arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kamarádka si v nóbl butiku taky přijde na cca 20 tisíc plus občas dostávají něco na sebe aby reprezentovaly značku.. Ale také si celý den nemůže sednout.. Zdaleka ne všude si přijdeš na takhle pěkné peníze a určitě ne v obchodech, které jsi jmenovala.

Já taky brigádničila jako prodavačka a ze začátku mě to dost bavilo, ale dlouhodobě bych to dělat nemohla.. Myslím, že by se to "zajedlo" i tobě a je fakt škoda zahodit školu.. Můžeš třeba pracovat na částečný v obchodě a po škole se přihlásit třeba na vedoucí pobočky nebo tak něco.. Pokud to bude tvým přáním i nadále..

A ještě bych dodala, že v těchto obchodech je to větší makačka než se na první pohled zdá.

arrow
profile_image
Beckybe
od 21. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na LadySylvia:
Moje známá bydlí také s přítelem v Praze. Pracuje v obchodě s oblečením na HPP. A bere 16000 - 17000 čistýho. Z toho platí půl nájmu což dělá 5000 + jídlo. Ale tohle nejsou jediné náklady. Určitě nebudete pořád sedět doma a to taky něco stojí. Doprava. Telefon popř. internet. Oblečení a další potřeby.

arrow
profile_image
scruffy
od 29. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem jako prodavačka v Praze brala 12 000, byla jsem po střední a bez zkušeností. Jak tady někdo psal, můžeš se časem dostat na těch 16 000, ale je to práce na směny, víkendy, svátky...S tvým vzděláním si ty peníze můžeš vydělat v kanceláři.

arrow
profile_image
obulka
od 26. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky pracuju jako prodavačka, beru cca 14.tis. Za nájem dám 5,5 tis. když započítám jídlo, auto a náký to povyražení furt mi " něco" zbývá. Takže jo dá se to zvládnout, ale byly pak i měsíce kdy jsem měla hluboko do kapsy, ted teda myslim Vánoce, dovolená .... . Jo ještě bydlim s kamarádkou takže na půl jde jen nájem takže nemůžu počítat jaký by to bylo s 2 platama ale myslim že je to pak už jedno .... A ohledně práce prodavačky, fakt si to rozmysli. Mě ta práce taky lákala , ale když ted vidim úhlel "z pultu" už to taková zábava není . Musíš bejt furt milá na zákazníky (je to hnusný ale lidi jsou fakt sv*ně. Říkám každej člověk by si měl vyzkoušet práci s lidma aby si jich pak víc vážil a né že jsme "jen blbý prodavačky"), seš celej den na nohou, děláš víkendy, svátky .... Ale určitě jestli t to láká jdi si to vyzkoušet. Odejít přece můžeš dicky .

záleží kolik budeš mít čistého - přesně jak tady holky píšou. znám prodavačku co má 16čistého, 12čistého ale i 10čistého... je to různé. potom také nájem, můžeš bydlet v pronájmu za 8tis, stejně tak za 15tis... chtělo by to vše propočítat, včetně útrat za jídlo, benzín, drogérii, kolik bude brát přítel... prostě všechno a pak budeš vědět sama

arrow
profile_image
kalliope3
od 7. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,moje matka taky chtěla pracovat jako prodavačka v obchodě s oblečením.Obešla nejbližší obchodní centra a skoro v každém obchodě nechala životopis s tím,že se později ozvou,nikdo se neozval.
Nakonec teda sehnala místo,kde musela nazkušenou pracovat několik dní zadarmo,celý den byla na nohou,a když nebyla žádná práce,musela chodit za zákazníky ptát se jich,co si přejí a podobně se jim vnucovat.Nakonec,kdyby tu práci získala,byla by ráda za 11 000 Kč. Jo,a první tři měsíce po ní chtěli,aby pracovala jako brigádnice.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já mám střední školu s maturitou pěněžní a bankovní služby, pracovala jsem na úřadě za 12 000 čistého + stravenky. Moje kamarádka pracovala v tesku v patře s oblečením a měla skoro stejné peníze jako já.
Měla jsem asi pohodlnější práci než ona, ale peníze jsme měli jako úřednice a jako prodavačka stejné...

Přemýšlela jsem jak to dělají lidi co jsou sami? Já jsem měla asi 13 500 i se stravenkama a dala bych minimálně 9 000 za nájem 1000 internet minimálně 3 000 jídlo a nezbyla by mě ani koruna... a to nepočítám doprava, kadeřnice, kosmetika, oblečení, zábava, časem je potřeba koupit třeba mobill, novou pračku.... vůbec si nedovedu představit bydlet s takovým platem sama a každý přece nemá partnera je to hrozné..

Jinak jedná se o platy v Brně v Praze budou asi trochu jiné

arrow
profile_image
twee
od 2. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kokinecka: Přemýšlela jsem jak to dělají lidi co jsou sami? Já jsem měla asi 13 500 i se stravenkama a dala bych minimálně 9 000 za nájem 1000 internet minimálně 3 000 jídlo a nezbyla by mě ani koruna...

Vážně tě nenapadá, jak to dělají? Nehrnou se do bytu za 9000, kde by stejně bydleli sami a spokojí se s levnějším internetem. Neříkej mi, že v Brně fakt platíš 1000 jen za internet.

Cituji Kokinecka: Přemýšlela jsem jak to dělají lidi co jsou sami?

musím trošku souhlasit, ono jako v dnešní době se horko těžko hledá levný pronájem, garsonka úplně v pohodě nabízená za 8tis... plus další poplatky, telefon, internet (i kdyby dohromady 1000,- Kč), jídlo... nedej bože benzín... ?? A prachy pryč...

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na twee:
No takhle tak třeba jsem tam nepsala telvize a paušál na mobil tak dejme tomu že 1 000 je za tyto 3 věci.
A dívala jsem se po garsonkách na podnájem když jsem se chtěla od našich osamostatnit a aspoň trošku slušné bydlení se základním vybavením stojí minimálně těch 9 000 Kč - bývá to teda i s inkasem.
Nový byt a splácet hypotéku tak to by byla asi stejná částka + inkaso takže by to vyšlo ještě trošku dráž. A bydlet společně s nějakýma jinýma lidma? To já bych nemohla maximálně při studiu v jiném městě jinak asi ne.
Obecní byt nedostaneš jen tak, a nevím jaké jiné levnější bydlení je? Poraď

arrow
Neprodává v Bazaru

Co mě přišlo uplně super tak že můj taťka když byl mladý a mamka těhotná dostal byt od zaměstnavatele. Je to hodně velký 3 pokojový byt s velkou terasou a jedním balkonem, cihlový dům. Má ho v osobním vlastnictví takže v podstatě platíme jenom inkaso a jakože "nájem" na společné prostory a na opravy a nevím co a platíme něco přes 1 000 za 4 osoby. Takže nikdy naši neplatili žádné hypotéky nebo podnájmy takže je to pak o dost jednoduší a i žena s 13 000 by to asi utáhla, ale mě a ani asi nikomu z vám nikdo takhle zadarmo už nic nedá....

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Kokinecka: 1000 internet

no tak to je zajímávé..1000 za internet bych nedala ani za nic.....

Jinak moje mamka má plat prodavačky a žije..samozřejmě máme i tatku..Ale moje teta je sama..taky je prodavačka..má jedno dítě..nikdo jí neplatí alimenty..a taky žije....nesmíte si samozřejmě pořídit byt s nejvetším nájmem v celém okolí..taky asi nebudeš chodit každý mšsíc ke kadeřnici na nehtíky a na masáže...ale s tím snad ani nepočítáš..? a když si nebudeš ke všemu platit internet za 1000 kč..tak to zvládneš..já jsem sice z nejchudšího kraje v ČR, tak máme asi levnější intenet než v brně..ale taky jsou tu menší platy. Vy se tady bavíte o platech prodavaček např.13000..tady je 8-9000 ..

arrow
profile_image
Bublifucekk
od 5. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

určitě se to dá moje mamka z platu prodavačky (8-9000) uživila mě, psa a křečka. měly jsme internet, obě dvě mobil, měly jsme co jíst a bydlely sme v bytě 2+1 (nájem nevím). jasně, neměla jsem super nový hadry, nejezdily jsme k moři..ale žiju nechápu jak to zvládla. já mám necelých 13000 (taky prodávám) a nemít přítele tak nevím i když..to bych asi neměla hypotéku, takže si myslím, že bych to zvládla. obdivuju ty, co to chtějí dělat dobrovolně někteří lidi jsou opravdu odporní!

arrow
Neprodává v Bazaru

Jejiž myslím si že jsem to pak ve svém dalším příspěvku vysvětlila. napsala jsem sice internet 1000Kč, ale myslela jsem tím třeba i televizi a paušál na mobil blbě jsem to napsala. Tak už se toho prosím nechytejte.

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pro mě je to taky nepředstavitelný, jak to může s takovym platem člověk utáhnout sám. ohánět se drahým nájmem je ptiomost, nevím jak v brně, ale v praze je fakt těžký, až skoro nemožný sehnat byt levnějš jak 8 tisíc a je to potom vybydledná garsonka někde na okraji prahy. spočítala jsem si, že ze svého platu bych vyžila v pohodě i sama a nemusela bych snižovat úroveň, na kterou jsem zvyklá. ale jsou lidi, kteří takový plat nemají, tak to je potom fakt těžký bejt na to sama.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené