Ahojte,chtěla bych se zeptat jestli jste něco dostali za ukončení studia na ZŠ popřípadě za úspěšné přijímačky na SŠ.Já bych totiž chtěla nový mobil a už fakt nevím jak naše přemluvit tak mě napadlo tohle .Co vy?Dostaly jste něco?

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Každoročně jsem za dobrý vysvědčení dostala nějakou korunu (tedy i na konci), ale v životě by mě nenapadlo si říct o něco jen proto, že dodělám základku, případně úspěšně přijímačky..

arrow
profile_image
Blonde Princesss
od 11. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

"STUDIUM" na ZŠ? Co to sakra je? Asi neznáš význam slova "studium"

Cituji Majduš: si říct o něco jen proto, že dodělám základku

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Kamkaa: Ne. Školu jsem vždy dělala pro sebe, ne pro rodiče. Faktem je, že když jsem udělala maturu a dostala se na VŠ, tak jsem chtěla, aby mi babička přispěla na NTB (měla jsem tou dobou narozeniny a svátek, tak jsem to chtěla místo dárku), který jsem si chtěla koupit. Dopadlo to tak, že jsem nečekaně dostala obálku, ve které byla celá suma, byla jsem z toho paf! A pak jsem dostala nějaké peníze od příbuzných, které jsem pozvala na svou Bc. promoci. Ale nikdy jsem si o nic neřekla, bylo to z jejich vůle.
Nicméně dokončení základky mi připadá jako samozřejmost a nevím, proč by ti za to měli něco dát. V tomto případě by mi připadalo adekvátní tě třeba vzít někam na večeři nebo na lepší výlet.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Naši nás brali za odměnu třeba na něco dobrého,ale určitě jsem si nevymiňovala nějaké věcné dárky....vždyť nestuduješ pro rodiče,ale sama pro sebe a svou budoucnost....tak proč by Ti rodiče,kteří Tě podporují po dobu studia měli ještě něco dávat za to,že jsi dokončila školu nebo ses dostala na SŠ ?

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nedostala jsem nic ani za ukončení základky, ani za přijímačky, ani za maturitu a dokonce ani za ukončení VŠ. Jenom jsme zašli na oběd. Učíš se pro sebe a ne pro rodiče. A vyžadovat za to dárek je podle mě ujetost.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

za ukončení ZŠ? To je přece základní vzdělání, není žádný zázrak ho dodělat...takže já za dokončené základní vzdělání dostala knihu stejně jako za každé jiné dobré vysvědčení )za trojku jsem naopak jednou dostala studijní materiál kd anému předmětu ) A za úsěšné přijímačky na osmileté gymnázium jsme šli na pohár.....
Jako za přijetí na SŠ by to teoreticky i šlo, ale musela by to být nějaká pekelně těžká s mizivou úspěšností...A to mezi náma moc SŠ není, protože je míst je snad víc než uchazečů....
P.S. A mobil potřebuje, protože Ti už nefunguje nebo chceš nový moodel?

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji mitternacht: A pak jsem dostala nějaké peníze od příbuzných, které jsem pozvala na svou Bc. promoci. Ale nikdy jsem si o nic neřekla, bylo to z jejich vůle.

Jj, mám to stejně.....když se mě naši ptali, co chci za Mgr., tak jsem nedokázala vymyslet nic jiného než zase knížku tak jsem místo toho dostala kupu kytek

arrow
profile_image
LauraT
od 15. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Za jaké studium? Myslíš za ukončení základní POVINNÉ školní docházky? Ne, nic jsem nedostala, nechápu proč bych měla, každé normální dítě má chodit do školy, je to jeho povinnost, ne zásluha, tak jaképak odměny?!
Za dokončení vysokých škol jsem vždycky dostala kytice, případně upomínkové předměty typu knižní trilogie nebo zlaté naušnice. Ne proto, že by mě tím rodina chtěla odměnit (koneckonců, jak tu bylo řečeno, vzděláváme se pro sebe, ne pro druhé!), ale abych na svůj "velký den" měla i jinou hmotnou památku, než jen diplom v deskách.

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Studium na ZŠ? dlouho jsem nic tak vtipného neslyšela studuje se na střední a na vysoké, ale ZŠ je povinná školní docházka a připadá mi samozřejmé její ukončení, takže bych ji vážně nijak neodměňovala
Mně dávaly na ZŠ vždycky babičky peníze za vysvědčení, naši mi asi nic nedávali, jenom někdy. Proč by mi taky měli něco dávat, učím se snad kvůli sobě a ne kvůli nim. Minulý rok nám táta před vysvědčením řekl, že když budeme mít vyznamenání, tak dostaneme každá 500, opravdu jsme dostaly ale nic jsme nechtěly, to on sám se nabídl možná počítal s tím, že ve třeťáku na gymplu vyznamenání mít nebudu
Sama jsem po nikom za vysvědčení nic nechtěla, nějak jsem nechápala, proč bych měla. Taktéž neočekávám dárek za to, když odmaturuju a dostanu se na VŠ, nebo dokonce dárek za promoci. Rodiče platí spoustu peněz, abych mohla chodit do školy(dojíždím docela daleko), takže já jsem jim vděčná, že mi toto umožňují a nikdy jsem nic nechtěla, myslím, že je to tak správné.

arrow
profile_image
Pucca
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně to zase tak ujeté nepřijde. Prostě se jich zeptej, jestli když úspěšně zvládneš přímačky, jestli by ti koupili, popřípadě přispěli na nový mobil. A budeš mít jasno. Na prázdniny si najdi brigádu, ať vidí, že to myslíš s tím mobilem vážně a že se snažíš...

U nás taky vládne klišé, že se učím sama pro sebe - samozřejmě to tak je, ale vždycky jsem něco dostala
Za dokončení ZŠ to bylo jako na konci každého školního roku - večeře + pár stokorun od babiček. Za maturitu jsem dostala auto a VŠ ještě studuju ... nikdy jsem to ale po nich nevyžadovala!
Moje ségra je ještě na prvním stupni ZŠ a letos na konci školního roku jí bude 10. Dostane dohromady za vysvědčení a k narozenínám ntb. Já si svůj první kupovala až na VŠ a za svoje. Doba je jiná no

Já myslím, že tohle záleží na konkrétní rodině, jak to máte doma nastavené. Určitě jsou děti (nemyslím tím děti věkově, ale ten vztah rodič-dítě, takže klidně dvacetiletý dítě...pořád je to dítě svých rodičů), který od rodičů jen tak dostanou, na co si ukážou, pak některý dítě dostane jenom to, co si zaslouží, a někomu rodiče nekoupí nikdy nic.

Já bych to určitě zkusila. Prostě bych doma nadhodila třeba mezi řečí, ale to oba rodiče slyšeli, že bych si za ZŠ přála mobil. A pak by se vidělo, jestli by ho koupili nebo ne.

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Pucca: Na prázdniny si najdi brigádu

V 15ti letech nikoho nechtějí, já mohla na brigádu až v 16ti, protože v 15ti mě nechtěli. A to ještě byla brigáda z protekce jinak není šance.

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Zimonka: jinak není šance.


Ale je. Já makala už v 15ti (na bazéně jsem prodávala zmrzlinu a rychlé občerstvení). Jenže stálo hodně úsilí tu brigádu najít. Sháněla jsem ji už v březnu. Takže šance je, ale musíš se pořádně snažit, protože nezletilého chtějí málokde.

Jinak holky - to jste opravdu všechny v 15 letech měly takovej rozum a říkaly jste si, že studuje pro sebe? Pro život? To se docela začínám stydět, protože mě to došlo asi až na magisterským. Jinak to bylo dycky spíš z povinnosti (ano, povinná je jenom ZŠ, ale víte jak).
A taky si myslím, že ta odměna je důležitá. A ano, je to odměna. Proč myslíte, že by za ukončení ZŠ neměla nic dostat? Proč ne? Já osodně bych jí ten mobil koupila radši za tohle, než třeba k Vánocům.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené