arrow
profile_image
Reniula
od 17. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím, chci se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s dálkovým studiem psychologie v Olomouci? Jak často? Jaké jsou přijímačky? Jestli se to dá zvládnout při práci? Díky

Ahoj, také by mě to zajímalo, chtěla bych navázat po ukončení Bc. na jiné škole, na psychologii v Olomouci na dálkové. Mám, ale strach z přijímacích zkoušek.

arrow
profile_image
Monulky
od 3. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj všem odhodlaným,

rozhodla jsem se po 4 letech na ekonomické škole změnit směr a jít studovat to, pro co jsem měla vždycky slabost - psychologii.

Jelikož už jsem pracující, potřebuji kombinovanou formu a nejlépe mi vyšla Universita Palackého v Olomouci. Je tu někdo, kdo se taky chystá letos k přijímačkám? Ráda bych se s někým učila dohromady, měla spanning partnera.

Ať už se hlásíte na jakoukoliv školu, ale na psychologii, myslím, že bude efektivní připravovat se dohromady a navzájem se hecovat a obohacovat.

Dejte mi prosím vědět, kdo máte zájem!

MONIKA z Prahy

Tam mají dálkové/kombinované studium? Vím, že v Praze bohužel není, pokud mám správné informace...

arrow
profile_image
Andreika
od 4. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Monulky:
Ahojky, taky o té škole přemýšlím ale asi bych neudělala přijímačky ... nějak netuším z čeho čerpat ... takže asi skončím zase na ekonomice a marketingu.

arrow
profile_image
Andreika
od 4. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cocolin:
V Praze je na UK http://psychologie.ff.cuni.cz/ chtěla jsem na ni ale ...jak už jsem psala .. nevím jak s přijímačkama. Jedině jak už tu někdo na jiné diskuzi psal:
,,co vím, tak berou stopro všechny na VŠCHT(velmi dobrá škola s velikým uplatním na trhu práce, ale jenom zlomek jí dostuduje) pak hodně oborů na ČVUT do průměru a pak ještě celé MATFYZ na UK....jestli chceš studovat nějaký obor, na který je těěžké se dostat, tak se přihlaš na jakýkoliv obor na který tě vezmou na té univerzitě...pak by sis zapsala předměty pro obor, který chceš studovat a na přijatý obor by jsi nechodila..za rok bys už přímačky udělala..s tím,že máš splněn první rok a nastoupila bys přímo do druháku...doufám,že mě chápeš...vlastně bys byla např studentem matfyz, ale tam bys nechodila a místo toho bys chtěla studovat psychologii, kterou by sis zapsala(respektive všechny předměty pro prvák) udělala bys zkoušky a po přímačkách bys šla rovnou do druháku...,, co na to říkáte?

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Andreika: jestli chceš studovat nějaký obor, na který je těěžké se dostat, tak se přihlaš na jakýkoliv obor na který tě vezmou na té univerzitě...pak by sis zapsala předměty pro obor, který chceš studovat a na přijatý obor by jsi nechodila..za rok bys už přímačky udělala..s tím,že máš splněn první rok a nastoupila bys přímo do druháku...doufám,že mě chápeš...vlastně bys byla např studentem matfyz, ale tam bys nechodila a místo toho bys chtěla studovat psychologii, kterou by sis zapsala(respektive všechny předměty pro prvák) udělala bys zkoušky a po přímačkách bys šla rovnou do druháku...,,

Že je to hezká teorie.
Oborové předměty jsou téměř vždy omezené pro zápis pro studenty mateřských oborů.

Překlad - jako matfyzačka nestuduješ mateřský obor psycho předmětů, takže ti zápis do nich povolen, pravděpodobně, nebude.
Příp. si to ověř předem, jestli to na UK jde, nebo nejde.

Je to stejné, jako kdybys chtěla na medinu, tak jako studentce techniky ti asi nepovolí zápis do anatomie, patologie, nebo cvik do labáků.

Reaguji na Andreika: To je úplná blbost. Jedna holka to takhle už zkoušela (tedy asi ne jedna, to já jen zažila jednu), a docela ji poslali někam....Kapacita obvykle tak tak stačí pro samotné studenty oboru, než aby bylo umožněno studovat ještě lidem z jiných oborů.

Neříkám, všechno je o domluvě, třebas jeden dva předměty by takhle šly odstudovat....ale celý ročník, to je sci-fi...

A hlavně jak si můžeš být jistá, že tě po tom roce na Matfyzu vezmou na psychologii? Spolužáci se tam někdy hlásili i čtyřikrát, než to vyšlo....rok přípravy, zvláště pokud je člově déle ze střední, podle mě nemusí stačit. Můžu ukázat z praktických zkušeností, že já se připravovala cca tři roky postupně během střední školy.

Jinak dálkové studium na UK je, protože jinak tedy nevím, co jsem studovala . Možná nejsou speciální přijímačky na dálkové studium, já taky dělala přijímačky na prezenční a pak jsem až v průběhu studia přestupovala na jinou formu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené