MÚVS netuším.....

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zajímavé informace... Na MUVS šel nedávno jeden bývalý spolužák, prý tam bylo na začátku studium až nepřiměřeně snadné, a tak tam chtělo vedení udělat nějaké větší změny, které by posléze vedly k větší náročnosti studia, ale netuším, co je na tom pravdy, takhle jsem to jen slyšela.

Vznik ekonomický fakulty na ČVUT je podle mě blbost, ekonomických fakult je zbytečně mnoho. Už ta na VUT je docela zbytečnost. V Brně by bohatě stačila i MENDELU a MU ESF.
Stejně je vtipný, že člověk už dneska může narazit na ekonomickej obor i na přírodověd. či filosofický fakultě..., docela zvěrstvo v přímým přenosu alá český MŠMT.

Cituji Ekonomka: Vznik ekonomický fakulty na ČVUT je podle mě blbost,

Zvlášť pokud mají jednotlivé fakulty své vlastní ekonomické obory jako jsou různé Ekonomie a řízení - energetiky, elektrotechniky a nevím čeho všeho na dalších fakultách....

arrow
profile_image
renca73
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ekonomka:

Ano, asi se shodneme, že jak organizace, tak úroveň MÚVS nebude nijak valná... Také souhlasím, že ekonomické fakulty na školách zaměřených technicky, přírodovědně atd. nejsou moc vhodné. Ale na druhou stranu si myslím, že Podnikatelka na VUT je docela kvalitní. Když se podíváte na žebříčky ekonomických fakult, tak se každoročně pohybuje na 6.-9. místě... takže za sebou nechává i některé fakulty VŠE, Pardubickou fakultu, České Budějovice atd. což myslím není špatné...

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

renca 73: Nechává za sebou snad jen tu oddělenou Fakultu managementu v Jindřichově Hradci, ne? Ty 4 tradiční ekonomické fakulty VŠE v Praze nikdy nepředběhla, ne? Fakulty jako Fakulta financí a účetnictví, Národohospodářská fakulta, Podnikohospodářská fakulta a Fakulta mezinárodních vztahů VŠE byly vždy do 5.-6. místa max, tedy v první třetině nejlepších veřejných ekonomických škol, jen tenhle rok se nějak podivně propadla FMV, no. Pokud si pamatuju na srovnání před dvěma-třema lety, tak NF VŠE byla první, teoretickej ústav IES na FSV UK druhej, FFU VŠE třetí, FMV VŠE čtvrtá...a pátá, či šestá FPH VŠE. Tenhle rok byl IES FSV UK první (ten se ale za chvíli stejně asi přemění v čistě vědecký ústav), NF VŠE druhá, FPH VŠE čtvrtá, FFU VŠE pátá...a ta FMV dopadla kupodivu nic moc.

Ta fakulta na VUT ještě taková tragédie asi nebude, ale obecně mi to přijde prostě blbost, zakládat ekonomickou fakultu pod technickou školou, když technické fakulty mají i své obory, které jsou propojeny např. s řízením (managementem).

Ale ta ekonomka na VUT by asi určitě mohla mít ambice být lepší než regionální ekonomky v Pardubicích, Hradci, Budějovicích, Ostravě..., přičemž už teď je určitě lepší než nějaká OPF Slezský univerzity, Polytechna v Jihlavě či VŠTE v Budějovicích.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené