arrow
profile_image
Elsa
od 25. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

daň je normálně 15% z příjmu, ale ještě předtím si od základu ještě může odečíst paušál na výdaje, myslím 30%, nevím přesně a nechce se mi to hledat......

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Elle_Llea
Být tebou, tak si napíšu přímo na nějaký úřad, kde ti řeknou, kolik je asi částka na daň z nemovitosti. Za další, pokud je to daň z přijmu za to, že pronajíma ona byt, tak je kravina, abyste ji něco platili vy, co jste v pronájmu.
Ona na vás vydělává celý rok, co ji dávate nájem a tudíž teď je na řadě ona, aby zaplatila státu za to, že si něco vydělá tímhle způsobem.
Za další - kdykoli, cokoli chce, abyste platili, tak je povinná vám ukázat a dokázat komu a kolik má platit.

Pokud máš ve smlouvě, že 5 tis. Kč platíš vč. internetu, tak nesmí jej odpojit, pokud ano, tak by vám měla tedy snížit nájem.

arrow
profile_image
minney
od 10. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

My pronajímáme byt 3+1 na Praze 6 vysokoškolským studentům a daň z nemovitosti platíme 800,- Kč, to se platilo do 31.5. Ale po tobě jako nájemníkovi by to chtít neměla, to jsou prostě roční náklady majitele bytu. My to tedy alespoň po nájemnících nechceme. Máme tam taky 3 kluky za nájem 5 000 Kč na každého, na konci roku pokud hodně překročí zálohy za vodné, stočné, elektriku, plyn tak doplácí oni svoji spotřebu. Ale záleží, co máte s "paninkou" ve smlouvě.

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Pokud ti odpojí internet a máš ho ve smlouvě = porušuje tím smlouvu.Ostatní věci, které popisuješ, také nejsou obvyklé ( a musela by jsi to mít uvedeno ve smlouvě, má tam být vše, tedy i způsob jak a kdo platí energie atd. ). Za normální situace to má majitel rozpočítané a nájemník s tím nemá co dělat( daň a podobné věci)...Energie si většinou platí nájemníci, ale majitel bytu jim je musí řádně vyúčtovat...Paní se nechová seriozně a já bych jí dala výpověď z bytu a zaplatila pouze 5tis., které mi ukládá smlouva. Po dobu dvou měsíců bych hledala náhradní bydlení. Pokud tvá kamarádka také není spokojená - můžete jít spolu.
Pokud se tomu budeš opravdu věnovat, pak lze sehnat garsonku za 6 tis., kamarád si pronajal byt 3 plus jedna s předzahrádkou v rodiném domě za 10 tis..( Praha 10, Zahradní Město - příjemné spojení do centra ). Musíš hledat a seženeš. Platit 5 tis. a bydlet s dalšíma třema lidma, tak to bych asi nedala...

příklady a je toho spousta :

http://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/1+1/pra ha-zizkov-vlkova/2026534492
http://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/1+kk/pr aha-branik-na-mlejnku/3941234268
http://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/garsonk a/praha-hostivar-tenisova/3495589468
http://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/garsonk a/praha-repy-spanielova/1304131164
http://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/garsonk a/praha-branik-klanova/4068804188
http://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/3+1/pra ha-branik-udolni/3683284572
http://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/1+1/pra ha-zbraslav-elisky-premyslovny/1850852956
http://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/2+kk/pr aha-hlubocepy-steparska/2391438940
http://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/2+1/pra ha-branik-na-mlejnku/1871345244
http://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/2+kk/pr aha-ujezd-remizkova/1569355356

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

taky si myslím, že tou daní by vás dvě zatěžovat neměla

Já si naopak myslím, že si může říct, o co chce - ona něco prodává, ty něco kupuješ, pokud se to jedné ze stran nelíbí, tak odstoupí. Když to bude chtít pronajímat za 100 tisíc měsíčně, je to její věc.
Na druhou stranu - pokud máš platnou smlouvu, tak platíš (a dostáváš) to, co je ve smlouvě a tím to zhaslo pro tebe i pro paní, pokud jedna ze stran nedá výpověď nebo smlouva neskončila. Nemáš náhodou smlouvu uzavřenou na rok, který teď vypršel? Ze zkušenosti vím, že spousta nájemců číhá na ten konec smlouvy a pak to zkouší navýšit, zneužívaje nepozornosti nájemníka. To bys měla asi smůlu - pokud by tím paní podmínila prodloužení smlouvy.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

mám pronajatý už třetí byt, teď ve městě do 25 tis obyvatel platím za 2+1 - se vším všudy 6 tis ( byt je družstevní - takže je to fond oprav, potom náklady na vodné, stočné, teplo, mám tam zakakulovanou i elektriku a kabelovku)

v jiném bytě jsem si třeba elektriku a kabelovku platila zvlášť - taky družstevní

v dalším jsem zpětně platila za daný měsíc skutečnou spotřebu vody, plynu, elektriky (kabelovka tam nebyla) - ten byl v baráčku

v každém bytě jsem si preventivně měsíčně domluvila cca o 500kč vyšší platbu a to jen z toho důvodu, aby i majitel na družstě nahlásil vyšší platbu záloh na teplo (bo po zkušenostech prvního roku v prvním bytě, kdy došel doplatek na 8 tis, mi to taky sebralo)

nicméně vím, kolik je skutečný "nájem" a kolik dávám majiteli a nikdy nikdo po mě - kromě doplatků nic nechtěl (jestli na zálohách přeplatím, tak se mi vrací - ale většinou se doplácí)

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Canan - pochopitelně pronajímat může za kolik chce, ale bavíme se zde o tom, že to co paní předvádí rozhodně není STANDARTNÍ.A to naprosto pomíjím fakt, že lže - s tou daní.Pronajímatelka se chová neseriozně a proto bych od smlouvy odstoupila a odešla.

Elle má smlouvu z toho plynou práva a povinnosti pro obě strany.Zcela jistě tam není nic o tom, že jí bude hradit daň z jejího příjmu ( tedy z peněz, které jí sama zaplatí ) Tím bych se řídila a nechala paní na pospas, protože nového nájemníka s takovým přístupem bude těžko hledat.

Pronajímáme nemovitosti, ať jako bytové jednotky, nebo kanceláře a nikdy jsme s tím neměli problém. Nájemníky se snažíme vybírat tak, aby z toho byla dlouhodobá smlouva. smlouvy jsou průhledné a podmínky jasně dané. Tohle není normální přístup.

Bruce: ty víš, co má Elle napsané ve smlouvě a do kdy je platná?

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Ano vím

Aha, tak proč si to nevyřídíte mezi sebou?

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Už se stalo...vyměnili jsem si SZ

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené