arrow
profile_image
lindus217
od 4. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zajímalo by mě zda tady někdo daruje plazmu?Třeba kamarádka se v pátek registrovala na Chodově.Zvláštní je to, že test na žloutenku B,C a HIV jí udělali na počkání.Výsledek věděla asi tak za 5 minut.Jak je možné to tak rychle vyšetřit? Je to vůbec bezpečné pro příjemce? Každopádně máte někdo nějaké zkušenosti? Bylo někomu hodně zle?

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak tak rychle jsou výsledky i když daruješ krev. Prostě to dají asi do nějakého přístroje a ten to zjistí....

za těch pět minut se dozví jen nějaké výsledky, které jsou opravdu takhle rychlé, ale po odběru odeberou ještě vzorek, který otestují pečlivě a hlavně se tato plazma použije pouze v případě, kdy přijdeš napodruhé, kdy se to otestuje znovu, tzn žádně nebezpečí pro příjemce nehrozí, protože se to testuje několikrát pro sichr.. jinak já na tom párkrát byla, není to nic pro slabé povahy, jehla je dost tlustá, ale dá se to..sedíš tam asi 45 minut, odeberou ti 700ml plazmy, vypiješ si kafe a jdeš domů..předtím musíš pít hodně tekutin, nejíst nic tučného a žádný alkohol.. naposledy se mi udělalo potom během dne dost špatně, tak už jsme nešla, přecejen to tělo dost vysiluje, nesmíš pak zvedat nic těžkého a taky můžeš mít dost velkou sraženinu v místě vpichu.. se mnou tam bylo taková různorodá směsice lidí, studenti, lidi kolem 35 ve slušném oblečení, starší lidi co to berou jako přívýdělek.. zkusit to můžeš, když ti to nebude vyhovovat už znovu přijít nemusíš.. a nemá smysl vzdávat se těch peněz co za to dostaneš, oni tu plazmu stejně prodají a velice draze, tak proč jim zvyšovat zisky..

arrow
profile_image
Markvitka mojeid
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Chodila jsem právě na Chodov, když to tam nově otevřeli, vždycky jsem chtěla darovat krev, ale vadilo mi, že se smí jen jednou za dlouhou dobu a tady jsem mohla každý týden - i když to jsem samozřejmě nechodila. Měla jsem prostě ze sebe dobrý pocit. Až do chvíle, kdy se to tam zaběhlo a začali tam chodit hlavně sociální případy, které tam vyloženě byli pro ty čtyři stovky. To se mi úplně zprotivilo, tak jsem tam chodit přestala a teď už zas jen pro svůj pocit daruju krev.

arrow
profile_image
micpulka
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mě bylo zle - omdlela jsem, zajímavé že až půl hodiny po tom, seděla jsem tam čtvrthodiny po odběru, dala si kafíčko, moře vody, aby se nic nestalo a stejně...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

chodila jsem pravidelně něco přes rok, za tu dobu jsem přibrala 10 kilo děkuji nechci...
Ale je fajn mít pod kontrolou svůj zdravotní stav

arrow
profile_image
pes.filipes
od 12. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji lindus217: Každopádně máte někdo nějaké zkušenosti? Bylo někomu hodně zle?

já myslím, že to je vysoce individuální! Já jsem plazmu pro-dávala několik měsíců, a to každý týden. Nebylo mi vůbec nic, ale je mě "kus", ovšem vídala jsem tam i tenoučké studentky, otázka je, co to dělalo s nimi. Nedělalo mi akorát dobře napichování na tu kanylu a celkově, jsem se snažila nevnímat proces, kdy vidíš jak se ti odebírá krev a tu ti zas vracejí zpátky..
Test probíhal tak, že mi odebrali vzorek, musela jsem odpovědět na obsáhlý formulář, a příští týden mi dali vědět, zda mě "berou".

Ahoj , Ano , známá darovala (taky na chodově), a protože má už od mala slabou imunitu , tak jí natekly uzliny , dostala horečku a rýmu a bolesti hlavy. Nevěděla že je to z toho , tak šla darovat znova , a stalo se jí to co předtím...
myslímže je taky problém v tom , že oni neudělají všechno do podrobna ,prostě jestli máte zájem darovat plasmu , tak šup s vámi na lehátko a už to jede. Sice děláte test , jestli jste měli nějaké onemocnění a zda máte slabou imunitu , ale stejně to jejich rozhodnutí neovlivňuje pač oni potřebujou co nejvíc lidí , tak na to tolik nekoukají ...

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na lindus217:
Manžel jezdí darovat plazmu každých 14dní a ikdyž musíš hodně den předem pít, tak vypil 4litry a stejně mu to teče blbě.Jinak špatně mu není, je lepší tam jet najezený.Ale co řikal, tak je tam špatně hodně lidem, takže je to individuální.

Já chodím taky na plazmu, jehly mi nic nedělají, když mi to sestřička vpichuje, tak se na to nedívám, je to přece jen trošku nepříjemné. Já chodím do Zlína, sestřičky jsou tam velice příjemné.
A k tomu pitnému režimu.. ani jednou jsem nedodržela jejich doporučení minimálně 2 litry(chodím totiž kolem 14hod), ale nic se mi nikdy nestalo. Až posledně, kdy jsem s sebou měla 4kg kabelu ze školy, ve které jsem táhla moře učebnic, protože jsem se potřebovala učit, tak to se mi trochu zamotala hlava, jak jsem tu tašku zvedla. A vzhledem k tomu, že jsem nic nepila a byla jsem celá zmožená, tak jsem přišla domů strašně protivná, vystresovaná a vysílená. Bolela mě hlava a v podstatě celý člověk. Takže opravdu pijte, pijte a ještě jednou pijte!

arrow
profile_image
Janis87
od 12. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já chodila darovat na Hradčanskou. Vyšetření trvalo chvilku.... chodila jsem tam jenže jednou se mi zatmělo před očima, pak mi začalo mi hučet v hlavě, bylo mi horzně zle a nakonec jsem tam omdlela pak už jsem měla z toho strach, tak jsem se na to vykašlala a už nejsem ani v databázi dárců.

arrow
profile_image
Lucia_LM
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na cupcake: Tak tvojej kamarátke skutočne nerozumiem, pretože to už má napísané v poučení o darcovstve, že by počas choroby nemala vôbec ísť darovať. Každé darovanie plazmy dosť zníži imunitu človeka, keďže práve tie imunitné látky v nej sú tam najcennejšie. A navyše sa následne z každej odobranej plazmy berie vzorka, ktorá sa testuje a preto každá čo i len s malým množstvom choroboplodných zárodkov ide do odpadu.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dávala jsem ji po dva roky pravidelně a nikdy mi nic nebylo...a myslím, že tu krev vyšetřují celkem důkladně, dvakrát jsem měla na měsíc stopku(z krve poznali, že na mě něco leze-zvýšené bílé krvinky a párkrát jsem měla málo červených krvinek, takže taky stopka). Chodila jsem do Liberce a je fakt, že jeden čas tam chodily "socky", pak mi ale přišlo, že zpřísnili pravidla a zlepšilo se to...párkrát jsem byla i na Hradčanské a tam to měli ještě přísnější...ale zle mi nikdy nebylo, fakt to chce hodně pít, nejen ten den, ale celkově....

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mroskvicka: úplně jednoduše- tělo ztrácí bílkoviny. Každý na to reaguje jinak asi. Znám takových případů více

arrow
profile_image
Pajinka282246
od 3. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Teď si čtu o darování plazmy a píšou, že dárcem plazmy se nemohou stát lidé se závažnými projevy alergie a výraznou poruchou fuknce štítné žlázy. Alergická jsem a mám sníženou fuknci štítné žlázy, kterou si normálně léčím a mám ji v normě, můj doktor mě chválí. Myslíte, že by mě vzali nebo nevzali? Chtěla bych darovat krev i plazmu

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené