Dobrý den,
zajímalo by mě, pokud máte někdo zkušenosti s darováním vajíček, tak jestli jsou pozitivní, nebo negativní. Četla jsem, že se musí injekcí aplikovat hormony a zajímalo by mě, zda-li si tím tady někdo z vás prošel a jaký to mělo průběh. Díky všem za ohlasy)

arrow
Neprodává v Bazaru

Kamarádka byla a měla po tom tak hrozné gynekologické problémy, že by dle jejích slov na to už nešla. Ale možná, že ona byla jen výjimka. Nevím...

arrow
profile_image
Eva537
od 8. 9. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Byla jsem poprvé na odběru oocytů před 4 roky. Vše probíhalo bez komplikací. Na druhém odběru jsem byla na vyžádání před týdnem (4 roky po prvním odběru). Dostaneš "pero" které je předplněné látkou, kterou si budeš každé ráno píchat do kožní řasy na břiše. Asi 4 dny před samotným odběrem si píchneš k ranní dávce po 2 dny ještě jednu injekci - aby oocyty tzv. nepřezrály a nevyloučily se z těla. Tato injekce je také předplněná. Dva dny před odběrem vajíček aplikuješ už jen 2 ampulky, které si sama musíš naředit nějakou vodičkou z lékárny ( to dostaneš), natáhnout injekční stříkačkou a píchnout - tyto dvě injekce jsou nejdůležitější a musíš si je píchnout ve stanovenou dobu, aby šel odběr provést. Injekce se skladují v lednici. Poslední cca 3 dny cítíš nafouklé bříško, můžeš cítit i bolest, která se dá přirovnat menstruační. Samotná aplikace injekcí není bolestivá - jsou to opravdu tenké jehličky. Píchnutí vosy je mnohem horší Nejhorší je se odhodlat k prvnímu vpichu. Odběr vajíček se děje v celkové anestezii. Zákrok netrvá dlouhou - do 20-30 minut jsi zpět na lůžku na pokoji. Následná komplikace může být z hlediska anestezie - zimnice, pocit zvracení. Následné komplikace ze zákroku mohou být tyto: 3-6 h po zákroku krvácení do dutiny břišní, 3-6 dní po zákroku zánět vaječníků. Zánět se projevuje nejčastěji zvýšenou teplotou a silnou bolestí v podbřišku. Tyto příznaky jsou v údajně velice vzácné. Po zákroku, pokud ti není špatně z narkózy a nejsou žádné komplikace, odcházíš po cca 3 h domů. Ještě jsem se nesetkala se slečnou, která by tyto komplikace po zákroku měla... Peníze ti předají po zákroku (alespoň v Reprofitu to takto bylo). Den zákroku je klidový. Neměla by jsi jet sama domů, vyvarovat se delším cestám, řídit auto, neměla by si být doma sama apod.14 dní po zákroku by ses neměla koupat, neměla by jsi mít fyzicky náročnou aktivitu - sportování a také by ses měla zdržet sexu. To vše kvůli tomu, že vaječníky jsou po zákroku zvětšené a tudíž by se mohly přílišnou námahou poškodit - to samé platí i pro sex. Navíc je dost pravděpodobné, kdyby jakákoliv ochrana selhala, snadné početí a to i mnohočetné. Udává se že průměrně po stimulaci odeberou 6-10 oocytů. Já měla na každém vaječníku 8 (dohromady 16). Slečna, co ležela se mnou na pokoji na tom byla stejně, ale v prvním vaječníku měla údajně více oocytů než v tom druhém. Ještě poznámka na konec: po zákroku máš k dispozici i non-stop linku pro jakékoliv dotazy v případě nějakých komplikací či dotazů. Tyto informace jsou po zkušenostech z Reprofitu (oba dva odběry tam byly uskutečněny). V Reprofitu byl velice příjemný personál. Jak to chodí na jiných klinikách reprodukční medicíny bohužel nevím. Bude to pravděpodobně obdobné. Snad jsou tyto informace dost podrobné.

arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sousedka na tom byla asi 3x s určitým časovým odstupem z důvodu financí. Neskutečně po tom přibrala, byla to holka jako lusk a je z ní koule.....Bohužel hormony udelaly své...

arrow
profile_image
.Annette.
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem o tomto přemýšlela. Ale došla jsem k závěru, že bych nechtěla aby někde běhaly moje děti. Je to možná trochu sobecké vůči lidem, kterým toto pomůže, ale nešla bych.
To jsem ale asi moc nepomohla zakladatelce že?

arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na .Annette.: plně s tebou souhlasím,také bych nechtěla aby někde běhaly mé "klony".....

Ahoj,

v první řadě díky všem za ohlasy a naprosto vyčerpávající informace. Zvažuji tuto možnost do daleké budoucnosti. Faktem je, že tak rapidní nárust hormonů do těla mě děsí, jelikož to není přirozené. A jelikož jsem k lidem upřímná, můžu říct že o tom uvažuji pouze kvůli penězům a z toho důvodu, že já svoje vaječníky nepotřebuji. Na druhou stranu taky vím, že je na světě plno dětí, které domovy potřebují a tak si říkám, proč přispívat k populaci, když je jich tady tolik, kteří by domov chtěli, ale nemají ho. Takže můj důvod je čistě finanční.

Otázkou pro mě je, zda-li riziko takových komplikací za ty peníze stojí. Musela bych vědět, že ta částka se mi sakra líbí, abych do toho šla. Otázka, zda-li chci svůj genetický materiál rozmnožovat je pro mě také záludná. O narození jsem necítila potřebu rozmnožit se a necítím ji ani teď. Na druhou stranu si chci to "svoje" nechat. Na vás jsem se obrátila pouze kvůli informacím, které mi poskytla uživatelka s Eva537 a děkuji.

Tímto debatu ukončuji a myslím, že splnila účel. Další pitvání ve smyslu "proč nepotřebuješ vaječníky" a "proboha mít dítě je tak krásné" nebo "uvidíš, změníš názor" vám zaručuji, že jsou pro vás ztrátou času. Na takové výkřiky do tmy již nereaguji.

Ještě jednou děkuji za odpovědi, dál už půjdu sama.
Krásný den a pozitivní náladu všem.
Siente

arrow
profile_image
nevimneznam76
od 27. 7. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj
taky poslední dobou přemýšlím, že bych darovala vajíčka. Trochu jste mě vyděsily těmi různými po komplikacemi.
Asi bych se nad tím měla pořádně zaměřit i z hlediska "běhání mých dětí po světě"

arrow
profile_image
Misacha
od 9. 12. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Naprosto se ztotožňuji s příspěvkem Eva537. Sama jsem vajíčka v Reprofitu darovala a to dokonce už 3x. Komplikace mě z počátku také děsily, ale vše vždy proběhlo naprosto v pořádku a bez problému. Jen ten zákrok se mi zdál kratší, vždy cca 15min. Navíc personál byl opravdu skvělý! Mám dvě krásné zdravé dcery a chtěla jsem umožnit i jiným tu nesmírnou radost!

arrow
profile_image
Karamella
od 13. 12. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky tomu moc nerozumím a nepodporuju to Ale je to každého volba..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené