arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, bydlíme půl roku opět v paneláku - mlčím Poslední patro - čtvrté. Pán před námi tu většinu dne nebyl a o víkendu jezdil na barák, kam se nyní za manželkou odstěhoval. Koukala jsem na jeho spotřebu, moc se nevyznám, co přesně ty jednotky znamenají, ale toto jsme protopily za 10 dní! První je pokoj 7m2, druhý 10m2 - kde je 5 plastboxů s morčaty, takže jede celý den, třetí je obývák/matky pokoj 16m2, čtvrtá je kuchyň 9m2, kde jsme topit nechtěly, ale táhnou nám okna a teče voda, udělala se plíseň, okna jsou tu opravdu nic moc, musejí se nechat dotáhnout ale i tak, byt je menší, na dvě strany, v předsíni a koupelně chladno, daly jsme nové dveře za 10 000kč, ale průvan a vše je skoro stejné. Pokoje jsou ne do nudličky, ale do šířky, takže hodně široká okna a topení nesahá po celé délce, nahoře je horké - tam je měřák a dole vlažné. Každopádně to, co my máme protopeno už teď za 10 dní, v některém pokoji pán neprotopil ani od ledna do května a po přečtení diskuzích o lidech, co jim přišel doplatek třeba 45 000kč jsem se začla trochu obávat. Dříve jsme ve dvou pokojích netopily, po zateplení v tom třetím jen na 2, tady topení na 1,2,3 nejede, na 3 se tedy možná po delší době spustí - je tam nápis ECO, tak jestli s tím máte zkušenost? Dům je zateplen, Ener. štítek C, ale myslím, že je to trochu k prdu, zatepelení se bude splácet asi 17 let! Četla jsem, že by to mohly být kwh a že 277kwh = 1Gj a 1Gj že stojí něco kolem 600kč, mám tu i rozpis pána z roku 2015, ale to jsou různé propočty, že vyznat se v tom Pán platil za rok jenom 7500kč!

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Poslední foto...

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Osobně bych spíš než spotřebu řešila hlavně to,že topení topí jen na půl výkonu tj zda není zavzdušněné tak ho odvzdušnit, aby topilo po celé ploše. To by mě při těchto mrazech zajímalo asi víc než spotřeba. Obávám se,že se nedopočítáš k nějaké průměrné spotřebě. Já bydím v panelovém domě, v bytě,ale podstatně menším než je ten váš. Přes den mám topení stažené, protože jsem v práci. Když přijdu večer tak topení pouštím podle toho jaká je zima venku a jak se to projeví na teplotě. Když jsem doma, topím dle potřeby. Zatím jsem nedoplácela ani jeden rok co tu bydlím,ale je fakt,že mi topení taky nejede celý den od rána do večera.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsi v posledním patře - rozhodně bude třeba topení odvzdušnit a stejně promptně nechat seřídit okna. Kolik se protopí - ono je taky třeba myslet na to, že se to bude násobit. tj redukovat koeficienty podle toho, jestli je byt rohový, v posledním patře, je pod ním nevyhřívaný prostor (kóje, evakuační chodby, sklepy atd.). Taky se v průběhu roku netopí rovnoměrně a nemusíš topit na 25, taky. Docela mne sejří, že byť mám přeplatky, tak i tak přispívám na topení tílkařům, tedy lidem, co mají přetopeno tak, že chodí doma v tílku.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na to ovzdušnění nám řekli, že to není potřeba, ale "asi" bude, s těmi okny má problém víc lidí, hlavně v kuchyni, přes ně táhne a i na chodbách.

Reaguji na Kikulina:
Já tedy nechodím v tílku, ale v mikině a nosím dvoje ponožky a 25 tu rozhodně nemáme a když někdo má, tak vytápí vlastně tebe, ne? Když ty třeba nebudeš topit vůbec, samozřejmě, že něco zaplatíš, protože je to nějak 60% a 40%...

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud Ti topeni netopí po celé ploše pokud je zapnute na max, pak zcela urcite bude potreba odvzdusnit......neni normalni,aby se topeni takhle chovalo. Pokud ho mas na max, melo by topit po cele plose. Fakticky by melo topit po cele plose ani kdyz neni na max. A ta okna, to je dalsi vec, tim urcite utika spousta tepla.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Moník31: Já tedy nechodím v tílku, ale v mikině a nosím dvoje ponožky a 25 tu rozhodně nemáme a když někdo má, tak vytápí vlastně tebe, ne? Když ty třeba nebudeš topit vůbec, samozřejmě, že něco zaplatíš, protože je to nějak 60% a 40%...

napsala jsem to nešikovně, dost záleží i na tom, co má člověk jako tepelný standard, já jsem naučená být doma v mikině a třeba ještě teplých ponožkách, někomu připadá jediné normální, když mu stačí tričko s krátkým rukávem
- a dotyční mne nevytápí, když bydlí třeba o dvě patra výš a na druhé straně domu, vím to, protože jsem s nima musela něco řešit, jeden je předseda společenství a druhý zařizoval výměny vedení (a už to snad je 80 % paušál a 20 % z toho, co člověk skutečně protopí, alespoň se tím vyhrožovalo)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené