Učím se rok Německy, s gramatikou není problém, mám ale problém rozumnět a mluvit, proto se vás ptám, jestli je možné naučit se plynně komunikovat a velmi dobře rozumnět, když nemám momentálně možnost vycestovat? Bohužel jsem navíc studentka a na hodiny s lektory nemám moc peněz, jsem proto především samouk. Za tři roky se hodlám do Německa natrvalo přestěhovat, proto potřebuji umět co možná nejlépe. Pokud jste to někdo z vás dokázal budu vděčná za vaše typy ohledně výuky. Děkuji.

arrow
profile_image
klarinka0964
od 27. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

podlě mě se to dá, já se německy učím asi 10 let, nikdy jsem nikde dlouhodobě nebyla a s komunikací nemám problém, důležitá je slovní zásoba, bez ní se nedomluvíš a ani nebudeš rozumět, mně na porozumění pomohlo sledování filmů v němčině, na tu komunikaci bych si zkusila najít aspoň někoho na dopisování, existuje několik stránek, např.

Přesně tak nejdůležitější je slovní zásoba. Mě nejvíc pomohlo si psát s lidmi mluvícimi tímto jazykem a sledování TV. Ale stejně mi nejvíc dalo to, že jsem měla dlouholetý vztah s němcem..Takže si určitě najdi někoho na dopisování, chatování atd. a mluv, mluv a mluv bez toho to nejde.

Jak doporučují holky, nejlepší je si najít někoho na internetu, rodilého němce, v tvém případě a např. se scházet na skypu a mluvit. Učením z učebnic se mluvit ani rozumět nenaučíš. Slovní zásoba je důležitá, ale chce to třeba poslouchat německá rádia, koukat na televizi, filmy... ale to "osobní" komunikování je na to nejlepší. A na internetu jich najdeš spousty.

arrow
profile_image
Moomee
od 9. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky souhlasím s holkama - poslouchat rádio, sledovat televizi, filmy, abys němčinu dostala do "ucha". Nejvíc pomůže konverzace - s rodilým mluvčím nebo s někým, kdo umí perfektně německy - třeba najít na Skypu nebo se zeptat holek tady, jestli by s tebou nebyla ochotná některá němčinu trénovat.
Mě osobně pomohla nejvíc denní komunikace s německy mluvícími zákazníky, pracovala jsem jako prodavačka blízko hranic, tak jsem nemusela nikam vycestovávat a ve styku s němčinou jsme byla denně.

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holku už skoro vše zmínily, já přidám dva postřehy, které se dají použít ve všech jazycích. Sama pro sebe komentuju dění kolem sebe, např.: "Čistím si zuby, kartáček je zelený. Měla bych ho brzy vyměnit, dochází mi i pasta. Dnes jsem se nevyspala dobře, moje oči vypadají při pohledu do zrcadla hodně unaveně." nebo "Ten pes má dlouhou srst. Zajímalo by mě, jak často jeho majitelé uklízejí chlupy z gauče." Na obtížnosti slov můžeš postupně přidávat. Naučíš se tak mluvit o všech každodenních věcech, slovíčka, která v danou chvíli neznáš, si zapisuj (klidně česky a až budeš mít chvilku, přelož si je). Já mám malý sešítek A6, tam mám stránku rozdělenou na dvě půlky a nová slovíčka si tam píšu i s překladem. Nosím ho pořád s sebou a při každé vhodné chvilce ho vytáhnu - i když se naučíš 5 nových slovíček ráno v tramvaji při cestě do práce, o víkendu je zopakuješ a rázem máš slovní zásobu o 25 slov pestřejší, za rok je to 1400 slov Využij 10 min při čekání u doktora, 3 min v obchoďáku u kasy...

arrow
Neprodává v Bazaru

ne, nedá. Za sebe říkám ne. Můžeš mít desitku zahraničních přátel ale ani s něma nejsi denně v kontaktu. Jen prostředí cizího jazyka tě 100% naučí jazyk a sebevědomě ovládat jazyk ve všech situacích. Musíš prostě ten jazyk slyšet kolem sebe, vidět ho v televizi, číst v novinách. A to Ti poskytně opravdu jen zahraniční pobyt.

arrow
profile_image
Moomee
od 9. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lotta: super metoda

arrow
profile_image
Lynx
od 10. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Podle mě to jde. Jen si musíš to svoje prostředí udělat co nejvíc německé Tím myslím poslouchat rádio v němčině, dívat se na německé pořady v tv, sledovat filmy v nj, číst třeba jejich zprávy na internetu, abys pochytila běžně užívaná slovíčka. Nejlepší mi přijde se tím jazykem prostě co nejvíc obklopit. A ty metody s popisováním v duchu a vyhledáváním slovíček co mě napadnou jsou super, vyzkouším!

Cituji Lotta: Sama pro sebe komentuju dění kolem sebe, např.: "Čistím si zuby, kartáček je zelený. Měla bych ho brzy vyměnit, dochází mi i pasta. Dnes jsem se nevyspala dobře, moje oči vypadají při pohledu do zrcadla hodně unaveně."

To mě pobavilo Ale skvělý tip!

Reaguji na Zirafka82: No právě, taky si to bohužel myslím. Máma má už asi 2 roky přítele co mluví anglicky, mluví s ním ovšem, řeší i úřední záležitosti, přesto nemluví tak plynně a sama říká, že mu stále ještě někdy nerozumí, natož filmům a písničkám.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené