Reaguji na budgie: neodchází ti krev... ale plazma... krev ti pak vrátí

arrow
profile_image
Klaudiee
od 21. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky, myslíte si, že kdyby se stala nějaká chyba a přeci jen pustili darovat někoho nemocného (např. s HIV), že by to bylo potom riziko i pro mě jako následného dárce? Jelikož jde ta krev do toho přístroje, kde se oddělují krvinky od plasmy (nebo tak nějak´), tak tam musí nějaké zbytky krve lidí přede mnou zůstat, přeci se to po odběru nijak nedesinfikuje, ne? Jde mi o to, že po nakažení HIV nějakou dobu trvá, než se to dá z krve zjistit, takže oni sice bezprostředně před odběrem testují krev, a i když tam nic nenajdou, tak tam přeci může něco být...byla jsem jednou darovat a z tohoto mám hrozný strach a bojím se jít někdy znovu..díky za názory.

arrow
profile_image
biimba
od 8. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Klaudiee: byla jsem darovat včera a vyzpovídala sestřičku, ty nepřijdeš do styku s ničím co přišlo do styku s někým jiným (až na to křeslo ), v přístroji, kde se to odděluje je nádoba na jedno použití, samotný přístroj do styku s krví nepřijde, není tedy jak tě nakazit ... ledaže by selhal lidský faktor (třeba sestra nevyměnila to či ono, ale to se ti může stát v nemocnici při vyšetření taky)

arrow
profile_image
Veny.81
od 12. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky, rozhodla jsem se jít darovat plazmu, v nemocni mi řekli,že se nejdřív musím stát dárcem krve, tak ve středu jdu na krev. Po jak dlouhé době můžu jít na plazmu?

Cituji Veny.81: se nejdřív musím stát dárcem krve

To asi neeee.... Já darovat krev nemůžu a na plazmu jsem normálně chodila..

arrow
profile_image
Mates87
od 9. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Přeji všem hezký večer.

Mám otázečku. Chodím darovat krev a uplatňuji si daňovou úlevu 2000 kč za každý
provedený bezplatný odběr. Nevíte jak je to s darováním plazmy a daňovou úlevou?

Děkuji za odpověď

arrow
profile_image
Geibic
od 11. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj sice se jedná už o staré vlákno ale sám jsem se zajímal o jaké jsou vedlejší účinky dárcovství než jsem začal darovat. Momentálně chodím darovat krevní plazmu co 14 dní už rok v kuse do [url=www.caraplasma.cz]Cara Plasmy [/url]která sídlí v centru Prahy. Rád bych tedy napsal své zkušenosti.

Dříve než se rozhodnete darovat krevní plazmu je důležité si uvědomit, že je potřeba dodržovat určitý režim den před odběrem. Nebo se může stát, že doktor který Vás vyšetřuje nepustí na odběr. Což je tedy správně, protože pro prokalené noci jsem toto zatajil a pri odběru se mi udělalo šíleně zle. Naštěstí sestřičky, které jsou celou dobu s Vámi na sálé dokázali reagovat velice rychle.

Za dobu co daruji nepocituji žádné vedlejší následky. Odběr probíhá z jedné ruky takže je možné za ty dva týdny vystřídat každou ruku takže máte jeden vpich na jedné ruce měsíčně.
Při darovaní se Vám odebírá cca 750 ml krevní plazmy probíha to pomocí odstředění z krve. Místo plazmy se Vám do těla společně s krví vrací fyziologický roztok (infuze).

Mimochodem před prvním odběrem se udělá kompletní krevní obraz a do týdne víte jestli netrpíte nějakou civilizační chorobou (HIV, atd..). Proto když přijdete pouze jednou tak se plazma bohužel musí vyhodit.

Za mě není potřeba se bát nicméně je důležité napsat a říct všechny své problémy a nemoci doktorovi před prvním odběrem.

Jinak za jeden odběr dostávám 460,- + různé benefity téměř každých 14 dní. Co se týká daní tak myslím že je to tak, že když si nezvemete příspěvek do ruky tak si následně můžete uplatnit daňovou úlevu

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené