Mám asi hloupou otázku.... ale dá se naučit zpívat, když teď je to úplně něco nepředstavitelně falešného?

Kdyby dotyčná osoba měla dobrý hudební sluch, tak jí to bude třeba trochu ujíždět necvičeností, ale nepředstavitelně strašné by to zase být nemělo... takže za mě - naděje malá

arrow
profile_image
Ennynka
od 19. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud nezpíváš odmalinka, tak hlas není cvičený a tudíž na něm moc věcí nelze změnit-ani rozsah, ani vylepšit barvu hlasu... Tvůj dotaz související s intonací... Asi takhle pokud to člověk myslí vážně se zpíváním, měl by zásadně splňovat jednu věc-mít talent. Talent znamená: Hezká barva, dobrý feeling, aspoň oktáva rozsahu a čistota tónů (nefalešnost!!) Občas Ti to ujet může, ale pokud máš celou píseň pod tónem či nad tónem, tak na to holt nemáš.Záleží také, co chceš zpívat za styl-na každý je jiná technika (ale samozřejmě záleží na vrozených dispozicích a schopnostech.) Zpívání je super, ale mnohdy se slyšíme jinak, než jak doopravdy zníme.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych strašně chtěla umět zpívat, jako malá jsem chodila do sboru, pak jsem ale přestala. Zpívám si pořád, jedu karaoke na youtube, hudební sluch mám. Bohužel mi nepříjde, že bych se nějak zlepšovala. Nejhorší je, že slyším, jak zpívám falešně, ale prostě mi to čistě moc nejde :/

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Big_heart:
Já myslím, že to naučit jde. Talent je sice jedna věc, ale není to všechno. Někdy s vlastní snahou a pílí zmůžeš daleko víc než někdo se zanedbaným talentem, neboť ten se taky musí pěstovat a rozvíjet. Hudební sluch je ale velmi podstatný předpoklad k tomu, aby se člověk dokázal naučit zpívat. A taky záleží na tom, na jaké úrovni bys chtěla zpívat. Pokud ti jde jen o to, aby sis mohla slušně zanotovat u táboráku s kytarou, tak opravdu nepotřebuješ nějakou extra hezkou barvu hlasu a dobrý feeling

arrow
profile_image
mrkvovastava
od 22. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

a může se naučit zpívat někdo, dko hudební sluch nemá? Co to vlastně přesně hudební sluch je?

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, toto téma už tu bylo nedávno - URL

Dá se naučit zpívat s pořádným učitelem. To, že člověk nemá hudební sluch, neznamená, že nemá hlas. Do určité míry se může naučit správnou intonaci. Zpěvák z něj ale nebude, jelikož neslyší chyby. Také to, že člověk hudební sluch má, není zaručením dobrého zpěvu. Na oba případy je potřeba především učitel. Zpívat si doma karaoke je sice hezký, ale pokud člověk neví správnou techniku zpěvu, nehne se z místa. Vše je především o správném dýchání, postoji a otevírání pusy.

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mrkvovastava: Co to vlastně přesně hudební sluch je?

Člověk, který má hudební sluch, slyší svoje chyby a umí doladit jednotlivé tóny.. prostě zpívá tak, jak to má být.. a třeba když začíná písnička, trefí se přesně do prvního tónu, i když si ho nepředzpíval atd. Umí si ty tóny představit v hlavě.

Člověk bez hudebního sluchu si je neumí představit, proto při začátku písničky nasadí jakýkoliv tón, který si myslí, že by mohl vyjít. A může si myslet, že zpívá správně, přitom může být klidně o kousíček vedle.. ale to už neslyší. Z tohohle důvodu je nutnej učitel, protože když by takový člověk cvičil sám, nemohl by si opravit chyby.

Pokud ale člověk zpívá pouze malinko vedle, nemusí to znamenat, že nemá hudební sluch. To se dá dost dobře nacvičit ..

arrow
Neprodává v Bazaru

Já si taky myslím že se to naučit dá. Jeden můj známý se naučil ve 45 hrát na kytaru. Měl problémy se zpěvem, ale teď zpívá úplně normálně. Prostě to chce cvičit cvičit a cvičit. Myslím, že je to trochu podobné jako s kreslením. Je samozřejmé, že pokud člověk nemá talent od narození, že se pravděpodobně zpěvem živit nebude, ale může se naučit zpívat, aniž by se nedal poslouchat.

Pokud se slyšíš, že zpíváš falešně a nedobře, tak máš sluch, ale nemáš hlas.. Ze mě by zpěvák taky nebyl, mám rozsah asi 6 tónů Ale sluch mám ok, takže se jako muzikant živím. To pak radši zkusit hru na nástroj.

arrow
profile_image
mrkvovastava
od 22. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

někde jsme slyšela, že každý člověk umí zpívat. Problém je, že od mala nezpíváme jaké lidé dřív. Mělo yb se zpívat od útlého věku a to v každé volné chvíli, při práci...jenže dnes je zpívající si člověk považován za blázna.

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

dnes, 16:59:09 - Připojeno během spojování:
Jde to, naučit se zpívat?

Slyšela jsem, že hlasivky jsou "sval" jako každý jiný a pravidelným (a správným tréninkem) se s nimi dá udělat mnoho. Lidi, co mají hudební sluch (tančí, dokážou zpívat do písničky apod.) se prý dokáží naučit zpívat čistě (ne profesionálně, ale trefovat se do toniny apod.) Máte někdo zkušenost jestli to jde? Jestli ano, jakým způsobem?
Teď zpívám tak, že se mi nějaké chvíle povedou ale jen s písničkou, sama ne (neumím se trefovat do tóniny apod.) a prostě ty falešný tóny tam jsou a moc zatěžuju krk (neumím u toho dýchat), ale na sbor apod. to není, protože nezpívám moc hezky. Hudební sluch mám a i zajímavý hlas a mnoho lidí mi říkalo, proč nezpívám.
Zpívání je můj sen (ne profesionálně!).

Máte někdo zkušenosti s něčím (hlasový poradce nebo vlastní snaha, něco podobného)?

arrow
profile_image
Etenité
od 6. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Možná bys mohla vyzkoušet tohle - http://www.konecnekreslim.com/kurzy-zpevu/zpev/. Dívala jsem se na to už dávno, ale zatím jsem nenašla odvahu to zkusit.

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jde to A já jsem důkazem sama Jednou jsem si řekla, že chci .. ale odmalička hraju na různé nástroje v hudebce a mám hudební sluch... ale i tak to jde částečně a byla jsem toho svědkem... každopádně jsem zašla za jednou učitelkou a ta mě naučila, jak pracovat s hlasivkama a jak zpívat. Bylo to supr. No a výsledkem je, že jsem udělala talentovky na VŠ s oborem hudba, takže zpěv je na denním pořádku... a už jsem tam třetím rokem. Ale základem je hlavně dobrý učitel.

Jde to. Co jsem chodívala zpívat do jednoho sboru, tak ze začátku jsem zpívala dost falešně, ale za pár měsíců jsem zpívala už čistě a měla i větší rozsah než ze začátku. Pak jsem ale neměla čas a nezpívala ani doma a teď už to zase není ono.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené