arrow
profile_image
catherin
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky,

prosím o radu někoho zkušeného, kdo studuje či studoval Hospodářská a kulturní studia na české zemědělské univerzitě. Přemýšlím, že si tam podám přihlášku na navazující magisterské studium. Jaké to tam je? Je to hodně časově náročné studium? Ráda bych při studiu totiž zvládala i práci... A vy, co jste vystudovali, máte s tímto oborem dobré uplatnění? Díky moc za odpovědi!!

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na catherin:
kamarádka studuje a řiká že jí žádná práce po škole asi nečeká...je to moc obecný obor

Reaguji na panda08: Jsem ve třeťáku na bakaláři na VSRR a zemědělský předměty (pouze jeden a ještě rozdělený na kytičky a zvířátka) jsme měli jen v prváku a slečna chce studovat navazující magisterský.

Jinak co se týče studia na celý škole, někomu přijde primitivní, někomu těžký (pravdou je, že jsou i těžší školy s vyššími nároky)... Já jsem na tom časově celkem dobře, dá se stíhat i brigáda, ale studuji bakaláře veřejnou správu, no......

arrow
profile_image
catherin
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Janissinka: já mám právě vystudovanou bc. Sociální a kulturní antropologii, a je to sice krásný a zajímavý obor, ale uplatnění v ČR fakt nic moc Tak trošku doufám, že tohle je sice napůl antropologie a kulturní studia, ale taky trošku ekonomicky zaměřené, takže by to mohlo s tím uplatněním být už lepší, no... ale teď teda nevím

Jinak moc díky za rychlé odpovědi!!

Ahoj, znám spoustu lidí, co ten obor studují (jsem ze Suchdola) a je to obor, ze kterého si každý na PEFce dělá srandu, protože je oproti ostatním dost jednoduchý a uplatnění opravdu nic moc (absolventům se říká "Trhači lístků v kině), ale zase:

a) titul z toho mít budeš a to na ekonomické fakultě
b) jestli jsi spíš humanitně zaměřená, tak je to na ČZU jediná volba

Takže přeju hodně štěstí v rozhodování

arrow
profile_image
catherin
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pavlie, díky za info

Já mám bc. z antropologie, lehké to nebylo, ale uplatnění nic moc takže jsem doufala, že tenhle obor by na tom s uplatněním mohl být líp... no, uvidíme uvidíme

arrow
profile_image
JanaN
od 15. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Vaše "zkušenosti" s oborem Hospodářská a kulturní studia mě docela pobavily (panda08 nebo Pavlie). Mám totiž s tímto oborem osobní zkušenost - už jen dostat se na něj je docela fuška, ze všech oborů na Provozně ekonomické fakultě je na prvním místě v obtížnosti (procento přijatých: 12 %, resp. 1:8 - můžete se podívat na Wikipedii, heslo "Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity".

V celém oboru není jediný zemědělský předmět.

Jestli jsou absolventi "trhači lístků v kině", tak máte asi ve vašem biografu opravdu hodně vzdělané biletářky - až uděláte zkoušku z Mikroekonomie nebo třeba takové Geografie náboženství, tak teprve potom můžete říkat něco o lehkých (nebo těžkých) oborech.
Kdybych si ale měla vybírat obor znovu, tak už bude HKS na prvním místě (když jsem dělala přijímačky, měla jsem to jenom jako zálohu).

arrow
profile_image
Rynn
od 18. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Souhlasím s JanaN, jsem teď ve druháku a neměnila bych, zemědělský předmět nemáme ani jeden a předmět Geografie náboženství mě úplně pohltil Jinak školu máme 2x do týdne takže se u toho dá stíhat spousta věcí a na magisterské půjdu určitě taky sem

arrow
profile_image
Tewiša
od 16. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Rynn a JanaN, holky nevíte kolik jste museli mít bodů, aby Vás přijaly? Hlásím se na tento obor letos a mám z přijímaček 60 bodů, tak si nejsem jistá, zda uspěji.

arrow
profile_image
KaterinaPok
od 26. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jsem ve třeťáku na tomto oboru a neměnila bych..Ani jeden zemědělský předmět nemáme a opravdu bych neřekla, že je to nejjednodušší předmět. Sice nemáme matematiku, ale zato taková mikroekonomie byla opravdu fuška..Je pravda, že je to taková všehochuť, je to humanitně zaměřeno a nevím nevím, jak to bude s uplatněním v budoucnu. Ale tento obor se mi vážně líbí, baví mě a určitě budu pokračovat v magisterském studiu. Učivo se dá docela dobře zvládat, takže bych se nebála ani dálkového studia. U přijímaček byly na tento obor největší požadavky co se týče bodů, takže rozhodně není nejjednodušší a není to tedy ztráta času. Když jsem dělala před 3 lety přijímačky, požadavek byl minimálně 55 bodů. Kdežto na ostatních oborech PEF pouze 43. Možná ještě na VSRR bylo požadováno 55 bodů.

mohla bych se zeptat, z čeho se dělají příjimačky?

arrow
profile_image
terkasi
od 22. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Nevím proč vždycky dávají radu ti, kteří o dané věci nevědí nic. Komentáře od Panda08 a Pavlie mě vážně pobavily! Ani jeden zemědělský předmět na oboru HKS není. Obor HKS je tak moc jednoduchý, že se na něj dostane pouhých 60 vyvolených inteligentních jedinců, kdežto na obory Paa a Pae přijmou 300 - 500 lidí, jelikož hranice přijetí je opravdu nízká To, že si vybíráte obory s matematikou, chovem zvířat a rostlinama je vaše volba a nemusíte se ohánět tím, že ostatní obory jsou lehčí, každý měl na výběr. Rozhodně doporučuji obor HKS pokud vás humanitní obory baví, obor bych neměnila, jsem nejvíc spkojená.

Měla jsem na HKS hodně kamarádek, které byly spokojené se školou, ale s uplatněním je to horší. Doporučila bych obor hlavně lidem, které daná oblasti vážně zajímá.
Říct, že někam berou jen XX lidí samo o sobě nic neříká a o obtížnosti oboru už vůbec ne. Pro doplnění z webu školy:
v roce 2013/14 bylo přijato 100 z 346 (tedy 28,9%)
v roce 2014/15 bylo přijato 111 z 296 (tedy 37,5%)
na prezenční PAA bylo v roce 2014/15 přijato 253 z 1232 (tedy 20,5%)

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Časová náročnost je údajně spíše nížší, alespoň co mi tak říkali někteří známí, kteří tam šli bud na magistra nebo nedokončili bakaláře na VŠE a na PEF se pokoušeli znovu o titul.
Podle některých to byla dokonce vyloženě dávačka - ale to je asi celkem subjektivní - aneb pokud jsi slabá, tak ti to bude připadat nejspíše jako vcelku obtížné studium, takže v konečném důsledku bůh ví.
Jinak nedávno přešel jeden můj známý z bak. oboru ekonomie (skončil neúspěšně po 4 letech studia) na VŠE (což je jeden z nejtěžších oborů na VŠE) na obor provoz a ekonomiku (údajně jeden z nejtěžších oborů na PEF) a zdá se mu to výrazně jednodušší a zatím nemá s ničím problémy, dokonce u toho zvládá bez větších problémů i pracovat (za což prý může i volnější výuka na PEF - je tam sice většinově prezenční studium, ale připomíná to svou náplní a časovou náročností spíše dálkové).

Co se týče šance na přijetí, tak celkově berou na všechny obory na PEF ČZU mezi 60-65 % přihlášených na bakalářské studium, na magisterské bych si myslel, že by to mohlo být asi o něco méně. Jinak je asi i pravdou, že o PEF mají častěji zájem trochu slabší jedinci (více lidí z odborných škol, méně z gymnázií - ale to je typické i u regionálních ekonomek = masovost dnešního vysokého školství...)

Suma sumárum - když se o HKS vyjadřuje i můj známý z "podnikatelky" na VUT (což je celkem nenáročná ekonomka) jako o "lážo-plážo" oboru/studiu, tak bych se toho určitě nijak nebál.
Uplatnění ale již asi nebude úplně nejlepší (a to vzhledem jak k jménu školy, tak i k samotnému oboru)...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené