arrow
profile_image
Renule77
od 6. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím! Může mi, prosím, někdo zasvěcený vysvětlit, proč je tak strikně brán věk v souvislosti se zapsáním se do registrů dárců kostní dřeně? Dnes jsem byla darovat krev a při jenom jsem se chtěla nechat zapsat do registru (když vidím ty nemocné děti v TV, trhá mi to srdce, sama mám dvě děti a nedovedu si to představit, zrovna neávno na základě jedné reportáže v TV jsem se okamžitě rozhodla). Jenže problém byl ve věku. Do registru se lze zapsat pouze do věku 35 let, a mně je 35 a půl, pouze o 6 měsíců více. Dle mého názoru by měli být vděčni za každého zdravého dobrovolníka... Moc mě to mrzí

arrow
profile_image
nik23
od 17. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, důvod je ten, že se štěp mladšího dárce přihojí snadněji než štěp dárce staršího. Ale taky je zařazení každého nováčka finančně velmi náročné a víc se vyplatí přijmout mladšího dárce, který bude déle "k dispozici".
Neříkám, že s podobným systémem úplně souhlasím, ale asi to zatím neumí nijak lépe ošetřit (hlavně budou problémem finance, které ne-mají k dispozici, žádných šest měsíců nad věkovou hranici).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené